dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
30°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
27°C
Pražský sport

Praha 10 ocenila sportovce s vazbou na městkou část

Ve vršovickém divadle Mana byl v pondělí 12. prosince večer slavnostně vyhlášen letošní ročník projektu Sportovec roku Prahy 10. Čestné ocenění sportovcům, kteří v daném roce podali výjimečné sportovní výkony, uděluje desátá městská část každoročně.
sportovec-16-6-nahled

Taneční skupina SC Nextyle – street dance

Až do poloviny října mohli občané Prahy 10, zástupci sportovních klubů, škol i dalších lokálních institucí a neziskových organizací nominovat sportovce ve čtyřech kategoriích – Jednotlivci, Sportovní týmy, Trenér roku a Sportovní legenda.

Následně vybrali členové sportovního výboru oceněné týmy a sportovce. Se všemi natočila Praha 10 o jejich úspěších medailonky, které se promítaly při slavnostním večeru. Společně s rozhovory a fotografiemi se objeví na volnočasovém portálu www.aktivnidesitka.cz.

„V rámci projektu chceme představit občanům Prahy 10 sportovce z jejich okolí, sousedství, městské části, kteří dosáhli vynikajících úspěchů ve své disciplíně. At už při mistrovství republiky, mezinárodních utkáních, či na olympijských hrách,“ uvedl uvolněný radní Bohumil Zoufalík (NPP10-HZLD), do jehož kompetencí patří kromě územního rozvoje i sport a volný čas.

Cílem projektu Sportovec roku Prahy 10 je také představit občanům méně známé sporty a sportovce, kteří v těchto disciplínách úspěšně závodí (např. slackline, lukostřelba, trail orienteering, kuželky). „Snažíme se ukázat občanům, že sportovní osobnosti na různých výkonnostních úrovních mohou potkat mezi svými spolužáky, přáteli, ale i v rodině či sportovním oddíle. Naší snahou je také motivovat veřejnost, aby se více zajímala o sport ve svém okolí a aktivně se do sportování zapojila,“ dodal radní Bohumil Zoufalík.

Předsedkyně sportovního výboru Zastupitelstva MČ Praha 10 Kateřina Peštová (ČSSD) je ráda, že mezi navrženými a následně oceněnými sportovci byli i dva olympionici z Ria, třetí Anička Kolářová měla splněný kvalifikační limit. „Praha 10 má spoustu nadějných sportovců a v příštím roce společně s nimi se budu snažit přiblížit jednotlivé sporty našim občanům v projektu Aktivní desítka,“ uvedla Kateřina Peštová.

Sportovec roku Prahy 10 – kdo byl oceněn

Jednotlivci

Kristýna Fleissnerová – veslování

Jan Fleissner – veslování

Mia Čadková – sportovní gymnastika

Vendula Měrková – sportovní gymnastika

Diana Marešová – Cheerleading

Gilca Marian – řecko-římský zápas

Martina Moravčíková – plavání

Eva Jarošová – plavání

Marcela Šťastná – plavání

Anna Kolářová – plavání

Sportovní týmy

Taneční skupina SC Nextyle – street dance

Fotbalistky SK Slavia Praha

Sportovní legenda

Ferdinand Veverka – pozemní hokej

Jiří Baštář (in memoriam) – lukostřelba

Trenér roku

Luboš Zelenka – kuželky

Anton Mišovec – ženský fotbalový tým SK Slavia Praha


Na kole po Suchdole a okolí

14. srpna 2018 v 11:02

Komentovaná cyklojízda se starostou Petrem Hejlem po Suchdole a okolí. Vhodné pro náročné i nenáročné, malé i velké cyklisty. Povinná cyklovýbava nutná. V případě vytrvalého deště se akce nekoná.

Metrostav Handy Cyklo Maraton vyvrcholil na Kampě

7. srpna 2018 ve 12:16

Trasa vedoucí všemi kraji a na ní čtyřicítka týmů s třemi stovkami zdravých i handicapovaných cyklistů, kteří názorně ukázali, že lidé s postižením i bez něj mohou fungovat jako jeden tým. To byl šestý ročník Metrostav Handy Cyklo Maratonu, který otevřela časovka na Petřín a jehož cíl byl...

Praha 9 zve na další závod Bike Ranch Cup 2018

7. srpna 2018 v 10:33

Bike Ranch Cup 2018 pokračuje dalším závodem v parku Višňovka v neděli 12. srpna. Závody budou odstartovány v 10 hod ráno dětskými kategoriemi.

Bach a jóga na střeše Lucerny

29. července 2018 v 07:02

Poslední červencové úterý od 7 do 22 hodin na střeše Lucerny den plný jógy. Vybrané lekce budou probíhat za živého doprovodu Bachových suit v podání violoncellisty Viléma Vlčka.

Parkourové léto beztíže v Praze 3

24. července 2018 v 10:30

Praha 3 zve na Parkourové léto beztíže které se koná Na Jarově 2 ve čtvrtek 26. července. Akce je zdarma pro všechny od 10 do 26 let.

Praha 11 zve: Jóga pod širým nebem

24. července 2018 v 06:07

Ve středu 25. července se cvičí od 18 do 19 hodin.

Jóga pro Čalantiku

18. července 2018 v 10:40

Zacvičte si v parku a pomozte dětem. V úterý 24. července se cvičí jóga od 16 hodin. Akci v Riegrových sadech podpořila starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Aktivní Desítka zve na squash

11. července 2018 v 16:54

Hrajete squash a máte volno v sobotu 21. července? Nebo byste si squash rádi zkusili?

V Praze 15 můžete cvičit jógu přímo na úřadě

11. července 2018 v 10:40

V obřadní síni Úřadu městské části Praha 15 se koná každé úterý od 15:10 hodin.

Žluté lázně žijí fotbalovým mistrovstvím

3. července 2018 ve 20:46

Areál Žluté lázně v Podolí žije fotbalovou horečkou. Návštěvníci lázní mohou sledovat denně na obrazovkách Mistrovství světa ve fotbale, které se koná v Rusku. Ve vybrané dny organizátoři připravili promítání na velkoplošné obrazovce nebo plátně. Žluté lázně nabízí i doprovodný...

Další články
Nahoru