dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Praha 10 schválila rozpočet na letošní rok, investovat chce 573 milionů korun
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 schválila rozpočet na letošní rok, investovat chce 573 milionů korun

Zastupitelstvo Prahy 10 dnes schválilo rozpočet na rok 2017. Městská část plánuje necelou polovinu peněz pro letošní rok proinvestovat, na investiční výdaje je vyčleněno 573 milionů korun.

Praha 10 plánuje v letošním roce například začít s rekonstrukcí polikliniky Malešice i Heroldových sadů, chce navyšovat kapacitu mateřských i základních škol, modernizovat školní jídelny, opravit kino Vzlet nebo vybudovat nízkoprahové centrum.

Na investice, které přispějí k rozvoji městské části je vyčleněna necelá polovina plánovaných výdajů. „Městská část v posledních letech neinvestovala v takovém rozsahu. Naším úkolem pro letošní rok je reálně zvýšit objem investic a aktivně se tak zasadit o rozvoj Prahy 10,“ říká starosta Vladimír Novák (ČSSD).

Rozpočet je schodkový, městská část se ale nezadlužuje, peníze bere z vlastních zdrojů. „V žádném případě se nejedná o ‚projídací‘ rozpočet. Aby se městská část mohla rozvíjet, je třeba peníze investovat, ne na nich, lidově řečeno, sedět. Přebytky z minulých let jsou dány právě realizovanými úsporami. Rozpočet je postavený tak, aby Praha 10 investovala – ale ze svého, nikoli na dluh,“ vysvětluje první zástupce starosty Tomáš Pek.

Zdůrazňuje, že investice do majetku města jsou nutné. „Není to tak, že si můžeme říct, že investovat prostě nebudeme. Pokud to neuděláme, jen rozhodnutí budeme tlačit před sebou a problém nás dříve či později dožene,“ vysvětluje Pek. Rozpočet podle něj umožní rozvoj oblastí, které městská část považuje za klíčové: tedy například školství, dopravy nebo veřejných prostor. 

„Projekty, které máme připravené, jsou kvalitní a u mnoha z nich se čekalo právě jen na schválení rozpočtu. Věřím, že obyvatelé Prahy 10 změny pocítí velmi rychle,“ dodává starosta Vladimír Novák.


Praha 5 zveřejnila 10 důvodů, proč jít na její reprezentační ples

Včera v 17:29

2. Reprezentační ples Prahy 5 se bude v pátek 12. dubna konat v Národním domě na Smíchově. Polovina výtěžku z prodeje vstupenek bude věnována humanitární neziskové organizaci „Lékaři bez hranic“.

Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

21. března 2019 v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Další články
Nahoru