Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 10 podpoří své strážníky, hasiče a policisty

Praha 10 uvolní místním strážníkům ze svého rozpočtu 400 tisíc korun na motivační odměny. Hasiči ze stanice v Průběžné ulici dostanou darem prostředky na tréninkové a výcvikové hřiště v ceně 300 tisíc korun a dar ve stejné hodnotě na vybavení pro výkon služby získají policisté z Obvodního ředitelství Praha IV, které se primárně stará o Prahu 10.

Radnice již několik let podporuje strážníky z Obvodního ředitelství Praha 10 poskytováním jak finančních darů, tak přidělováním obecních bytů. „Podpora strážníků má smysl. Chceme přispět k tomu, že nebudou přecházet na jiná místa v Praze, nebo dokonce ze služby úplně odcházet. Městská policie je naším partnerem v oblasti zvyšování bezpečnosti v naší městské části a uvědomujeme si, že to je práce, která si žádá vysokou míru odpovědnosti a kvalifikace. Podporu si tedy bezpochyby zaslouží,” řekl místostarosta Prahy 10 a radní pro bezpečnost Radek Lojda.


Autor: Cen

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

2. října 2023 ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Další články
Nahoru