dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Praha 10: Projekt Práce a rodina – jde to je úspěšně ukončen

Celkem 127 rodičů se zapojilo do projektu s názvem „Práce a rodina – jde to“ zaměřeného na podporu rodičů na rodičovské dovolené. Podmínkou zapojení do projektu bylo trvalé bydliště v Praze 10.

„Náplní projektu bylo celkem 32 poradenských a vzdělávacích aktivity – rodičům jsme přitom v průběhu kurzů zajistili hlídání jejich dětí, tak aby se mohli bezproblémově zúčastnit,“ uvedl starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez. pro Prahu 10).

Konkrétně se jednalo o dvoudenní tréninky zaměřené na různá témata, jako komunikace s dětmi, rétorika, asertivita v rodině, stres management a další.

„V rámci jazykového vzdělávání bylo realizováno celkem kurzů anglického jazyka v úrovních mírně a středně pokročilí a v rámci rozvoje počítačové gramotnosti bylo realizováno sedm počítačových kurzů,“ popsal výsledky starosta.

Vybraným zájemcům bylo umožněno absolvování rekvalifikačního kurzu dle jejich výběru. Bylo realizováno celkem 11 odlišně zaměřených rekvalifikačních kurzů, jednalo se například o kurzy účetnictví, personalistiky, grafiky, webdesignera, sekretářky, maséra atd.

Součástí podpory rodičů byly také individuální konzultace v oblasti pracovně-právní a sociálně-psychologické, které byly rozšířeny o tematické semináře zaměřené na vybraná témata z práva a psychologie.

Projekt byl financován z Evropského sociálního fondu, Praha & EU: Investujeme do Vaší budoucnosti, operačního programu Praha – Adaptabilita a byl realizován v období březen 2013 až srpen 2014.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru