dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Pražský život

Praha 10 připraví pro děti a mládež nízkoprahové zařízení

Tzv.nízkoprahové zařízení pro děti a mládež zřídí na svém území pražská desátá městská část. V současné době se tato sociální služba dá nalézt ve většině významných pražských městských částí, kde nízkoprahová zařízení dětem poskytují zázemí ke smysluplnému trávení volného času.

„Potřebnost zařízení tohoto typu na území naší městské části potvrzují i výstupy terénního programu, který se již téměř dva roky věnuje sociální práci s dětmi v oblasti Vršovic. Tento terénní program byl také jedním z hlavních impulsů, který o realizaci rozhodl,“ vysvětlil starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.)

Nízkoprahové zařízení funguje na principu tzv.nízkoprahovosti. V praxi to znamená, že je maximálně dostupné pro mládež bez časových, prostorových, psychologických a finančních bariér. Tím vytváří prostředí, které je svým charakterem a umístěním blízké přirozenému prostředí dětem a mládeži, pro které je primárně určeno.

„Cílem zařízení je poskytovat dětem a mládeži mimo zábavy také další odborné služby – například sociální poradenství pro ty, které se třeba ocitly v obtížné životní situaci, pomoc s učením a podobně,“ dodal starosta.

 


Další články
Nahoru