Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 10 shání náhradní prostory pro radnici v době plánované rekonstrukce
Radnice Prahy 10 sídlí ve Vršovicích. Říká se jí Vlasta podle sousedního sídliště. Foto: archiv MČ

Praha 10 shání náhradní prostory pro radnici v době plánované rekonstrukce

Praha 10 shání prostory, do kterých by v době plánované rekonstrukce radnice ve Vršovické ulici dočasně přesunula úřad městské části a stovky jeho zaměstnanců. Mluvčí radnice Jan Hamrrník ČTK sdělil, že o prostorách by mělo rozhodnout zastupitelstvo do konce letošního roku. Jednou z možností je kancelářská budova Vinice ve Vinohradské ulici. Rekonstrukce radnice má podle dřívějších informací stát asi 1,1 miliardy korun.

„Průzkum bude ukončený 4. srpna, do 20. září pak vyhodnocený a předložený zastupitelstvu městské části Praha 10. Součástí vyhodnocení bude i aktualizovaná nabídka na pronájem obchodně-administrativního objektu Vinice," uvedl mluvčí. Dodal, že přesný harmonogram stěhování se bude odvíjet od vybraného objektu a dohody s pronajímatelem.

Podle podkladů zveřejněných městskou částí předpokládá radnice uzavření nájemní smlouvy v prvním pololetí příštího roku. Stěhování má být postupné. Kromě výše nájemného bude městská část hodnotit i lokalitu, dopravní dostupnost či možnost parkování.

Opravy nevyhovující radnice ve Vršovické ulici měly začít letos a hotovo mělo být v roce 2024. Příprava rekonstrukce však podle dřívějších informací nabrala zpoždění. Více než miliardové náklady chce městská část z větší části uhradit z dotace ministerstva životního prostředí a z půlmiliardové bezúročné půjčky od pražského magistrátu.

Budovy radnice ze 70. let minulého století jsou ve špatném stavu, což je hlavním důvodem rekonstrukce. Posudek z roku 2019 mluví například o zatékání, o riziku uvolnění oken, obkladů nebo parapetů a jejich pádu na chodníky pod budovami, o požárních rizicích nebo o nezajištěných deskách se zdraví škodlivým azbestem.

Minulá vedení Prahy 10 zvažovala různé varianty, jak situaci s nevyhovujícím úřadem městské části řešit. Nejprve vznikl plán postavit novou radnici za odhadovanou cenu 775 milionů korun, po kritice z něj však sešlo.

Poté se zvažoval přesun úřadu do nevyužívané strašnické školy, nakonec minulé vedení rozhodlo o rekonstrukci stávající radnice.


Autor: ČTK

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru