dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - zatazeno
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Praha 10 projednává urbanistickou studii lokality Bohdalec-Slatiny
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 projednává urbanistickou studii lokality Bohdalec-Slatiny

Praha 10 zpracovala studii lokality Bohdalec-Slatiny, která nabízí vizi toho, jak by území Bohdalec-Slatiny-brownfield Strašnice mohlo vypadat v průběhu příštích 50 let. Při přípravě studie spolupracovala městská část nejen s architekty, ale také s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy, do podoby studie se aktivně zapojili i občané a odborná veřejnost. Studii projednala Komise územního rozvoje.

„Lokalita Bohdalec-Slatiny patří mezi sedm největších rozvojových území v hlavním městě. Městská část proto v žádném případě nechtěla rezignovat na možnost podílet se na jejím budoucím využití,“ vysvětluje radní pro územní rozvoj Bohumil Zoufalík.

„Hlavní město Praha spolu s MČ Praha 10 má dle mého názoru povinnost se o území starat, hledat koncepci jeho využití a dát mu tak jasnou budoucnost. Vždyť jen samotná existence těchto rozvojových území v širším centru Prahy je zarážející a dá se chápat jako historický dluh, který je třeba splatit,“ dodává radní Zoufalík.

Se zpracováním rozsáhlé studie se začalo v loňském roce, aby mohla sloužit jako podklad pro připravovaný metropolitní plán.

bsbs

Vizualizace možné budoucí podoby lokality Bohdalec-Slatiny

„Ten území vymezoval velmi neurčitě. My jsme proto chtěli – a nadále chceme, jasně vymezit, k čemu má území sloužit. Pokud to neuděláme my nyní, může se stát, že to rozhodnutí udělá v budoucnosti někdo za nás,“ vysvětluje radní pro územní rozvoj.

Návrh urbanistické studie byl veřejnosti představen ve dvou kolech veřejných slyšení na podzim loňského roku a na jaře toho letošního. V mezidobí dostali všichni občané možnost k této studii dávat své připomínky, které se do ní následně zapracovaly.

„Připomínek bylo několik desítek a věnovaly se převážně čtyřem hlavním oblastem. Tyto návrhy se tak do současné studie promítly,“ doplňuje Bohumil Zoufalík.

Takto upravený návrh studie projednala Komise územního rozvoje na svém 25. jednání 9. srpna. Nyní bude následovat projednání i v Radě městské části a na závěr v Zastupitelstvu MČ Praha 10, to vše ještě během léta letošního roku.

Další zajímavé zprávy o Praze 10 si můžete přečíst zde:

cover-zpravodaj


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Včera v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Včera v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru