dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Praha 10 schválila rozpočet na letošní rok, investovat chce 573 milionů korun
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 schválila rozpočet na letošní rok, investovat chce 573 milionů korun

Zastupitelstvo Prahy 10 dnes schválilo rozpočet na rok 2017. Městská část plánuje necelou polovinu peněz pro letošní rok proinvestovat, na investiční výdaje je vyčleněno 573 milionů korun.

Praha 10 plánuje v letošním roce například začít s rekonstrukcí polikliniky Malešice i Heroldových sadů, chce navyšovat kapacitu mateřských i základních škol, modernizovat školní jídelny, opravit kino Vzlet nebo vybudovat nízkoprahové centrum.

Na investice, které přispějí k rozvoji městské části je vyčleněna necelá polovina plánovaných výdajů. „Městská část v posledních letech neinvestovala v takovém rozsahu. Naším úkolem pro letošní rok je reálně zvýšit objem investic a aktivně se tak zasadit o rozvoj Prahy 10,“ říká starosta Vladimír Novák (ČSSD).

Rozpočet je schodkový, městská část se ale nezadlužuje, peníze bere z vlastních zdrojů. „V žádném případě se nejedná o ‚projídací‘ rozpočet. Aby se městská část mohla rozvíjet, je třeba peníze investovat, ne na nich, lidově řečeno, sedět. Přebytky z minulých let jsou dány právě realizovanými úsporami. Rozpočet je postavený tak, aby Praha 10 investovala – ale ze svého, nikoli na dluh,“ vysvětluje první zástupce starosty Tomáš Pek.

Zdůrazňuje, že investice do majetku města jsou nutné. „Není to tak, že si můžeme říct, že investovat prostě nebudeme. Pokud to neuděláme, jen rozhodnutí budeme tlačit před sebou a problém nás dříve či později dožene,“ vysvětluje Pek. Rozpočet podle něj umožní rozvoj oblastí, které městská část považuje za klíčové: tedy například školství, dopravy nebo veřejných prostor. 

„Projekty, které máme připravené, jsou kvalitní a u mnoha z nich se čekalo právě jen na schválení rozpočtu. Věřím, že obyvatelé Prahy 10 změny pocítí velmi rychle,“ dodává starosta Vladimír Novák.


Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

Včera v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 34 hlasů.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru