dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - jasno
22°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
Pražský sport

Praha 10 ocenila sportovce s vazbou na městkou část

Ve vršovickém divadle Mana byl v pondělí 12. prosince večer slavnostně vyhlášen letošní ročník projektu Sportovec roku Prahy 10. Čestné ocenění sportovcům, kteří v daném roce podali výjimečné sportovní výkony, uděluje desátá městská část každoročně.
sportovec-16-6-nahled

Taneční skupina SC Nextyle – street dance

Až do poloviny října mohli občané Prahy 10, zástupci sportovních klubů, škol i dalších lokálních institucí a neziskových organizací nominovat sportovce ve čtyřech kategoriích – Jednotlivci, Sportovní týmy, Trenér roku a Sportovní legenda.

Následně vybrali členové sportovního výboru oceněné týmy a sportovce. Se všemi natočila Praha 10 o jejich úspěších medailonky, které se promítaly při slavnostním večeru. Společně s rozhovory a fotografiemi se objeví na volnočasovém portálu www.aktivnidesitka.cz.

„V rámci projektu chceme představit občanům Prahy 10 sportovce z jejich okolí, sousedství, městské části, kteří dosáhli vynikajících úspěchů ve své disciplíně. At už při mistrovství republiky, mezinárodních utkáních, či na olympijských hrách,“ uvedl uvolněný radní Bohumil Zoufalík (NPP10-HZLD), do jehož kompetencí patří kromě územního rozvoje i sport a volný čas.

Cílem projektu Sportovec roku Prahy 10 je také představit občanům méně známé sporty a sportovce, kteří v těchto disciplínách úspěšně závodí (např. slackline, lukostřelba, trail orienteering, kuželky). „Snažíme se ukázat občanům, že sportovní osobnosti na různých výkonnostních úrovních mohou potkat mezi svými spolužáky, přáteli, ale i v rodině či sportovním oddíle. Naší snahou je také motivovat veřejnost, aby se více zajímala o sport ve svém okolí a aktivně se do sportování zapojila,“ dodal radní Bohumil Zoufalík.

Předsedkyně sportovního výboru Zastupitelstva MČ Praha 10 Kateřina Peštová (ČSSD) je ráda, že mezi navrženými a následně oceněnými sportovci byli i dva olympionici z Ria, třetí Anička Kolářová měla splněný kvalifikační limit. „Praha 10 má spoustu nadějných sportovců a v příštím roce společně s nimi se budu snažit přiblížit jednotlivé sporty našim občanům v projektu Aktivní desítka,“ uvedla Kateřina Peštová.

Sportovec roku Prahy 10 – kdo byl oceněn

Jednotlivci

Kristýna Fleissnerová – veslování

Jan Fleissner – veslování

Mia Čadková – sportovní gymnastika

Vendula Měrková – sportovní gymnastika

Diana Marešová – Cheerleading

Gilca Marian – řecko-římský zápas

Martina Moravčíková – plavání

Eva Jarošová – plavání

Marcela Šťastná – plavání

Anna Kolářová – plavání

Sportovní týmy

Taneční skupina SC Nextyle – street dance

Fotbalistky SK Slavia Praha

Sportovní legenda

Ferdinand Veverka – pozemní hokej

Jiří Baštář (in memoriam) – lukostřelba

Trenér roku

Luboš Zelenka – kuželky

Anton Mišovec – ženský fotbalový tým SK Slavia Praha


Druhý ročník Studentského štafetového maratonu zná své vítěze

11. října 2018 v 10:50

Praha má za sebou druhý ročník Studentského štafetového maratonu. Běžecké akce se zúčastnilo dvacet desetičlenných týmů z pražských středních škol. Cílem pořádající neziskové organizace Dělej co tě baví bylo rozhýbat studenty a podpořit budování týmového ducha v rámci škol. Závod odstartovala...

Praha 2 zve do v Riegrových sadů na outdoorové tréninky

11. října 2018 v 07:56

Běh, cvičení a jóga. Každý z tréningů bude začínat v 18 hodin a sraz na parkovišti vedle Sokolovny.

Podzimní běhání 2018 v sobotu 13. října

9. října 2018 ve 13:30

Seriál závodů 15. ročníku Poháru Pražských Běžeckých Nadějí pokračuje na Jižním Městě v sobotu 13. října, tradičně v Kunratickém lese, za pořadatelství oddílu Atletika Jižní Město a při spoluúčasti městské části Praha 11.

Štafetový maraton rozhýbe studenty

7. října 2018 v 19:43

Už podruhé je pro studenty středních a vysokých škol v Praze připravený Studentský štafetový maraton. Závod desetičlenných týmů odstartuje ve středu 10. října na Výstavišti v Holešovicích běžkyně a olympionička Lenka Masná. Běžecký závod i celodenní doprovodný program na Výstavišti a v parku...

Klánovický 1/2 maraton se blíží

3. října 2018 ve 13:59

Čtvrtý ročník Klánovického terénního 1/2 maratonu se koná v neděli 21. října. Trasa závodu má minimální převýšení, vede přes Klánovický les a běžci se mohou po cestě kochat krásnou přírodou, užívat si měkkou půdu pod nohama a využívat zázemí a komfortu odpovídající profesionálním...

Běh Jana Kocourka

3. října 2018 v 08:36

V okolí Švehlovy sokolovny se za podpory patnácté městské části koná 7. října Běh Jana Kocourka. Děti startují v 10 hodin, dospělí poběží od 11 hodin.

Pro milovníky výkonů: Mistrovství ČR v aerobiku láká na skvělou podívanou

1. října 2018 v 19:24

Čeští závodníci ve sportovním aerobiku patří právem mezi světovou elitu a umisťují se na předních příčkách stupňů vítězů. Právě nyní se už pečlivě chystají na blížící se mistrovství světa. Ještě předtím – 5. až 7 října 2018 – se ovšem předvedou se svými vypilovanými sestavami v pražské sportovní...

Na Cyklistický závod zve Aktivní Desítka

1. října 2018 ve 14:39

V areálu velodromu TJ Kovo Praha bude zítra od 14 hodin probíhat cyklistický závod pro děti i dospělé. Děti mohou závodit na dětských kolech nebo odrážedlech, dospělí závodníci na horských i jiných kolech vhodných do terénu.

Praha 11 zažije přehlídku nejlepších světových týmů malého fotbalu

1. října 2018 v 11:47

Svátek malého fotbalu se blíží do Prahy. Historicky první mistrovství světa hráčů do 21 let proběhne ve sportovní hale Jedenáctka VS v Praze 11 od 4. do 7. října.

Chcete si vyzkoušet orientační běh ve městě?

30. září 2018 v 09:23

Pokud máte v pátek ráno volno, můžete si zaběhat závod v délce 2 km, který vás provede parkem, lesíkem i mezi domy na Praze 6.

V neděli začíná veslařský svátek Hladiny

20. září 2018 ve 12:00

Již tuto neděli, 23. září, začíná netradiční veslařská událost roku. Střelecký ostrov ožije akcí Hladiny, která je veslařskou akademií pro děti i dospělé. Pod vedením olympijského medailisty a legendy českého veslování, Václava Chalupy si každý bude moci vyzkoušet tento populární sport. Ojedinělé...

Další články
Nahoru