Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 otevřela zrekonstruované hřiště Sobotecká na Vinohradech
Zrekonstruované hřiště Sobotecká. Foto: Praha 10

Praha 10 otevřela zrekonstruované hřiště Sobotecká na Vinohradech

Praha 10 ve čtvrtek 20. června otevřela kompletně zrekonstruované hřiště Sobotecká na Vinohradech. Výsledná podoba úprav vychází z dříve proběhlé participace z roku 2022, kdy architekt projektu do výsledné podoby zapracoval maximum podnětů a připomínek místních občanů. Proměna dětského prostoru proběhla z účelově vázaných prostředků soukromého dárce, které se radním městské části podařilo vyjednat v roce 2023.

Rekonstrukce byla zahájena letos v lednu. Termín pro dokončení rozsáhlých prací byl naplánován na konec srpna, nicméně se podařilo práce uspíšit a dětské hřiště Sobotecká se otevírá již před letními prázdninami. Podařilo se využít finanční dar ve výši bezmála 20 milionů korun, za kterým stojí místní soukromý dárce. Rekonstrukce proběhla na základě smlouvy o obstarání díla.

„Děkujeme donátorovi za štědrý finanční dar na rekonstrukci dětského hřiště. Toto moderní hřiště nyní nabízí bezpečné a inovativní herní prvky, které podporují fyzickou aktivitu a kreativitu dětí. Nové vybavení splňuje nejpřísnější bezpečnostní normy a přináší radost a zábavu našim nejmladším obyvatelům,“ řekl starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS).

Nové hřiště zůstává v režimu zamykání veřejné plochy přes noc. Na náklady městské části bude dokončena nová toaleta. Radnice podle Valoviče vnímá některé připomínky k několika herním prvkům.

Prostor bude ještě v průběhu letních prázdnin dokončován. Současně byla významná změna dopředu avizována a projednána s místní veřejností, uvedl starosta.

„Také bych se rád přidal k poděkování soukromému investorovi hřiště Sobotecká,“ řekl radní Milan Maršálek (VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL), který má v rámci své gesce životního prostředí a udržitelnosti dětská hřiště na starosti a doplnil: „Jsem velice rád, že se vedle této vydařené akce podařilo v rámci rozpočtu městské části vyčlenit výrazně zvýšené prostředky na opravy dětských hřišť. Ve vedení městské části si uvědomujeme, že v součtu více jak sto dětských hřišť a sportovišť na našem území nelze opravit za jeden rok. Proto nyní realizujeme průběžný a dlouhodobý plán revitalizací desítkových hřišť a sportovišť.“

Plán obnovy dětských hřišť počítá s obnovou ploch v Heroldových sadech, na Náměstí Svatopluka Čecha I., v Nučické, Tuchorazské i v Konopišťské. V příštím je v plánu rekonstrukce dvou dětských hřišť a tří sportovišť, napříkld v Přípotoční ulici a workout hřiště v Narcisové ulici.


Autor: Hla

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Radní Prahy 11 grilovali společně s dětmi

23. července 2024 v 11:04

Společné grilování radních a dětí z jihoměstského Klokánku si v horkém letním odpoledni všichni užili. Ochutnávaly se čerstvě opečené masové dobroty a grilovaný sýr.

Praha 4 vymění písek v pískovištích

23. července 2024 v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Další články
Nahoru