dnes
Neděle - jasno
5°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - zatazeno
5°C
Praha 10 projednává urbanistickou studii lokality Bohdalec-Slatiny
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 projednává urbanistickou studii lokality Bohdalec-Slatiny

Praha 10 zpracovala studii lokality Bohdalec-Slatiny, která nabízí vizi toho, jak by území Bohdalec-Slatiny-brownfield Strašnice mohlo vypadat v průběhu příštích 50 let. Při přípravě studie spolupracovala městská část nejen s architekty, ale také s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy, do podoby studie se aktivně zapojili i občané a odborná veřejnost. Studii projednala Komise územního rozvoje.

„Lokalita Bohdalec-Slatiny patří mezi sedm největších rozvojových území v hlavním městě. Městská část proto v žádném případě nechtěla rezignovat na možnost podílet se na jejím budoucím využití,“ vysvětluje radní pro územní rozvoj Bohumil Zoufalík.

„Hlavní město Praha spolu s MČ Praha 10 má dle mého názoru povinnost se o území starat, hledat koncepci jeho využití a dát mu tak jasnou budoucnost. Vždyť jen samotná existence těchto rozvojových území v širším centru Prahy je zarážející a dá se chápat jako historický dluh, který je třeba splatit,“ dodává radní Zoufalík.

Se zpracováním rozsáhlé studie se začalo v loňském roce, aby mohla sloužit jako podklad pro připravovaný metropolitní plán.

bsbs

Vizualizace možné budoucí podoby lokality Bohdalec-Slatiny

„Ten území vymezoval velmi neurčitě. My jsme proto chtěli – a nadále chceme, jasně vymezit, k čemu má území sloužit. Pokud to neuděláme my nyní, může se stát, že to rozhodnutí udělá v budoucnosti někdo za nás,“ vysvětluje radní pro územní rozvoj.

Návrh urbanistické studie byl veřejnosti představen ve dvou kolech veřejných slyšení na podzim loňského roku a na jaře toho letošního. V mezidobí dostali všichni občané možnost k této studii dávat své připomínky, které se do ní následně zapracovaly.

„Připomínek bylo několik desítek a věnovaly se převážně čtyřem hlavním oblastem. Tyto návrhy se tak do současné studie promítly,“ doplňuje Bohumil Zoufalík.

Takto upravený návrh studie projednala Komise územního rozvoje na svém 25. jednání 9. srpna. Nyní bude následovat projednání i v Radě městské části a na závěr v Zastupitelstvu MČ Praha 10, to vše ještě během léta letošního roku.

Další zajímavé zprávy o Praze 10 si můžete přečíst zde:

cover-zpravodaj


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru