Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni určena na investice do novostaveb a rekonstrukcí školních budov.

Rozpočet Prahy 10 na rok 2023 počítá s příjmy ve výši 1 317 milionů korun, s výdaji 1 651 milionů korun a schodkem 334 milionů korun. Z celkových výdajů je 553 milionů vyhrazeno pro investice, které z 80 % představují novostavby a rekonstrukce školních budov (442 milionů Kč). K trojici nejvýznamnějších investičních akcí patří dokončení výstavby MŠ Bajkalská, rekonstrukce secesní školy V Olšinách a oprava objektu jeslí Jakutská. Plán zdaňované činnosti předpokládá výnosy 672 milionů a náklady 421 milionů korun.

Očekávaný zisk ve výši 251 milionů bude využit na opravy a zvelebování majetku městské části. Podle starosty Prahy 10 Martina Valoviče (Společně pro Prahu 10 / ODS) je výsledná podoba rozpočtu uměním možného: „Děkuji všem zastupitelům, kteří jej v této podobě podpořili. Jedná se o rozumný kompromis mezi odpovědným hospodařením a snahou zajistit i v této těžké době finanční prostředky do klíčových oblastí, jako je například rozvoj škol a školek, pomoc ohroženým skupinám obyvatel nebo čistota veřejných prostranství a péče o zeleň."  
Autor: Cen

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Dnes v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru