dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pražský život

Praha 10 označí další významné objekty štítky s QR kódy

Pozitivní ohlas obyvatel přiměl radnici městské části Praha 10 k rozšíření míst s umístěním štítků s  tzv. QR kódy na další významné budovy a místa na svém území. „Je to velmi jednoduché, rychlé a uživatelsky pohodlné. Na projekt máme velké množství pozitivních ohlasů, a proto jsme se rozhodli umístit kódy na další významná místa a objekty," uvedla místostarostka městské části Praha 10 Ivana Cabrnochová (SZ).

Štítky s QR kódy jsou umístěny například na Vršovickém zámečku, Červenkově kapličce, kinu Vzlet, Trolejbusové zastávce Orionka, Gutovce, Kulturním domě Barikádníků a v Heroldových sadech. Ze základních škol o štítek s QR kódem projevila zájem také ZŠ V Rybníčkách, která se stane další základní školou s QR kódem. „Naším záměrem je do tohoto projektu zapojit i žáky, kteří tak budou moci sami zpracovat historii své školy a informace doplnit třeba i o obrazové přílohy,“ dodal starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.). kody-nahled

Prostřednictvím QR kódu zjistí zájemce bližší informace o památce, před kterou se nachází, a lze tak říci, že QR kódy nahrazují informace z papírových průvodců. Jejich výhodou je také aktuálnost poskytovaných informací, jelikož stránky na Wikipedii, kam QR kód zájemce přesměruje, jsou průběžně aktualizovány a doplňovány. Zájemce o informace sejme kód pomocí mobilního telefonu a otevře tak příslušnou stránku na Wikipedii, která o daném místě pojednává. Údaje jsou na rozdíl od klasických informačních tabulí vždy v té nejaktuálnější podobě.


Další články
Nahoru