Dnes Čtvrtek - jasno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 10 opět spustila participativní rozpočet pro školáky
Jednou ze zapojených škkol je i ZŠ Eden. Foto: archiv

Praha 10 opět spustila participativní rozpočet pro školáky

V celkem deseti základních školách zřizovaných Prahou 10 byl po roce vyhlášený druhý participativního rozpočtu „Moje stopa ve škole“. Iniciativa spočívá v tom, že sami žáci přicházejí s projekty na zvelebení svých škol nebo zajímavé aktivity. O jejich nápadech se následně hlasuje v celoškolských hlasováních, ty nejúspěšnější se mohou těšit na finanční podporu městské části – radnice podpoří každou „základku“ 35 tisíci korun. Informoval o tom místostarosta Martin Sekal (ODS), který je na vršovické radnici odpovědný za oblast školství.

Vloni se do projektu zapojilo sedm základních škol, letos k těmto průkopníkům přibyly ještě školy v ulici Hostýnská, V Rybníčkách a U Roháčových kasáren.

„Všechno nyní poběží v rychlém sledu. V říjnu budou jednotliví žáci nebo skupiny dětí navrhovat projekty. Listopad je určený na jejich kampaň mezi spolužáky a celoškolní elektronické hlasování, do něhož se vloni zapojilo neuvěřitelných 2 540 školáků. No a na jaře 2023 se budou vybrané projekty realizovat,“ uvedl Sekal.

Mezi loňskými vítěznými projekty byly například nákup rostlinek řasokoule do každé třídy, stroj na cukrovou vatu, revitalizace školního hřiště či pořádání florbalových turnajů, pořízení digitální časomíry a dokoupení hokejek.

„Moje stopa ve škole žáky zábavnou formou učí mnoho věcí najednou. V první řadě přemýšlet nad svých nejbližším okolím a vymýšlet, jak by bylo možné ho vylepšit. Následně si žáci musí poradit s nástrahami rozpočtu. Musí svou myšlenku systematicky a trpělivě rozvíjet. Učí se vzájemně spolupracovat a v neposlední řadě pro svou ideu potřebují nadchnout i ostatní,“ dodal místostarosta.

Zapojenými školami jsou ZŠ Břečťanová, ZŠ Jakutská, ZŠ Karla Čapka, ZŠ Eden, ZŠ Švehlova, ZŠ Nad Vodovodem, ZŠ U Vršovického nádraží, ZŠ Hostýnská, ZŠ U Roháčových kasáren a ZŠ V Rybníčkách.


Autor: puc

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru