Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni určena na investice do novostaveb a rekonstrukcí školních budov.

Rozpočet Prahy 10 na rok 2023 počítá s příjmy ve výši 1 317 milionů korun, s výdaji 1 651 milionů korun a schodkem 334 milionů korun. Z celkových výdajů je 553 milionů vyhrazeno pro investice, které z 80 % představují novostavby a rekonstrukce školních budov (442 milionů Kč). K trojici nejvýznamnějších investičních akcí patří dokončení výstavby MŠ Bajkalská, rekonstrukce secesní školy V Olšinách a oprava objektu jeslí Jakutská. Plán zdaňované činnosti předpokládá výnosy 672 milionů a náklady 421 milionů korun.

Očekávaný zisk ve výši 251 milionů bude využit na opravy a zvelebování majetku městské části. Podle starosty Prahy 10 Martina Valoviče (Společně pro Prahu 10 / ODS) je výsledná podoba rozpočtu uměním možného: „Děkuji všem zastupitelům, kteří jej v této podobě podpořili. Jedná se o rozumný kompromis mezi odpovědným hospodařením a snahou zajistit i v této těžké době finanční prostředky do klíčových oblastí, jako je například rozvoj škol a školek, pomoc ohroženým skupinám obyvatel nebo čistota veřejných prostranství a péče o zeleň."  
Autor: Cen

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru