Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 podporuje dobrovolnické organizace
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 podporuje dobrovolnické organizace

Praha 10 své dobrovolníky a dobrovolnické organizace systematicky a dlouhodobě podporuje a díky tomu se může spolehnout na širokou síť poskytovaných služeb. Informoval o tom mluvčí městské části Ján Bruno Tropp.    

Na území desátého městského obvodu působí mnoho profesionálních pracovníků v sociálních službách. Může jít o ty, kdo působí v rámci Centra sociální a ošetřovatelské pomoci, v rámci úřadu, nebo v některé z mnoha organizací. Jde o početnou skupinu odhodlaných lidí plnících nezastupitelnou roli v naší společnosti.

Dobrovolníci zvyšují kvalitu života klientů sociálních služeb, věnují jim svůj volný čas, schopnosti, možnosti a energii. „Proto jsme je moc rádi přivítali v rámci akce Dobrovolník v sociálních službách 20. listopadu v KD Barikádníků. Sešlo se celkem přes 130 dobrovolníků z 16 organizací,“ popsal místostarosta pro sociální oblast a rodinnou politiku David Kašpar (STAN).

S ním se akce zúčastnili další zástupci Prahy 10 a měli tak možnost si popovídat s těmi, kteří pomáhají. Akce byla příjemným společenským setkáním, které sloužilo i k výměně informací.

David Kašpar, místostarosta pro sociální oblast a rodinnou politiku připomněl, že si váží všech dobrovolníků, protože to jsou lidé, kteří nezištně, ze svobodné vůle, ve svém volném čase a bez nároku na odměnu, vykonávají veřejně prospěšnou činnost, čímž přispívají k dosahování veřejného blaha.

Toto setkání není zdaleka jediným dnem v kalendáři, kdy se zástupci Prahy 10 setkávají se svými dobrovolníky. „Mimo to každoročně oceňujeme dobrovolníky v rámci ankety Dobrovolník roku. Další ročník bude vyhlášen v březnu 2024,“ avizoval starosta Martin Valovič (ODS).

Do ankety jsou každoročně nominováni dobrovolníci bez ohledu na oblast svého působení, zejména ze sféry sociální, zdravotnictví, práce s dětmi a dorostem a mnohé další.

O dobrovolnických organizacích působících v Praze 10 a projektech MČ Praha 10 v této oblasti si můžete přečíst na adrese https://socialniportal.praha10.cz/socialni-a-zdravotni-oblast/dobrovolnictvi


Autor: Hla

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru