dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - oblacno
10°C
Pražský sport

Praha 10 ocenila sportovce s vazbou na městkou část

Ve vršovickém divadle Mana byl v pondělí 12. prosince večer slavnostně vyhlášen letošní ročník projektu Sportovec roku Prahy 10. Čestné ocenění sportovcům, kteří v daném roce podali výjimečné sportovní výkony, uděluje desátá městská část každoročně.
sportovec-16-6-nahled

Taneční skupina SC Nextyle – street dance

Až do poloviny října mohli občané Prahy 10, zástupci sportovních klubů, škol i dalších lokálních institucí a neziskových organizací nominovat sportovce ve čtyřech kategoriích – Jednotlivci, Sportovní týmy, Trenér roku a Sportovní legenda.

Následně vybrali členové sportovního výboru oceněné týmy a sportovce. Se všemi natočila Praha 10 o jejich úspěších medailonky, které se promítaly při slavnostním večeru. Společně s rozhovory a fotografiemi se objeví na volnočasovém portálu www.aktivnidesitka.cz.

„V rámci projektu chceme představit občanům Prahy 10 sportovce z jejich okolí, sousedství, městské části, kteří dosáhli vynikajících úspěchů ve své disciplíně. At už při mistrovství republiky, mezinárodních utkáních, či na olympijských hrách,“ uvedl uvolněný radní Bohumil Zoufalík (NPP10-HZLD), do jehož kompetencí patří kromě územního rozvoje i sport a volný čas.

Cílem projektu Sportovec roku Prahy 10 je také představit občanům méně známé sporty a sportovce, kteří v těchto disciplínách úspěšně závodí (např. slackline, lukostřelba, trail orienteering, kuželky). „Snažíme se ukázat občanům, že sportovní osobnosti na různých výkonnostních úrovních mohou potkat mezi svými spolužáky, přáteli, ale i v rodině či sportovním oddíle. Naší snahou je také motivovat veřejnost, aby se více zajímala o sport ve svém okolí a aktivně se do sportování zapojila,“ dodal radní Bohumil Zoufalík.

Předsedkyně sportovního výboru Zastupitelstva MČ Praha 10 Kateřina Peštová (ČSSD) je ráda, že mezi navrženými a následně oceněnými sportovci byli i dva olympionici z Ria, třetí Anička Kolářová měla splněný kvalifikační limit. „Praha 10 má spoustu nadějných sportovců a v příštím roce společně s nimi se budu snažit přiblížit jednotlivé sporty našim občanům v projektu Aktivní desítka,“ uvedla Kateřina Peštová.

Sportovec roku Prahy 10 – kdo byl oceněn

Jednotlivci

Kristýna Fleissnerová – veslování

Jan Fleissner – veslování

Mia Čadková – sportovní gymnastika

Vendula Měrková – sportovní gymnastika

Diana Marešová – Cheerleading

Gilca Marian – řecko-římský zápas

Martina Moravčíková – plavání

Eva Jarošová – plavání

Marcela Šťastná – plavání

Anna Kolářová – plavání

Sportovní týmy

Taneční skupina SC Nextyle – street dance

Fotbalistky SK Slavia Praha

Sportovní legenda

Ferdinand Veverka – pozemní hokej

Jiří Baštář (in memoriam) – lukostřelba

Trenér roku

Luboš Zelenka – kuželky

Anton Mišovec – ženský fotbalový tým SK Slavia Praha


Kluziště na Letné funguje i o jarních prázdninách. Na Valentýna chystá speciální program

11. února 2019 v 16:16

Jednou z možností jak strávit příjemné chvíle o jarních, je určitě také návštěva kluziště na Letné. To je v provozu až do 24. února, tedy i v termínu pražských jarních prázdnin. Na den svatého Valentýna, na 14. února, je připraven speciální program – Valentýnské...

Praha 11: Tereza Šínová mistryní ČR v halovém pětiboji juniorek

11. února 2019 v 10:37

Talentovaná závodnice oddílu Atletika Jižní Město Tereza Elena Šínová se stala v sobotu 9. února mistryní ČR v halovém pětiboji v osobním rekordu 4.047 bodů.

Kluziště v Praze 8 budou v provozu do března

7. února 2019 ve 14:45

Kasárna Karlín, hřiště u ZŠ Glowackého, koupaliště Ládví – veřejná kluziště Prahy 8 se těší velkému zájmu a díky příznivým klimatickým podmínkám se bude bruslit i v březnu.

Praha 13: Veteráni si zahrají volejbal

6. února 2019 v 07:46

Stodůlecký veteránský volejbalový turnaj pořádá volejbalový oddíl Sokola Stodůlky v sobotu 20. února v tělocvičně ZŠ Bronzová

Okruh Na Vypichu je prodloužen

4. února 2019 v 18:24

Za hranice areálu na téměř 2 km prodloužili dnes organizátoři běžkařský okruh, který zájemci mohou užívat denně zdarma.

Pražský Pohár v běhu na lyžích

4. února 2019 v 08:07

Ve středu 6. února se na Vypichu koná intervalový závod pro všechny věkové kategorie. Start v 17 hodin, registrovat se můžete od 15 hodin.

Na Veronském náměstí se stále bruslí

28. ledna 2019 v 08:01

Od prosince je v provozu umělá ledová plocha v areálu školy Veronské náměstí v Praze 15.

V Praze 22 se běhá. Běžecká škola zdarma

24. ledna 2019 v 07:56

Zapojit se do Běžecké školy Prahy 22 můžete každé úterý v 18 hodin u kostela Všech svatých.

Praha 11: Bruslit můžete i v únoru

22. ledna 2019 ve 12:27

Jihoměstské veřejné kluziště si můžete vyzkoušet i v únoru. Radnice Prahy 11 se rozhodla provoz kluziště na prostranství U Modré školy – v blízkosti stanice metra Háje prodloužit až do 17. února.

Další články
Nahoru