dnes
Úterý - oblacno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Praha 10 se přiklonila k tomu, že k nové radnici bude vypsáno výběrové řízení
Ilustrační foto: Jindřich Dvořák

Praha 10 se přiklonila k tomu, že k nové radnici bude vypsáno výběrové řízení

O nové budově radnice dnes jednalo zastupitelstvo desáté městské části. Zastupitelstvo podpořilo návrh komise, že by mělo být vypsáno výběrové řízení, na základě kterého by byl nalezen vhodný objekt a pozemek. Pro tuto variantu se vyslovilo 21 zastupitelů, dva byli proti. Jmenovanou komisi tvoří politici, úředníci a zástupci občanů.

V úvahu připadaly tři varianty: přestavba stávající radnice – budovy Vlasta ve Vršovicích, výstavba nové radnice u metra Strašnická nebo výstavba poblíž metra Želivského. Na jednání zastupitelstva tento bod navrhl zařadit místostarosta Vladimír Novák (ČSSD). Komise se přiklonila k tomu, aby se nerekonstruovala stávající budova Vlasta a aby se nestavělo u Strašnické. Zastupitele s tím seznámil vedoucí majetkoprávního odboru David Ekstein.

V rámci jednání zastupitelstva Prahy 10, které opustila opoziční TOP 09, vystupovali zástupci občanských iniciativ, kteří chtěli, aby se zastupitelstvo nepřiklonilo k žádné z variant. Podle nich je projekt předražený a do voleb, které budou na podzim, by se nemělo rozhodnout. „Náš mandát je stejně silný nyní jako před třemi lety,“ reagoval starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.).

„Občanských iniciativ si vážím, ale bavme se především o číslech. Opoziční posudek vypracoval pan Rachidi. Nevím, jaké má zájmy na Praze 10, ale TOP 09 by měla předkládat materiál, který má hlavu a patu. Tam je v každém výpočtu chyba v řádu desítek či stovek milionů,“ uvedl občan Prahy 10 Lukáš Rázl.

 „Chceme k záležitosti přistoupit zodpovědně, proto o ní jednala i komise," řekl místostarosta Vladimír Novák.


Autor: Anna Skálová

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru