dnes
Sobota - zatazeno
-2°C
zítra
Neděle - zatazeno
-3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
1°C
Praha 10 projednává urbanistickou studii lokality Bohdalec-Slatiny
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 projednává urbanistickou studii lokality Bohdalec-Slatiny

Praha 10 zpracovala studii lokality Bohdalec-Slatiny, která nabízí vizi toho, jak by území Bohdalec-Slatiny-brownfield Strašnice mohlo vypadat v průběhu příštích 50 let. Při přípravě studie spolupracovala městská část nejen s architekty, ale také s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy, do podoby studie se aktivně zapojili i občané a odborná veřejnost. Studii projednala Komise územního rozvoje.

„Lokalita Bohdalec-Slatiny patří mezi sedm největších rozvojových území v hlavním městě. Městská část proto v žádném případě nechtěla rezignovat na možnost podílet se na jejím budoucím využití,“ vysvětluje radní pro územní rozvoj Bohumil Zoufalík.

„Hlavní město Praha spolu s MČ Praha 10 má dle mého názoru povinnost se o území starat, hledat koncepci jeho využití a dát mu tak jasnou budoucnost. Vždyť jen samotná existence těchto rozvojových území v širším centru Prahy je zarážející a dá se chápat jako historický dluh, který je třeba splatit,“ dodává radní Zoufalík.

Se zpracováním rozsáhlé studie se začalo v loňském roce, aby mohla sloužit jako podklad pro připravovaný metropolitní plán.

bsbs

Vizualizace možné budoucí podoby lokality Bohdalec-Slatiny

„Ten území vymezoval velmi neurčitě. My jsme proto chtěli – a nadále chceme, jasně vymezit, k čemu má území sloužit. Pokud to neuděláme my nyní, může se stát, že to rozhodnutí udělá v budoucnosti někdo za nás,“ vysvětluje radní pro územní rozvoj.

Návrh urbanistické studie byl veřejnosti představen ve dvou kolech veřejných slyšení na podzim loňského roku a na jaře toho letošního. V mezidobí dostali všichni občané možnost k této studii dávat své připomínky, které se do ní následně zapracovaly.

„Připomínek bylo několik desítek a věnovaly se převážně čtyřem hlavním oblastem. Tyto návrhy se tak do současné studie promítly,“ doplňuje Bohumil Zoufalík.

Takto upravený návrh studie projednala Komise územního rozvoje na svém 25. jednání 9. srpna. Nyní bude následovat projednání i v Radě městské části a na závěr v Zastupitelstvu MČ Praha 10, to vše ještě během léta letošního roku.

Další zajímavé zprávy o Praze 10 si můžete přečíst zde:

cover-zpravodaj


Za web tlumočený pro neslyšící získala Praha 10 Zlatý erb

14. března 2018 v 19:34

Městská část Praha 10 každoročně získává ocenění v soutěži Zlatý erb, v rámci které porota hodnotí nejlepší elektronické služby krajů, měst a obcí. Desátá městská část letos získala dvojí ocenění – v kategorii „nejlepší elektronická služba“ si odnáší dokonce první místo, a to díky projektu pro...

Nápad pro Šestku do 15. března

13. března 2018 ve 21:37

Ještě dva dny mohou obyvatelé Prahy 6 posílat nápady na úpravy veřejných prostranství městské části. Projekt participativního rozpočtu Nápad pro Šestku, do kterého sami lidé přihlašují vlastní projekty a následně pomocí hlasovacího systému bojují o jejich realizaci, pokračuje...

Další články
Nahoru