dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Praha 10 opět podpořila zajímavé sousedské projekty

Mozaika Oči nad Borodinskou ve Vršovicích, naučná stezka Malešicemi či Zahradním Městem nebo zvelebení vnitrobloku v Obloukové ulici. To je jen několik projetků, které byly v minulém roce realizovány na základě soutěže „Zásobník projektů – město na míru“. Vyhlašuje ji Praha 10 s cílem přidělit peníze na nízkorozpočtové projekty, které podporují vzájemnou spolupráci místních obyvatel. Letošní třetí ročník už zná své vítěze. 

mozaika-praha-10-nahled „Výsledky loňského kola soutěže Zásobník projektů – město na míru nás přesvědčily, že obyvatelé desítky mají chuť spolupracovat se svými sousedy při společenských akcích nebo při obnově veřejného prostoru. Uskutečnila se například mozaika u schodiště v Borodinské ulici ve Vršovicích, doplnění naučné stezky Malešicemi o interaktivní prvky nebo pokračování naučné stezky Zahrada ve městě na Zahradním Městě. Z letos přihlášených projektů byly povedené některé víc a některé méně, ale všechny spojuje chuť a nadšení podílet se na spoluvytváření města, ve které žijeme,“ potvrdila úspěch soutěže místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová (SZ).

V letošním ročníku soutěžilo celkem deset projektů. Porota složená ze zastupitelů, úředníků a veřejnosti vybrala celkem pět vítězných. „Podpořili jsme mj. projekt Petanque – turnaj pro každého, projekt s názvem Kultivace rozježděné zeleně v ulici Dětská ve Strašnicích či instalace naučných stezek pro obyvatele Zahradního Města. Další oceněný projekt Galerie na ulici je velmi zajímavý koncept pro začínající umělce, kde na veřejně dostupných místech vzniknou vitríny. Expozice bude měsíčně obnovována a jejím cílem bude oslovit kolemjdoucí a zpříjemnit jim cestu plnou nudné šedi,“ popsala oceněné projekty místostarostka Cabrnochová.

„V soutěži Zásobník projektů – město na míru je kladen důraz na to, aby navržené akce byly nízkorozpočtové a aby jejich podstatnou část uskutečnili vlastními silami sami občané. Na letošní ročník bylo v obecním rozpočtu vyčleněno 400 tisíc korun, ale jelikož podpořené projekty tuto částku nevyčerpaly ani z poloviny, rozhodla se radnice uspořádat druhé kolo soutěže. Podrobnosti naleznou zájemci na webu Prahy 10,“ vyzvala k účasti Ivana Cabrnochová.


Další články
Nahoru