dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C
Pražská kultura

Praha 10 půjčí středočeské galerii Čapka

Symbolické předání obrazu Josefa Čapka do zápůjčky Galerii středočeského kraje proběhne v pondělí 31. října v 16:30 hodin ve vile Karla Čapka, která je ve vlastnictví Prahy 10. Na obrazu jsou ilustrace k jedné z loupežnických pohádek Desatera pohádek (to je sice dílo Karla Čapka, ale právě loupežnické pohádky napsal a ilustroval Josef Čapek).

„Dílo jsme se rozhodli zapůjčit Středočeskému kraji, který pořádá krásnou výstavu právě o dílu bratří Čapků,“ uvedl mluvčí Prahy 10 Vít Novák. U symbolického předání budou kromě starosty Prahy 10 Vladimíra Nováka a jeho 1. zástupce Tomáše Peka také zástupci Středočeského kraje, ale i paní Dostálová s manželem – vnučka Josefa Čapka, která dodnes bydlí ve druhé polovině dvojdomku. 


Praha 6 zve na Koncerty na kopci

Včera v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

V hrdle zlato, v srdci mír! Městská divadla pražská uvedou dramatizaci románu Honzlová od Zdeny Salivarové

14. února 2019 ve 12:19

První březnovou sobotu se v Městských divadlech uskuteční již osmá premiéra této sezony. Tvůrčí tandem Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský představí v Rokoku svoji divadelní adaptaci románu Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící ve stínu svého manžela Josefa...

Jahodové duo v obřadní síni radnice

14. února 2019 v 07:23

Ve čtvrtek 21. února uslyšíte v rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 Jahodové duo – Pavla Jahodová, violoncello, Jiří Jahoda, housle.

Další články
Nahoru