dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Praha 10 schválila rozpočet, který počítá třeba s rekonstrukcí malešické polikliniky
Radnice Prahy 10 Ve Vršovicích. Foto: archiv

Praha 10 schválila rozpočet, který počítá třeba s rekonstrukcí malešické polikliniky

Rozpočet na tento rok schválilo zastupitelstvo Prahy 10. Rozpočtový rámec počítá s tím, že výdaje by měly činit 2 044 999 000 korun, příjmy pak 1 424 395 000 korun.

Kupříkladu na sociální oblast a zdravotnictví se počítá s částkou 112 milionů korun. „Z toho by mělo jít 80 milionů korun na rekonstrukci polikliniky Malešice, což je potřebné," řekl starosta Bohumil Zoufalík (Nez.), který s návrhem rozpočtu seznámil zastupitele. Třeba na školství by mělo jít 280 a půl milionu korun.

Vedení radnice čelilo kritice z řad některých přítomných občanů například kvůli kamerovému systému, na který je v rozpočtu vyčleněno 90 milionů korun. Na to reagoval předseda finančního výboru Miroslav Svoboda (ČSSD), který řekl, že se jedná pouze o rozpočtový rámec, jednu kameru lze podle něj pořídit levně i dráž – ta levná ale nemusí být kvalitní. „K tomu je třeba sloupů, kabelů a podobně,“ dodal.

Diskuse o kamerách

Místostarostka Ivana Cabrnochová (SZ) uvedla, že důležité jsou ty kamery, kterými chce městská část sledovat Botič. Podle zastupitele Viktora Lojíka (TOP 09) stačí měření výtoku z Hostivařské přehrady, Cabrnochová reagovala, že při loňských povodních to nestačilo.

Zastupitel Boris Šťastný (ODS) řekl, že je zázrak, že městská část vynakládá hodně peněz na zdravotnictví. Zastupitelé TOP 09 kritizovali, že jde hodně peněz na investice. Místostarostka Radmila Kleslová (ČSSD) reagovala, že by nechtěla z funkce odcházet s tím, že radnice nic neudělala.

Položky v rozpočtu jsou rámcové

Zdeněk Vávra (SZ) uvedl, že rozpočet je vždy kompromis – je rád, že jde hodně peněz například na školství, třeba školy v přírodě nebo výuku cizích jazyků. Místostarosta Milan Richter (ODS) hájil elektronické třídní knihy ve školách, na které městská část vyčlenila 20 milionů korun.

Zdůraznil, že vše je jen rámec, že do výběrových řízení se může přihlásit kdokoli, kdo to bude umět levněji. Podle odpůrců je částka vysoká, podle zastánců je třeba investovat do modernizace školství.


Autor: Anna Skálová

Nejdéle působící pražský starosta Žďárský byl opět zvolen

Dnes v 11:57

Pavel Ždárský (Kbely náš domov), který vede pražské Kbely už 21 let, byl včera opět zvolen starostou. Na ustavujícím zasedání o tom městské části dnes rozhodli v říjnu zvolení zastupitelé Prahy 19. Jeho uskupení získalo 11 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Starostou Uhříněvsi byl zvolen Vojtěch Zelenka

Dnes v 11:54

Starostou pražské Uhříněvsi byl na včerejším prvním povolebním jednání zastupitelstva zvolen Vojtěch Zelenka ze STAN. Starostové a nezávislí se Svobodnými, kteří ve volbách kandidovali spolu, utvořili koalici s uskupením Praha 22 Naše město, které je složené z TOP 09, Pirátů a KDU-ČSL a...

Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na jednání pražského zastupitelstva bod týkající se dopravy. Neuspěl

Dnes v 10:16

Opoziční zastupitel Petr Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na dnešní ustavující zastupitelstvo bod, který by řešil dopravní priority v hlavním městě. 

Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

Včera ve 12:47

Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru...

Další články
Nahoru