dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Praha 10 prodává další nebytové prostory

Nebytové prostory, které zůstaly ve vlastnictví Prahy 10 ve zprivatizovaných domech, nyní tato městská část prodá nejvyšším nabídkám prostřednictvím výběrového řízení. Tímto způsobem bude prodáno celkem 24 nebytových prostorů, jejichž celková hodnota na základě znaleckých posudků přesahuje 41 milionů korun. Každý zájemce může podat přihlášku do výběrového řízení do konce dubna na základě stanovených podmínek. Nabídnutá cena musí dosahovat stanovenou minimální cenu nebo musí být vyšší.

V nabídce jsou nebytové prostory, jako například kanceláře, garážová stání, sklady či restaurace. Podmínky výběrového řízení stanovují schválené zásady pro prodej nebytových prostor. Ukládají zájemcům o účast ve výběrovém řízení několik povinností, které je nutné splnit, aby se zájemce mohl výběrového řízení zúčastnit.

Mezi tyto povinnosti patří zejména složení kauce ve výši 10% odhadní ceny předmětného nebytového prostoru dle znaleckého posudku. Přihlášky je možné podávat do 30. dubna a je také nutné se zúčastnit se prohlídky prodávaného prostoru.

Za účelem zjednodušení podávání přihlášek do výběrových řízení je na webových stránkách www.praha10.cz zveřejněn ke stažení formulář pro podání přihlášky. Kromě něj nabídka musí obsahovat prokázání kvalifikace, potvrzení o absolvování prohlídky, doklad o složení kauce, doklad o schopnosti uhradit nabídnutou kupní cenu a cenovou nabídku.

Vítězem se stane ten účastník, který ve výběrovém řízení nabídne nejvyšší cenu k jednotlivému nebytovému prostoru. Příslušné vítěze bude muset ještě schválit městská rada. Následně pak bude každý vítězný uchazeč vyzván k podpisu kupní smlouvy.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru