dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Praha 10: Rekonstrukce se dočkají školy i Bio Vzlet, vzniká rodinné centrum
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Bio Vzlet Vzlet v Praze 10 - Vršovicích. V hlavním sále se nachází promítací plátno (unikátní sádrová stěna) z roku 1923. Foto: Petr Vilgus / Wikimedia Commons

Praha 10: Rekonstrukce se dočkají školy i Bio Vzlet, vzniká rodinné centrum

Městská část Praha 10 letos začíná s investičními akcemi, na které se čekalo několik let. Rekonstrukce čekají tři školy, bude se soutěžit dodavatel rekonstrukce Bio Vzlet, původní škola V Olšinách se začne měnit tak, aby začala znovu sloužit svému účelu.

V Bytovém domě Malešice vzniká komplex veřejných služeb. Letos v lednu byl zahájen provoz Veřejné jídelny. V současné době se pracuje na projektu Rodinného centra. Je vysoutěžen nájemce, budoucí poskytovatel služeb tohoto centra. Zároveň se začíná pracovat na projektu jeho interiéru.

Poslední z řady veřejných služeb bude realizace komunitní knihovny ve spolupráci s Městskou knihovnou. Vzniká tak unikátní komplex služeb pro občany Prahy 10. Už je také rozhodnuto o tom, že budova nevyužívané školy V Olšinách začne v budoucnosti opět sloužit svému původnímu účelu. V současné době se dokončuje projekt. V co nejbližším možném termínu se pokusí městská část získat všechna nutná rozhodnutí a povolení.

Pro urychlení všech změn se bude jednat o dva samostatné projekty:  jeden na rekonstrukci školní budovy, druhý na samotné hřiště. Částečná rekonstrukce a přístavba čeká i tři další základní školy – ZŠ Karla Čapka, ZŠ Brigádníků a ZŠ Jakutská. Zde už jsou dodavatelé vysoutěženi, na tyto rekonstrukce by městská část měla získat dotaci od hlavního města Prahy.

Po několika letech čekání se začne také s dokončením rekonstrukce Bio Vzlet. Rada na začátku června schválila materiál, který počítá s tím, že se během léta vysoutěží dodavatel této zakázky.

„Pokud budeme mít zrekonstruovaný tento multifunkční kulturní stánek, uvolní nám to ruce pro další rekonstrukce kulturních objektů, protože nebudeme muset kvůli opravám dalších míst omezovat kulturní akce,“ vysvětluje první zástupce starosty Tomáš Pek (TOP 09).

Městská část také postupuje kupředu v případě celkové rekonstrukce polikliniky v Malešicích. „S investicemi je to komplikované v tom, že celý proces včetně vysoutěžení a přípravy je mimořádně složitý a časově náročný. Projekt rekonstrukce polikliniky Malešice byl navíc upraven tak, abychom případně dosáhli na dotaci, takže budova bude nakonec proti původním plánům energeticky úspornější. Stejně tak se zpracovává projekt úpravy interiérů, se kterým se původně nepočítalo. Všechny tyto změny jsou nutné a prospěšné, ale proces samozřejmě mírně zdrží. Přesto doufáme, že se snad podaří s rekonstrukcí začít ještě letos. Uvědomme si také, že současná koalice hospodaří na radnici teprve necelý rok a na prosazení svých priorit má  jen polovinu volebního cyklu,“ vysvětluje Tomáš Pek (TOP 09).

Další zajímavé zprávy o Praze 10 si můžete přečíst zde:

cover-zpravodaj


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru