dnes
Čtvrtek - zatazeno
23°C
zítra
Pátek - oblacno
25°C
pozítří
Sobota - zatazeno
31°C
Zpravodajství

Praha 10: Přibyly nádoby na kovy a elektroodpady

Možnost odděleného sběru kovových odpadů v rámci stanovišť nádob na tříděný odpad probíhá v Praze 10 od srpna loňského roku. K původním patnácti nádobám přibylo v letošním roce dalších 14 nádob, kde lze kovové odpady vhazovat. Pro umístění byly zohledněny i návrhy, které došly od obyvatel městské části. Nádoba na kovy má šedou barvu a je popsána vysvětlivkami, co do ní lze vkládat.

Jedná se o nápojové plechovky, konzervy od potravin, zvířecí konzervy, tuby, uzávěry a víčka od nápojů,  jogurtů atd. Naopak do nádob nepatří stlačené kovové nádoby od kosmetiky a jiných sprejů, kovové obaly od barev, benzínu, motorových olejů atd., tyto lze předávat ve sběrných dvorech.

Přibyly také nádoby na drobná elektrozařízení, a to na osmi nových stanovištích tříděného sběru.

Celkem  je možné pro odložení drobných domácích elektrospotřebičů využít 29 kontejnerů. Ty mají červenou barvu a kromě vyřazeného elektra – typu radiopřijímačů, CD přehrávačů, ale také výpočetní techniky včetně příslušných komponentů, jako jsou myši nebo klávesnice, telefonní přístroje (klasické i mobilní), kalkulačky, herní zařízení apod. – lze do integrovaného boxu na nádobě vkládat i baterie a monočlánky.

Další zajímavé zprávy o Praze 10 si můžete přečíst zde:

cover-zpravodaj


Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

Dnes v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru