Dnes Úterý - obcasny-dest 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 10 ocenila své učitele. Šest z nich dostalo Cenu bratří Čapků

Desátá městská část ocenila učitelky a učitele svých mateřských a základních škol. Cenu bratří Čapků za zvláštní pedagogický přínos vyhrály Alexandra Žáková z MŠ Benešovská a Bohumila Boháčová ze ZŠ U Vršovického nádraží, v obou kategoriích byla udělená i druhá a třetí místa. 

Poděkování zástupců radnice si při slavnostním večeru ke Dni učitelů vysloužili také všichni ředitelé škol. A prostřednictvím nich také všichni pedagogové, kteří skvěle zvládají nesmírně těžké období.

Na Cenu Bratří Čapků mohla svého kandidáta navrhnout každá ze 13 základních a 20 mateřských škol, které zřizuje MČ Praha 10. V prvním případě nominoval pedagogický sbor, ve druhém samotní žáci prostřednictvím školního parlamentu, vždy za školní ročník 2021–2022.

Vítěze určila podle předem daných kritérií komise složená z volených zástupců městské části, předchozích vítězů a zaměstnance radničního odboru školství. 


Autor: Alo

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru