dnes
Středa - snih-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - skorojasno
1°C
Pražský sport

Praha 10 ocenila sportovce s vazbou na městkou část

Ve vršovickém divadle Mana byl v pondělí 12. prosince večer slavnostně vyhlášen letošní ročník projektu Sportovec roku Prahy 10. Čestné ocenění sportovcům, kteří v daném roce podali výjimečné sportovní výkony, uděluje desátá městská část každoročně.
sportovec-16-6-nahled

Taneční skupina SC Nextyle – street dance

Až do poloviny října mohli občané Prahy 10, zástupci sportovních klubů, škol i dalších lokálních institucí a neziskových organizací nominovat sportovce ve čtyřech kategoriích – Jednotlivci, Sportovní týmy, Trenér roku a Sportovní legenda.

Následně vybrali členové sportovního výboru oceněné týmy a sportovce. Se všemi natočila Praha 10 o jejich úspěších medailonky, které se promítaly při slavnostním večeru. Společně s rozhovory a fotografiemi se objeví na volnočasovém portálu www.aktivnidesitka.cz.

„V rámci projektu chceme představit občanům Prahy 10 sportovce z jejich okolí, sousedství, městské části, kteří dosáhli vynikajících úspěchů ve své disciplíně. At už při mistrovství republiky, mezinárodních utkáních, či na olympijských hrách,“ uvedl uvolněný radní Bohumil Zoufalík (NPP10-HZLD), do jehož kompetencí patří kromě územního rozvoje i sport a volný čas.

Cílem projektu Sportovec roku Prahy 10 je také představit občanům méně známé sporty a sportovce, kteří v těchto disciplínách úspěšně závodí (např. slackline, lukostřelba, trail orienteering, kuželky). „Snažíme se ukázat občanům, že sportovní osobnosti na různých výkonnostních úrovních mohou potkat mezi svými spolužáky, přáteli, ale i v rodině či sportovním oddíle. Naší snahou je také motivovat veřejnost, aby se více zajímala o sport ve svém okolí a aktivně se do sportování zapojila,“ dodal radní Bohumil Zoufalík.

Předsedkyně sportovního výboru Zastupitelstva MČ Praha 10 Kateřina Peštová (ČSSD) je ráda, že mezi navrženými a následně oceněnými sportovci byli i dva olympionici z Ria, třetí Anička Kolářová měla splněný kvalifikační limit. „Praha 10 má spoustu nadějných sportovců a v příštím roce společně s nimi se budu snažit přiblížit jednotlivé sporty našim občanům v projektu Aktivní desítka,“ uvedla Kateřina Peštová.

Sportovec roku Prahy 10 – kdo byl oceněn

Jednotlivci

Kristýna Fleissnerová – veslování

Jan Fleissner – veslování

Mia Čadková – sportovní gymnastika

Vendula Měrková – sportovní gymnastika

Diana Marešová – Cheerleading

Gilca Marian – řecko-římský zápas

Martina Moravčíková – plavání

Eva Jarošová – plavání

Marcela Šťastná – plavání

Anna Kolářová – plavání

Sportovní týmy

Taneční skupina SC Nextyle – street dance

Fotbalistky SK Slavia Praha

Sportovní legenda

Ferdinand Veverka – pozemní hokej

Jiří Baštář (in memoriam) – lukostřelba

Trenér roku

Luboš Zelenka – kuželky

Anton Mišovec – ženský fotbalový tým SK Slavia Praha


V Praze 5 se bude bruslit

Dnes v 10:28

V neděli 23. prosince v 10 hodin se slavnostně otevře kluziště loni na rohu nám. 14. října a Preslovy ulice. Těšit se můžete nejen na bruslení, ale i na soutěže pro děti a malování na obličej. K nedělnímu zahájení zahraje DJ Doktor Buben.

Na Veronském náměstí se bude bruslit

Včera v 08:39

Od středy 12. prosince bude v provozu umělá ledová plocha v areálu školy Veronské náměstí v Praze 15.

Adventní a novoroční bruslení na Jižním Městě

7. prosince 2018 ve 12:34

Adventní a novoroční bruslení pro obyvatele Jižního Města od 15. prosince do 15. ledna u metra Háje na prostranství u Modré školy zdarma.

V Karlínských kasárnách bude kluziště

6. prosince 2018 v 08:41

V objektu kasáren se kluziště slavnostně otevře v pondělí 17. prosince. U kluziště je k dispozici půjčovna bruslí a dětských přileb, opory pro děti, brusírna bruslí.

Bruslí se i na Františku, venkovní kluziště je v provozu denně

6. prosince 2018 v 07:09

Ledová plocha v areálu na Františku v Praze 1 je v provozu do 15. března. Na venkovním kluzišti o rozměrech 40×20 metrů můžete zabruslit každý den v týdnu. Brusle si tu můžete půjčit, i nechat nabrousit.

Bruslení na letenském kluzišti. Pro děti je samostatná dětská plocha

5. prosince 2018 ve 23:21

Bruslařskou plochu na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta. Provoz kluziště bude do 24. února 2019.

Před OC Šestka je kluziště pro veřejnost

4. prosince 2018 v 15:21

Několik stovek malých i dospělých (kraso)bruslařů už stihlo vyzkoušet ledovou plochu na novém kluzišti, které vyrostlo na prostranství před Obchodním centrem Šestka na Praze 6. V provozu zde bude až do konce února, součástí tohoto sportovního areálu je rovněž půjčovna bruslí, občerstvení, stejně...

Kluziště na Ovocném trhu

3. prosince 2018 ve 13:50

Venkovní kluziště zahájí provoz 5. prosince v 17 hodin. Ledová plocha o rozměrech 14×30 metrů bude denně otevřená od 10 do 22 hodin.

Orienťák pro Madlenku, dnes za Barborou na Vyšehrad

3. prosince 2018 ve 13:20

Na Vyšehradě můžete dnes potrénovat anebo jen vyzkoušet orienťák a podpořit dobrou věc. Připraveny budou dvě tratě, závodnická a lehká, sjízdná i pro kočárky. Start a cíl bude v Hospůdce Na hradbách.

Chodov Cup 2018

29. listopadu 2018 v 18:41

Tradiční závod v moderní gymnastice Chodov Cup 2018 se letos koná speciálně pro společné skladby 1. adventní neděli 2. prosince od 10 hodin v hale Květnového vítězství 1554/54, Praha 11.

Galerie Harfa mění jeviště za kluziště

29. listopadu 2018 v 17:42

Veřejné bruslení probíhá každý den odpoledne, a pokud nemáte brusle, rádi vám je v Harfě zapůjčí. Bruslící sezóna na Harfě začíná už 29. listopadu. 

V prosinci se v Praze 8 otevřou veřejná kluziště

28. listopadu 2018 ve 13:42

Tři veřejná kluziště se otevřou během prosince v osmé městské části. Na všech kluzištích mohou zájemci bruslit od pondělí do pátku. O víkendech bude na kluzištích zajištěn doprovodný kulturní program.

Další články
Nahoru