dnes
Úterý - jasno
23°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
23°C
Praha 10 schválila rozpočet, který počítá třeba s rekonstrukcí malešické polikliniky
Radnice Prahy 10 Ve Vršovicích. Foto: archiv

Praha 10 schválila rozpočet, který počítá třeba s rekonstrukcí malešické polikliniky

Rozpočet na tento rok schválilo zastupitelstvo Prahy 10. Rozpočtový rámec počítá s tím, že výdaje by měly činit 2 044 999 000 korun, příjmy pak 1 424 395 000 korun.

Kupříkladu na sociální oblast a zdravotnictví se počítá s částkou 112 milionů korun. „Z toho by mělo jít 80 milionů korun na rekonstrukci polikliniky Malešice, což je potřebné," řekl starosta Bohumil Zoufalík (Nez.), který s návrhem rozpočtu seznámil zastupitele. Třeba na školství by mělo jít 280 a půl milionu korun.

Vedení radnice čelilo kritice z řad některých přítomných občanů například kvůli kamerovému systému, na který je v rozpočtu vyčleněno 90 milionů korun. Na to reagoval předseda finančního výboru Miroslav Svoboda (ČSSD), který řekl, že se jedná pouze o rozpočtový rámec, jednu kameru lze podle něj pořídit levně i dráž – ta levná ale nemusí být kvalitní. „K tomu je třeba sloupů, kabelů a podobně,“ dodal.

Diskuse o kamerách

Místostarostka Ivana Cabrnochová (SZ) uvedla, že důležité jsou ty kamery, kterými chce městská část sledovat Botič. Podle zastupitele Viktora Lojíka (TOP 09) stačí měření výtoku z Hostivařské přehrady, Cabrnochová reagovala, že při loňských povodních to nestačilo.

Zastupitel Boris Šťastný (ODS) řekl, že je zázrak, že městská část vynakládá hodně peněz na zdravotnictví. Zastupitelé TOP 09 kritizovali, že jde hodně peněz na investice. Místostarostka Radmila Kleslová (ČSSD) reagovala, že by nechtěla z funkce odcházet s tím, že radnice nic neudělala.

Položky v rozpočtu jsou rámcové

Zdeněk Vávra (SZ) uvedl, že rozpočet je vždy kompromis – je rád, že jde hodně peněz například na školství, třeba školy v přírodě nebo výuku cizích jazyků. Místostarosta Milan Richter (ODS) hájil elektronické třídní knihy ve školách, na které městská část vyčlenila 20 milionů korun.

Zdůraznil, že vše je jen rámec, že do výběrových řízení se může přihlásit kdokoli, kdo to bude umět levněji. Podle odpůrců je částka vysoká, podle zastánců je třeba investovat do modernizace školství.


Autor: Anna Skálová

Kolínská vtipkuje: Začneme v deset. V deset dopoledne

17. května 2018 v 09:47

Jednání pražského zastupitelstva mělo začít dnes ráno v 9 hodin. Od včerejška se v médiích spekuluje, že by se mohla rozpadnout koalice ve složení ANO, ČSSD a Trojkoalice, protože by byly odvolány radní Trojkoalice Jana Plamínková a Petra Kolínská.

ODS Praha 5 míří na 21. pražský festival dračích lodí

11. května 2018 ve 21:37

Závody na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou o délce 12,5 metru získávají na stále větší popularitě. Letos se na nejstarší pražský festival dračích lodí ve Žlutých lázních, který startuje již zítra, chystá i tým ODS z Prahy 5, který si říká...

TOP 09 a STAN v Praze 3 podepíší volební memorandum v anglickém doubledeckeru

11. května 2018 v 18:25

K podpisu memoranda stran TOP 09 a STAN (TopSTAN) v Praze 3 o spolupráci pro podzimní komunální volby dojde v pravém anglickém doubledeckeru v pondělí 15. května mezi 16. a 17. hodinou před základní školou Duhová na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Hrušňová alej. Setkání se zástupci radnice Prahy 15

2. května 2018 ve 12:51

Chcete-li sdělit svůj názor k připravenému projektu v lokalitě hrušňová alej, přijměte pozvání na veřejné setkání se zástupci městské části. Setkání se koná v pondělí 7. května od 17 do 18 hodin v Mantovské ulici.

Další články
Nahoru