dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
28°C
Praha 10 schválila rozpočet, který počítá třeba s rekonstrukcí malešické polikliniky
Radnice Prahy 10 Ve Vršovicích. Foto: archiv

Praha 10 schválila rozpočet, který počítá třeba s rekonstrukcí malešické polikliniky

Rozpočet na tento rok schválilo zastupitelstvo Prahy 10. Rozpočtový rámec počítá s tím, že výdaje by měly činit 2 044 999 000 korun, příjmy pak 1 424 395 000 korun.

Kupříkladu na sociální oblast a zdravotnictví se počítá s částkou 112 milionů korun. „Z toho by mělo jít 80 milionů korun na rekonstrukci polikliniky Malešice, což je potřebné," řekl starosta Bohumil Zoufalík (Nez.), který s návrhem rozpočtu seznámil zastupitele. Třeba na školství by mělo jít 280 a půl milionu korun.

Vedení radnice čelilo kritice z řad některých přítomných občanů například kvůli kamerovému systému, na který je v rozpočtu vyčleněno 90 milionů korun. Na to reagoval předseda finančního výboru Miroslav Svoboda (ČSSD), který řekl, že se jedná pouze o rozpočtový rámec, jednu kameru lze podle něj pořídit levně i dráž – ta levná ale nemusí být kvalitní. „K tomu je třeba sloupů, kabelů a podobně,“ dodal.

Diskuse o kamerách

Místostarostka Ivana Cabrnochová (SZ) uvedla, že důležité jsou ty kamery, kterými chce městská část sledovat Botič. Podle zastupitele Viktora Lojíka (TOP 09) stačí měření výtoku z Hostivařské přehrady, Cabrnochová reagovala, že při loňských povodních to nestačilo.

Zastupitel Boris Šťastný (ODS) řekl, že je zázrak, že městská část vynakládá hodně peněz na zdravotnictví. Zastupitelé TOP 09 kritizovali, že jde hodně peněz na investice. Místostarostka Radmila Kleslová (ČSSD) reagovala, že by nechtěla z funkce odcházet s tím, že radnice nic neudělala.

Položky v rozpočtu jsou rámcové

Zdeněk Vávra (SZ) uvedl, že rozpočet je vždy kompromis – je rád, že jde hodně peněz například na školství, třeba školy v přírodě nebo výuku cizích jazyků. Místostarosta Milan Richter (ODS) hájil elektronické třídní knihy ve školách, na které městská část vyčlenila 20 milionů korun.

Zdůraznil, že vše je jen rámec, že do výběrových řízení se může přihlásit kdokoli, kdo to bude umět levněji. Podle odpůrců je částka vysoká, podle zastánců je třeba investovat do modernizace školství.


Autor: Anna Skálová

Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru