Dnes Pondělí - skorojasno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 revitalizovala park Na Solidaritě
V parku jsou vybudovány cesty, které jsou doplněny lavičkami. Foto: P10

Praha 10 revitalizovala park Na Solidaritě

Praha 10 dokončila revitalizaci severní části parku Na Solidaritě. Ta byla provedena na základě projektu, který vybrali obyvatelé této lokality, protože nejvíce naplňoval jejich představy o úpravě parkové plochy. Cílem revitalizace bylo zejména zachování klidové podoby uvedené části parku a zároveň využít plochu pro rekreaci. Pro zvýšení bezpečnosti bylo v parku instalováno nové veřejné osvětlení, které splňuje nejnovější standardy v oblasti dálkového ovládání a regulace. Park byl zpřístupněn v pondělí 3. července. Městská část o tom informovala na svém webu. 

„Veřejnosti představujeme park Na Solidaritě v jeho nové podobě. V parku jsou vybudovány cesty, které jsou doplněny lavičkami a na několika místech i stolky pro pořádání pikniků. Nezapomněli jsme tu ani na instalaci nového pítka. Z estetických důvodů jsou na několika místech vysázeny cibuloviny, které budou v jarních měsících významným prvkem revitalizované části parku,“ řekl radní Milan Maršálek (VLASTA, STAN, s podporou KDU-ČSL), odpovědný za životní prostředí.

„S dokončením této části parku se naše pozornost zaměří na jižní partii. Revitalizaci tu dosud brání majetkoprávní poměry, které chceme v co nejkratší době vyřešit a zahájit i zde podrobné projekční práce.“

Nejzásadnější součástí rekonstrukce ale byla ochrana stávající vzrostlé zeleně a její částečná obnova. Stromy, které musely být odstraněny byly detailně posouzeny a o důvodech pro kácení byla veřejnost informována přímo na místě. Součástí úprav bylo i ošetření stávajících stromů certifikovaným arboristou. Podstatnou součástí pak byla výsadba 23 nových stromů. Celkové náklady na stavební práce činily 10,6 milionu korun. 

„Těší mě, že se v případě tohoto projektu podařilo v plné výši využít dříve přidělené dotace hlavního města ve výši 5 milionů korun. Tato podpora je součástí adaptačních opatření na klimatickou změnu, takže zdejší desítková revitalizace je příspěvkem a dobrou praxí v rámci celoměstských opatření modrozelené infrastruktury,“ řekla náměstkyně primátora Jana Komrsková (Piráti), která je podepsána pod zahájením tohoto projektu na Desítce a nyní má celopražsky na starosti problematiku životního prostředí a právě Klimatického plánu.


Autor: Cen

Výstava vítězů soutěže dětí z MŠ a ZŠ

Dnes v 11:56

Ve středu 19. června proběhla za účasti radního pro kulturu, sport a školství Prahy 1 Davida Bodečka a zastupitelky Evy Špačkové vernisáž výstavy vítězných výtvorů soutěže určené pro dětí z mateřských a základních škol v Praze 1.

Osudy zajímavých osobností očima žáků z Prahy 2

Dnes v 11:24

Disidentka a dcera Kamily Moučkové, dcera statkáře živořícího v 50. letech v cihelně, válečný utečenec nebo divadelní a filmový herec, jehož dětství zasáhl proces s Miladou Horákovou. Tyto a mnoho dalších fascinujících příběhů přinášejí žáci z Prahy 2, kteří se zapojili do dokumentaristického...

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

Dnes v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

Dnes v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Včera v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

Včera v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Včera v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Praha 6: Budoucnost sportoviště na Macharově náměstí

22. června 2024 v 06:47

Představitelé Prahy 6 zvou zájemce z řad místních obyvatel i širokou veřejnost na diskuzi o budoucnosti a způsobu využívání sportoviště na Macharově náměstí.

Praha 15: Letní zahradní slavnost

21. června 2024 v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

ZŠ Hostivař slaví čtyřicet let

20. června 2024 ve 14:04

Oslava výročí ZŠ Hostivař v Praze 15 se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

Další články
Nahoru