Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 10 spustila elektronickou aukci o nájem deseti obecních bytů po rekonstrukci
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 spustila elektronickou aukci o nájem deseti obecních bytů po rekonstrukci

Minulý týden ve středu byla v Praze 10 zahájena Veřejná soutěž o nájem obecních bytů formou elektronické aukce, probíhat bude až do 27. listopadu. Do aukce je zařazeno 10 zrekonstruovaných bytových jednotek o velikosti 1+1 až 3+1. Vyvolávací cena je 140 korun za metr čtvereční a měsíc.

„Elektronická aukce je nejrychlejší a zároveň nejtransparentnější způsob pronájmu obecních bytů na Praze 10. Tentokrát do aukce na nájem zařazujeme deset zrekonstruovaných bytů různých velikostí tak, aby vyhovovaly potřebám jednotlivců nebo rodin, které chtějí u nás na Praze 10 bydlet. Elektronické aukce jsou jedním z nástrojů, který rozšiřuje úroveň digitalizace na úřadě Prahy 10,“ uvedl místostarosta Prahy 10 Radek Lojda (TOP 09).

Pro zájemce proběhnou v sobotu 11. listopadu fyzické prohlídky bytů, které je možné shlédnout i v rámci 3D prohlídek. Při podání elektronické přihlášky se skládá kauce v hodnotě 30 tisíc korun, která se v případě neúspěšné žádosti žadateli vrací. Termín pro podání přihlášek a složení jistot končí 20. listopadu ve 14 hodin, samotná elektronická aukce pak proběhne 27. listopadu.

Vítěz elektronické aukce je povinen před podpisem nájemní smlouvy složit trojnásobek vysoutěženého nájemného po odečtení soutěžení kauce. Nájemní smlouva bude uzavírána na dobu určitou, a to na dva roky.

První Veřejná soutěž o nájem obecních bytů na principu aukce byla vyhlášena na jaře 2020. Tato aukce probíhala za přítomnosti licitátora a účasti zájemců, kterým v ní bylo nabídnuto a následně pronajato šest bytových jednotek. Další veřejné soutěže o nájem obecních bytů se formou elektronické aukce konaly na podzim 2020 a na jaře a na podzim 2023.

V rámci modernizace a zjednodušení celého systému tyto aukce už neprobíhaly za fyzické účasti, ale elektronicky. Po dobu fungování aukcí bylo nabídnuto 36 zrekonstruovaných bytových jednotek v atraktivních lokalitách a uzavřeno 34 nájemních smluv.

Veškeré podklady týkající se Veřejné soutěže o nájem obecních bytů formou elektronické aukce jsou zde: https://praha10.cz/zivot-v-praze-10/bydleni-a-nemovity-majetek/byty-bytove-domy/pronajem-bytu/verejna-soutez-o-najem-obecnich-bytu.


Autor: red

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

Dnes v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

Dnes v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Včera v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Včera v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

9. prosince 2023 v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Další články
Nahoru