dnes
Sobota - prehanky-dest
9°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská politika

Praha 10 razí cestu ke zdravé výživě na základních školách

Přesně po roce, kdy byly do základních škol zavedeny první salátové bary, se jich otevírá předposledních pět. Nejmenší strávníci se tak na zdravou výživu mohou těšit ve školách Hostýnská, Zvonkova, U vršovického nádraží, Sámova a Kodaňská. Za jejich otevření může zájem a kladné ohlasy samotných dětí.

Více ovoce a zeleniny na školách si pochvaluje i místostarosta Prahy 10 pro oblast školství Ivan Vinš (Nez.). „Je dobře, že se tento projekt setkal s takovým úspěchem a my tak můžeme jít příkladem ostatním městským částem, které nad podobnou změnou uvažují. Především jsem ale rád, že naši dětští strávníci jsou vedeni ke zdravému životnímu stylu již od dětství,“ vysvětlil místostarosta.

Momentálně má Praha 10 zajištěny salátové bary ve čtrnácti základních školách z celkových šestnácti. Toto prvenství mírně kazí základní školy Gutovka a V Rybníčkách, kde pro instalaci salátových barů bohužel v tuto chvíli není místo. To se má změnit o letních prázdninách, kdy má dojít k přestavbě a instalaci těchto dvou posledních barů. Od nového školního roku se tedy Praha 10 může pyšnit prvenstvím majícím ve zdravé výživě dětí na základních školách.

Zajímavý experiment také začal na základní škole Vladivostocká, kde od 1. dubna probíhá prodej svačin vlastní výroby. Cílem je odstranění automatů s cukrovinkami, kávou a sladkými nápoji a jejich nahrazení zdravou stravou. Samotné návrhy svačin vzešly od dětí, ty pak byly překontrolovány nutriční specialistkou, a tak mají i přesně vyvážené výživové hodnoty. Samotné svačiny mohou rodiče svým dětem objednat stejně jako školní oběd. Jak vypadají, se můžete podívat zde: http://www.sjp10.cz/provozovny/vladivostocka.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru