dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
6°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C
Zpravodajství

Praha 10: Přibyly nádoby na kovy a elektroodpady

Možnost odděleného sběru kovových odpadů v rámci stanovišť nádob na tříděný odpad probíhá v Praze 10 od srpna loňského roku. K původním patnácti nádobám přibylo v letošním roce dalších 14 nádob, kde lze kovové odpady vhazovat. Pro umístění byly zohledněny i návrhy, které došly od obyvatel městské části. Nádoba na kovy má šedou barvu a je popsána vysvětlivkami, co do ní lze vkládat.

Jedná se o nápojové plechovky, konzervy od potravin, zvířecí konzervy, tuby, uzávěry a víčka od nápojů,  jogurtů atd. Naopak do nádob nepatří stlačené kovové nádoby od kosmetiky a jiných sprejů, kovové obaly od barev, benzínu, motorových olejů atd., tyto lze předávat ve sběrných dvorech.

Přibyly také nádoby na drobná elektrozařízení, a to na osmi nových stanovištích tříděného sběru.

Celkem  je možné pro odložení drobných domácích elektrospotřebičů využít 29 kontejnerů. Ty mají červenou barvu a kromě vyřazeného elektra – typu radiopřijímačů, CD přehrávačů, ale také výpočetní techniky včetně příslušných komponentů, jako jsou myši nebo klávesnice, telefonní přístroje (klasické i mobilní), kalkulačky, herní zařízení apod. – lze do integrovaného boxu na nádobě vkládat i baterie a monočlánky.

Další zajímavé zprávy o Praze 10 si můžete přečíst zde:

cover-zpravodaj


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

Dnes ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Včera ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

14. listopadu 2018 v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Další články
Nahoru