Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 opět spustila participativní rozpočet pro školáky
Jednou ze zapojených škkol je i ZŠ Eden. Foto: archiv

Praha 10 opět spustila participativní rozpočet pro školáky

V celkem deseti základních školách zřizovaných Prahou 10 byl po roce vyhlášený druhý participativního rozpočtu „Moje stopa ve škole“. Iniciativa spočívá v tom, že sami žáci přicházejí s projekty na zvelebení svých škol nebo zajímavé aktivity. O jejich nápadech se následně hlasuje v celoškolských hlasováních, ty nejúspěšnější se mohou těšit na finanční podporu městské části – radnice podpoří každou „základku“ 35 tisíci korun. Informoval o tom místostarosta Martin Sekal (ODS), který je na vršovické radnici odpovědný za oblast školství.

Vloni se do projektu zapojilo sedm základních škol, letos k těmto průkopníkům přibyly ještě školy v ulici Hostýnská, V Rybníčkách a U Roháčových kasáren.

„Všechno nyní poběží v rychlém sledu. V říjnu budou jednotliví žáci nebo skupiny dětí navrhovat projekty. Listopad je určený na jejich kampaň mezi spolužáky a celoškolní elektronické hlasování, do něhož se vloni zapojilo neuvěřitelných 2 540 školáků. No a na jaře 2023 se budou vybrané projekty realizovat,“ uvedl Sekal.

Mezi loňskými vítěznými projekty byly například nákup rostlinek řasokoule do každé třídy, stroj na cukrovou vatu, revitalizace školního hřiště či pořádání florbalových turnajů, pořízení digitální časomíry a dokoupení hokejek.

„Moje stopa ve škole žáky zábavnou formou učí mnoho věcí najednou. V první řadě přemýšlet nad svých nejbližším okolím a vymýšlet, jak by bylo možné ho vylepšit. Následně si žáci musí poradit s nástrahami rozpočtu. Musí svou myšlenku systematicky a trpělivě rozvíjet. Učí se vzájemně spolupracovat a v neposlední řadě pro svou ideu potřebují nadchnout i ostatní,“ dodal místostarosta.

Zapojenými školami jsou ZŠ Břečťanová, ZŠ Jakutská, ZŠ Karla Čapka, ZŠ Eden, ZŠ Švehlova, ZŠ Nad Vodovodem, ZŠ U Vršovického nádraží, ZŠ Hostýnská, ZŠ U Roháčových kasáren a ZŠ V Rybníčkách.


Autor: puc

Malostranský hřbitov zve na vycházku

Dnes v 07:40

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku v sobotu 27. července od 14 hodin. Kromě historie hřbitova se dozvíte také zajímavosti ze života osobností, jejichž výročí si o prázdninách připomínáme.

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Blešák na Radlické

23. července 2024 v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Další články
Nahoru