Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 poskytne na spolkovou činnost dotace 33 milionů korun
Radnice Prahy 10 se přestěhovala z Vršovic do Strašnic. Foto: Jan Puci

Praha 10 poskytne na spolkovou činnost dotace 33 milionů korun

Desátá městská část letos podpoří spolkovou činnost částkou 33,25 milionu korun. Rozdělení dotací schválili před Velikonocemi zastupitelé. Informoval o tom mluvčí Prahy 10 Ján Bruno Tropp. Pro rok 2024 bylo podáno celkem 368 nových žádostí a 11 pokračujících víceletých projektů. K podpoře bylo navrženo 259 projektů z nově podaných žádostí a 11 projektů pokračujících víceletých projektů.

Spolky věnující se volnému času a mládežnickému sportu si rozdělí 11,88 milionu korun. Sociální a zdravotní oblast získá 12,48 milionu korun, organizátoři kulturních a společenských akcí získají 7,64 milionu korun a na projekty zaměřené na ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj půjde 1,25 milionu korun.

„Stejně jako jsou pestré jednotlivé čtvrti naší městské částí, je bohatý i desítkový spolkový život. A tento stav chceme nadále udržet, a to mimo jiné i tím, že průběžně zjednodušujeme administrativu spojenou s podáváním žádostí,“ řekl místostarosta Radek Lojda (TOP 09).

Právě komplikovaná administrativa a strach z procesu je podle něj důvodem, proč se v minulosti někteří zdráhali o dotace žádat. „Vedle eliminace zbytných administrativních záležitostí navíc pořádáme pro místní různé semináře k podání nebo třeba k vyúčtování dotací,“ podotkl Lojda.

O dotace bylo možné žádat v souladu s Metodikou pro žadatele o dotace v roce 2024 prostřednictvím systému pro správu dotací Grantys podle vyhlášených oblastí podpory, a to jak v jednoletých, tak i u oblasti podpory Sociální a zdravotní ve víceletých tematických oblastech.

Žádosti vyhodnocovaly specializované pracovní skupiny. Největší porcí žádostí se museli propracovat hodnotitelé v oblasti Sport, kde z postoupených 137 žádostí bylo 74 žádostí podpořeno.

V Sociální a zdravotní oblasti bylo z postoupených 119 jednoletých a 7 víceletých projektů podpořeno 120 nových jednoletých projektů. 117 jich bylo jednoletých a tři byly přeřazené z víceleté kategorie. Dále bylo podpořeno 11 pokračujících víceletých projektů.

V oblasti Kultura získalo podporu 42 ze 70 postoupených žádostí a v oblasti Ochrana životního prostředí a udržitelný rozvoj získalo podporu 19 projektů z 22 podaných.

„Ti, kteří věnují své úsilí a energii do veřejně prospěšných projektů si zaslouží kontinuální podporu. Právě podpora těch aktivních lidí je posláním Zásobníku projektů. Už teď se těším na akce, projekty a skvělé nápady, které z letošního ročníku vzejdou a povedou k obohacení života v naší městské části,“ sdělil starosta Prhy 10 Martin Valovič (ODS).


Autor: Jan Puci

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Včera v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Včera ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

Včera v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

Včera v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

Včera v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Staročeský jarmark v Praze 14

20. května 2024 ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

20. května 2024 v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

20. května 2024 v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

20. května 2024 v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Další články
Nahoru