dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C

Praha 10 navyšuje o dalších 56 míst kapacity mateřských školek

Nedostatek míst v mateřských školách je problém, který trápí zejména rodiče dětí předškolního věku v celé Praze.  Městská část Praha 10 řešila tento problém i zřizováním nových tříd v základních školách, v současné době přístavbami mateřských škol a rekonstrukcemi stávajících budov. 

Minulý měsíc byly otevřeny dvě třídy s 56 místy v MŠ Vladivostocké a v současné době se dokončují v MŠ na Sychrově. „Práce postupují rychle a 56 předškoláků by v nových prostorách mělo stihnout začátek školního roku.  Dalších 56 míst bude pro děti připraveno po dokončení rekonstrukce celého objektu tří pavilonů,“ popisoval starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík.  

Před dokončením jsou tak rekonstrukce prvních dvou pavilonů bývalé mateřské školy Na Sychrově. První pavilon je hospodářský s kuchyní a s technickým zázemím. V druhém pavilonu jsou připravovány dvě nové třídy. „Takže už v polovině června by mohli chodit rodiče s dětmi k zápisu do této mateřské školy,“ upřesnil starosta Zoufalík. K mateřské škole patří i zahrada, která je také rekonstruována a dovybavována novými herními prvky.

„Snažíme se v těchto zařízeních vytvářet kvalitní podmínky s širokou škálou možností pro aktivní vyžití dětí, aby se do školek těšily,“ poznamenal starosta Zoufalík s tím, že to není zdaleka poslední projekt, kterým se městská část snaží řešit tento problém.

Během posledních 12 let navýšila Praha 10 kapacitu ve školkách o 663 míst, což je téměř třetinový nárůst původních kapacit. Jenom v tomto roce bylo zřízeno 112 nových míst, na které budou navazovat další s dokončením stavebních prací. Připravuje se zahájení výstavby nové čtyřtřídní MŠ Nad Vodovodem pro dalších 112 dětí.

Dále pak rekonstrukce vily v ulici Mrštíkova, kde budou dvě třídy pro 48 dětí. Zahájena bude výstavba nové šestitřídní MŠ Bajkalská pro 168 dětí a dvou tříd v ZŠ Břečťanová pro přibližně 40 dětí. „Věřím, že po dokončení všech projektů se nám podaří většinu poptávky po místech v mateřských školách uspokojit,“ dodal Zoufalík.


Opilý řidič na sebe upozornil jízdou na červenou

Včera v 18:15

V sobotu ráno kontrolovali strážníci z Hlídkového útvaru Veletržní ulici v Praze 7. Na křižovatce s Korunovační ulicí si všimli vozidla, jehož řidič projel na červenou. Strážníci proto vozidlo zastavili.  

Radní odsouhlasili podporu dětských skupin a modernizaci učeben

Včera v 17:58

Rada hlavního města Prahy odsouhlasila podporu 7 projektů ze dvou různých výzev v rámci Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR). Obě výzvy se týkají prioritní osy Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Odsouhlasená dotace dosahuje celkové výše 21,37 milionů korun....

Dopravní podnik pronajme reklamní plochy v autobusech

Včera v 17:53

DPP zná vítěze výběrového řízení na pronájem reklamních ploch 300 autobusů.

Výstava: Kouzlo svatých obrázků

Včera v 17:17

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 9. prosince do 2. dubna v hlavní budově muzea výstavu Kouzlo svatých obrázků. Svaté obrázky představují specifický pramen poznání náboženského života v Čechách nejen v průběhu rekatolizace v druhé polovině 17. a v 18. století, ale i v období po josefínských...

Pro děti: Zimní hudební radovánky

Včera v 17:08

Co v zimě dělají Mrazík, Louskáček a další pohádkové postavy? A jak se v zimě chová hudba? Děti si poslechnou Vivaldiho sonátu Zima a zahrají si na orffovy hudební nástroje. A bude se i zpívat a kreslit.

Poklad mincí ze Štěpánské ulice uvidíte v muzeu

Včera v 15:39

V roce 2005 byl při archeologickém výzkumu dvorku vnitrobloku domu č. 33, č. p. 645 ve Štěpánské ulici objeven poklad. Uložený byl v keramické nádobě, tzv. loštickém poháru, překryté kusem kůže ležel pod podlahou. Obsahoval 2052 stříbrných mincí ze 14. – 15. století o celkové hmotnosti 0,59 kg,...

Blešák v Jakoby&Mongol

Včera ve 13:06

V sobotu 20. ledna v 11 hodin v Praze 7 ve Veverkově ulici najdete dámské i pánské a dětské věci, i archivní kousky od Jakoby&MONGOL za super ceny.

Aplikaci Volby 2018 spustila na mapovém portále Praha 2

Včera ve 12:27

Praha 2 na svém oficiálním mapovém portálu webGIS spustila mapovou aplikaci „Volby 2018 – výsledky I. kola volby prezidenta ČR“. Tato jedinečná výsledková volební aplikace byla spuštěna ve spolupráci se společností T-Mapy.

Luděk Sobota a Petr Kroutil na jednom pódiu

Včera v 11:54

Luděk Sobota potěšil řadu svých příznivců pokračováním své knihy, která vypráví příběhy, jež se mu udály v životě osobním i uměleckém. Sobota dokáže i nepříjemné životní okamžiky popsat s humorem sobě vlastním, kterým rozesměje divadelní i televizní diváky všech věkových...

Běžecká škola Prahy 10 dnes v 18 hodin

Včera v 10:38

Chcete zhubnout, potřebujete se vyrovnat se stresem nebo si jen vyčistit hlavu? Dnes Běžecká škola Prahy 10.

Jak fungují rostliny? Badatelské odpoledne

Včera v 09:45

Odpoledne pro děti i dospělé, kteří mají zájem podívat se na rostliny z hlediska fotosyntézy, případně pod mikroskopem.

Máme rádi Prahu 1. Slavnostní zahájení výstavy prací dětí z mateřských a základních škol

Včera v 08:11

Praha 1 zve na zahájení výstavy prací dětí z mateřských a základních škol k projektu Máme rádi Prahu 1.

Další krátké zprávy
Nahoru