Dnes Středa - zatazeno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 opravila v parcích vodní prvky, postupně spouští pítka a mlhoviště
Kaskáda v Malešickém parku. Zdroj foto: MČ Praha 10

Praha 10 opravila v parcích vodní prvky, postupně spouští pítka a mlhoviště

V průběhu května Praha 10 prováděla práce vedoucí ke spuštění vodních prvků na veřejných prostranstvích. Byly opraveny poškozené části obložení kaskády v Malešickém parku a odstraňovány poškozené tlačné ventily u pítek a mlhovišť v parku Chrpová a v parku Rybalkova. Informoval o tom mluvčí městské části Ján Bruno Tropp.

Vodní kaskáda v Malešickém parku v obou jejích částech je již plně v provozu, stejně jako vodní kaskáda v parku Chrpová. Jsou již také spuštěny všechny čtyři fontány, a to na Kubánském náměstí, náměstí u OC Květ, v parku Malinová a v parku Rybalkova.

„V průběhu měsíce května je prováděno spuštění 31 pítek a 11 mlhovišť, která jsou umístěna převážně na dětských hřištích nebo v jejich bezprostřední blízkosti,“ sdělil Tropp.

Zároveň upozornil návštěvníky parku Chrpová, že vstup do bazénů, vhazování a vynášení předmětů je zakázáno. Voda ve vodní soustavě je chemicky upravována a je zde nebezpečí vzniku kožních problémů.

„V Malešickém parku také žádáme návštěvníky, aby do vodní soustavy nevhazovali jakékoliv předměty, pokud chceme, aby vodní soustava a herní prvky, které jsou její součástí sloužili dětem k hrám po celou dobu jejich provozu,“ řekl mluvčí.

„Taktéž žádáme majitele psů, aby v této části parku měli své psy na vodítku a nevpouštěli je do bazénů s vodními herními prvky,“ dodal. V případě zjištění porušení těchto omezení mají podle Troppa návštěvníci neprodleně sdělili tuto skutečnost správci parku.

 


Autor: Jan Puci

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru