dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Praha 10 se stává hlavním městem českého mural artu
Takto bude vypadat dům v Mrštíkově ulici po víkendu. Vizualizace: MČ Praha 10

Praha 10 se stává hlavním městem českého mural artu

Mural art je umělecký směr, který je zaměřený na velkoplošnou malbu na stěny ve veřejném prostoru. Celý tento víkend budou mít Pražané možnost sledovat realizaci velkoplošné malby na domě v Mrštíkově ulici ve Strašnicích v desáté městské části.

Autorem návrhu a celé realizace je Jan Kaláb, absolvent ateliéru kresby AVU prof. Jitky Svobodové a předseda o. s. Trafačka, autor konceptu výstavy NAMES 2008 a Městem posedlí 2012 v Galerii hl. m. Prahy.

„Už v minulých letech vytvořili streetartoví umělci v Praze 10 řadu maleb, například na budově základní školy Gutova u skateparku nebo na odvětrávací šachtě metra v ulici Vinohradská. Na základě pozitivních ohlasů obyvatel i návštěvníků těchto míst nyní tento druh umění přinášíme na další plochy,“ uvedla místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová (SZ).

Akce je připravena ve spolupráci s Akademií výtvarných umění a libeňskou galerií Trafačka. „Malba Jana Kalába je meditativním obrazem, který je pro rušné místo u metra a zároveň v blízkosti poklidného parku ideálním řešením,“ zdůraznila Blanka Čermáková, koordinátorka Trafačky.

Akce je realizována i v souvislosti s vítězstvím Prahy 10 v soutěži Město stromů 2012/2013. Soutěž Město stromů je celostátní soutěží vyhlašovanou Nadací Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice. Úkolem měst je připravit roční kampaň pro své obyvatele inspirovanou stromy a přírodou.


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru