dnes
Sobota - skorojasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Praha 10: Rekonstrukce se dočkají školy i Bio Vzlet, vzniká rodinné centrum
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Bio Vzlet Vzlet v Praze 10 - Vršovicích. V hlavním sále se nachází promítací plátno (unikátní sádrová stěna) z roku 1923. Foto: Petr Vilgus / Wikimedia Commons

Praha 10: Rekonstrukce se dočkají školy i Bio Vzlet, vzniká rodinné centrum

Městská část Praha 10 letos začíná s investičními akcemi, na které se čekalo několik let. Rekonstrukce čekají tři školy, bude se soutěžit dodavatel rekonstrukce Bio Vzlet, původní škola V Olšinách se začne měnit tak, aby začala znovu sloužit svému účelu.

V Bytovém domě Malešice vzniká komplex veřejných služeb. Letos v lednu byl zahájen provoz Veřejné jídelny. V současné době se pracuje na projektu Rodinného centra. Je vysoutěžen nájemce, budoucí poskytovatel služeb tohoto centra. Zároveň se začíná pracovat na projektu jeho interiéru.

Poslední z řady veřejných služeb bude realizace komunitní knihovny ve spolupráci s Městskou knihovnou. Vzniká tak unikátní komplex služeb pro občany Prahy 10. Už je také rozhodnuto o tom, že budova nevyužívané školy V Olšinách začne v budoucnosti opět sloužit svému původnímu účelu. V současné době se dokončuje projekt. V co nejbližším možném termínu se pokusí městská část získat všechna nutná rozhodnutí a povolení.

Pro urychlení všech změn se bude jednat o dva samostatné projekty:  jeden na rekonstrukci školní budovy, druhý na samotné hřiště. Částečná rekonstrukce a přístavba čeká i tři další základní školy – ZŠ Karla Čapka, ZŠ Brigádníků a ZŠ Jakutská. Zde už jsou dodavatelé vysoutěženi, na tyto rekonstrukce by městská část měla získat dotaci od hlavního města Prahy.

Po několika letech čekání se začne také s dokončením rekonstrukce Bio Vzlet. Rada na začátku června schválila materiál, který počítá s tím, že se během léta vysoutěží dodavatel této zakázky.

„Pokud budeme mít zrekonstruovaný tento multifunkční kulturní stánek, uvolní nám to ruce pro další rekonstrukce kulturních objektů, protože nebudeme muset kvůli opravám dalších míst omezovat kulturní akce,“ vysvětluje první zástupce starosty Tomáš Pek (TOP 09).

Městská část také postupuje kupředu v případě celkové rekonstrukce polikliniky v Malešicích. „S investicemi je to komplikované v tom, že celý proces včetně vysoutěžení a přípravy je mimořádně složitý a časově náročný. Projekt rekonstrukce polikliniky Malešice byl navíc upraven tak, abychom případně dosáhli na dotaci, takže budova bude nakonec proti původním plánům energeticky úspornější. Stejně tak se zpracovává projekt úpravy interiérů, se kterým se původně nepočítalo. Všechny tyto změny jsou nutné a prospěšné, ale proces samozřejmě mírně zdrží. Přesto doufáme, že se snad podaří s rekonstrukcí začít ještě letos. Uvědomme si také, že současná koalice hospodaří na radnici teprve necelý rok a na prosazení svých priorit má  jen polovinu volebního cyklu,“ vysvětluje Tomáš Pek (TOP 09).

Další zajímavé zprávy o Praze 10 si můžete přečíst zde:

cover-zpravodaj


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru