dnes
Sobota - polojasno
33°C
zítra
Neděle - jasno
33°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
33°C
Praha 10 oslavila Den učitelů, nejlepším udělila Ceny Bratří Čapků
Učitelé z Prahy 10 převzali na Vršovickém zámečku Ceny Bratří Čapků. Foto: P10 (4x)

Praha 10 oslavila Den učitelů, nejlepším udělila Ceny Bratří Čapků

Nejlepší učitelé z Prahy 10 převzali na Vršovickém zámečku Ceny Bratří Čapků. Na slavnostním večeru byli oceněni nejlepší učitelé základních i mateřských škol městské části. O držitelích Ceny bratří Čapků pro nejúspěšnější pedagogy rozhodla porota odborníků a osobností Prahy 10, ve které zasedl například Josef Pleskot, Jiří Růžička nebo Ondřej Kepka.

„Slavnostní večer u příležitosti Dne učitelů jsme uspořádali už podruhé. Podle mne se jedná o skvělou příležitost, jak poděkovat mimořádným učitelům z mateřinek i základních škol za práci, kterou ve školství odvádí,“ říká radní pro oblast školství Ondřej Počarovský (TOP 09).

ucitel-2Vítězové v každé kategorii si odnesli kromě krásné skleněné makety také šek na 15 tisíc korun.

Hodnotila se výuka, ale i komunikace

Městská část zřizuje celkem 13 základních a 20 mateřských škol. Ředitel nebo ředitelka každé z nich vybrala z učitelského sboru takovou osobnost, která by si podle nich ocenění zasloužila. S vybraným učitelem pak vyplnili přihlášku, jejíž součástí byl i dotazník s devatero kritérii, na základě kterých následně rozhodovala porota. Nehodnotila se jen kvalita výuky, ale například i to, zda učitel komunikuje s rodiči, nebo se snaží výuku svého předmětu rozšířit o nové aktivity.

„Oceněním chceme pomoci dvěma věcem. Zaprvé chceme přispět k prestiži tohoto mimořádně náročného a důležitého povolání, zadruhé chceme podpořit učitele a učitelky, kteří jsou aktivní, nápadití, nebojí se inovací a umí děti strhnout k zájmu o výuku,“ vysvětluje Ondřej Počarovský.

Kritéria zaručila objektivitu

Desítku nejlepších učitelů Prahy 10 vybíral architekt Josef Pleskot, režisér Ondřej Kepka, senátor a ředitel gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička, ředitel křesťanské misijní a charitativní organizace Naděje Ilja Hradecký a ředitelka Základní školy Hanspaulka Marie Pojerová. Za město potom v porotě usedli kromě Ondřeje Počarovského také radní Martin Hejl a Jiřina Vondráková. Každý člen poroty má k městské části nebo přímo ke vzdělávání silnou osobní vazbu.

ucitel-3-10Devatero úspěšného učitele, tedy kritéria, na základě kterých se nominovaní učitelé vybírali, vznikala tak, aby hodnocení pedagogů bylo co nejobjektivnější a neupřednostňovalo jednotlivé školy nebo předměty před jinými.

Letos Praha 10 ocenila také několik významných učitelských osobností z Prahy 10, které ve školství působí desítky let. Rekordmankou je paní učitelka Alena Wolfová ze Základní školy Jakutská, která se povolání věnuje už 64 let.

Oceněné učitelky a učitelé:

Mateřské školy 1. místo – Iveta Šálová

                      2. místo – Zuzana Bönischová

                      3. místo – Jana Nejedlová

                      4. místo – Alena Forejtová

                      5. místo – Blanka Zelenková

 

Základní školy 1. místo – Hana Čiháková

                     2. místo – Václav Fiala

                     3. místo – Marie Zajdlová

                     4. místo – Pavlína Poletínová

                     5. místo – Monika Hejná

ucitel-1_1

 


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru