Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 spustila elektronickou aukci o nájem deseti obecních bytů po rekonstrukci
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 spustila elektronickou aukci o nájem deseti obecních bytů po rekonstrukci

Minulý týden ve středu byla v Praze 10 zahájena Veřejná soutěž o nájem obecních bytů formou elektronické aukce, probíhat bude až do 27. listopadu. Do aukce je zařazeno 10 zrekonstruovaných bytových jednotek o velikosti 1+1 až 3+1. Vyvolávací cena je 140 korun za metr čtvereční a měsíc.

„Elektronická aukce je nejrychlejší a zároveň nejtransparentnější způsob pronájmu obecních bytů na Praze 10. Tentokrát do aukce na nájem zařazujeme deset zrekonstruovaných bytů různých velikostí tak, aby vyhovovaly potřebám jednotlivců nebo rodin, které chtějí u nás na Praze 10 bydlet. Elektronické aukce jsou jedním z nástrojů, který rozšiřuje úroveň digitalizace na úřadě Prahy 10,“ uvedl místostarosta Prahy 10 Radek Lojda (TOP 09).

Pro zájemce proběhnou v sobotu 11. listopadu fyzické prohlídky bytů, které je možné shlédnout i v rámci 3D prohlídek. Při podání elektronické přihlášky se skládá kauce v hodnotě 30 tisíc korun, která se v případě neúspěšné žádosti žadateli vrací. Termín pro podání přihlášek a složení jistot končí 20. listopadu ve 14 hodin, samotná elektronická aukce pak proběhne 27. listopadu.

Vítěz elektronické aukce je povinen před podpisem nájemní smlouvy složit trojnásobek vysoutěženého nájemného po odečtení soutěžení kauce. Nájemní smlouva bude uzavírána na dobu určitou, a to na dva roky.

První Veřejná soutěž o nájem obecních bytů na principu aukce byla vyhlášena na jaře 2020. Tato aukce probíhala za přítomnosti licitátora a účasti zájemců, kterým v ní bylo nabídnuto a následně pronajato šest bytových jednotek. Další veřejné soutěže o nájem obecních bytů se formou elektronické aukce konaly na podzim 2020 a na jaře a na podzim 2023.

V rámci modernizace a zjednodušení celého systému tyto aukce už neprobíhaly za fyzické účasti, ale elektronicky. Po dobu fungování aukcí bylo nabídnuto 36 zrekonstruovaných bytových jednotek v atraktivních lokalitách a uzavřeno 34 nájemních smluv.

Veškeré podklady týkající se Veřejné soutěže o nájem obecních bytů formou elektronické aukce jsou zde: https://praha10.cz/zivot-v-praze-10/bydleni-a-nemovity-majetek/byty-bytove-domy/pronajem-bytu/verejna-soutez-o-najem-obecnich-bytu.


Autor: red

Výstava: Josef Sudek a Fotoklub Praha

Dnes v 15:05

Po 1. světové válce patřil k významným hybatelům fotografického dění vedle profesionálů pražský Český klub fotografů amatérů. Řada nových členů ale přicházela s podstatně jinou životní zkušeností i názory na tvorbu. V reakci na názorový nesoulad založilo několik mladých 3. června 1922 vlastní...

Tři kameny zmizelých jsou nově v Praze 7

Dnes v 08:46

Chodníky před domy v ulicích U Sparty 14 a U Průhonu 30 od 19. června připomínají tři oběti nacistického režimu: JUDr. Evžena Šterna, Karla Seinera a Jindřicha Seinera.

Hudba v Heroldových sadech

Včera ve 20:26

Praha 10 zve na koncert do Heroldových sadech. Začíná se v 19:30 hodin.

Výstava vítězů soutěže dětí z MŠ a ZŠ

Včera v 11:56

Ve středu 19. června proběhla za účasti radního pro kulturu, sport a školství Prahy 1 Davida Bodečka a zastupitelky Evy Špačkové vernisáž výstavy vítězných výtvorů soutěže určené pro dětí z mateřských a základních škol v Praze 1.

Osudy zajímavých osobností očima žáků z Prahy 2

Včera v 11:24

Disidentka a dcera Kamily Moučkové, dcera statkáře živořícího v 50. letech v cihelně, válečný utečenec nebo divadelní a filmový herec, jehož dětství zasáhl proces s Miladou Horákovou. Tyto a mnoho dalších fascinujících příběhů přinášejí žáci z Prahy 2, kteří se zapojili do dokumentaristického...

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

Včera v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

Včera v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

23. června 2024 v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

23. června 2024 v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

23. června 2024 v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Další články
Nahoru