Dnes Středa - oblacno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 připraví plán postupné rekonstrukce KD Barikádníků
KD Barikádníků. Foto: Juandev / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha 10 připraví plán postupné rekonstrukce KD Barikádníků

Praha 10 chce postupně rekonstruovat Kulturní dům Barikádníků ve Strašnicích. Stavba z čtyřicátých let minulého století totiž dlouhodobě není v dobrém technickém stavu. Prvním úkolem bude podrobně zmapovat, jaké konkrétní stavební práce bude potřeba udělat a jak se bude postupovat. Informoval o tom místostarosta Pavel Šutka (ODS), který má v gesci kulturu.  

Současné vedení Prahy 10 tak podle Šutky potvrzuje záměr nechat budovu v rukách městské části a zachovat stávající kulturní program, který se v ní odehrává. Nicméně je potřeba bez prodlení řešit její špatný stav. 

Do domu, který byl hned po druhé světové válce postaven svépomocí účastníků pražského povstání z Prahy 10 jako provizorní kulturní zařízení, se totiž desítky let nijak zásadně neinvestovalo.  

Za účelem záchrany stavby už vznikla neformální pracovní skupina na půdorysu současné koalice (ODS, TOP 09, VLASTA). „Jejím úkolem je připravit rámec postupné rekonstrukce Barči. Měla by při zachování provozu trvat několik let,“ uvedl Šutka, podle kterého bude vybrán architekt, který zaktualizuje dosavadní posouzení technického stavu a vytvoří koncept postupných kroků. 

„Architekt by měl na aktualizaci technického stavu začít pracovat co nejdříve, výstup bychom rádi znali do podzimu. S ohledem na stav budovy a s ním spojené otazníky je ovšem složité stanovit přesné datum – primární pro nás bude získat kvalitní podklad pro další rozhodování, nikoliv získat ho za každou cenu co nejrychleji.  Až potom dokážeme vyčíslit náklady a časovou náročnost. Následovat bude zadávací řízení na projektovou dokumentaci, podle které se projekt rekonstrukce bude řídit,“ sdělil místostarosta. S prvními úpravami by se podle něj mohlo začít příští rok. 

„Na Barče nám samozřejmě záleží, protože k desítce neodmyslitelně patří. Technické úpravy na budově jsou opravdu neodkladné, a ačkoliv je náš rozpočet napjatý, finance se nám na její rekonstrukci podaří vyčlenit,“ dodává starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS).


Autor: Jan Puci

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru