dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
10°C
Zpravodajství

Praha 10: Přibyly nádoby na kovy a elektroodpady

Možnost odděleného sběru kovových odpadů v rámci stanovišť nádob na tříděný odpad probíhá v Praze 10 od srpna loňského roku. K původním patnácti nádobám přibylo v letošním roce dalších 14 nádob, kde lze kovové odpady vhazovat. Pro umístění byly zohledněny i návrhy, které došly od obyvatel městské části. Nádoba na kovy má šedou barvu a je popsána vysvětlivkami, co do ní lze vkládat.

Jedná se o nápojové plechovky, konzervy od potravin, zvířecí konzervy, tuby, uzávěry a víčka od nápojů,  jogurtů atd. Naopak do nádob nepatří stlačené kovové nádoby od kosmetiky a jiných sprejů, kovové obaly od barev, benzínu, motorových olejů atd., tyto lze předávat ve sběrných dvorech.

Přibyly také nádoby na drobná elektrozařízení, a to na osmi nových stanovištích tříděného sběru.

Celkem  je možné pro odložení drobných domácích elektrospotřebičů využít 29 kontejnerů. Ty mají červenou barvu a kromě vyřazeného elektra – typu radiopřijímačů, CD přehrávačů, ale také výpočetní techniky včetně příslušných komponentů, jako jsou myši nebo klávesnice, telefonní přístroje (klasické i mobilní), kalkulačky, herní zařízení apod. – lze do integrovaného boxu na nádobě vkládat i baterie a monočlánky.

Další zajímavé zprávy o Praze 10 si můžete přečíst zde:

cover-zpravodaj


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru