Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 10 má sestavený rozpočet na rok 2024, zastupitelé ho projednají v prosinci
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 má sestavený rozpočet na rok 2024, zastupitelé ho projednají v prosinci

Rozpočet Prahy 10 na rok 2024 je sestavený a další proces probíhá podle schváleného harmonogramu. V současné době probíhají úpravy jednotlivých kapitol. Zastupitelům by měl být předložen na předvánočním jednání. Informoval o tom mluvčí městské části Ján Bruno Tropp.  

Jaké budou největší investice radnice v příštím roce? „Nejvýznamnější víceletou akcí je rekonstrukce ZŠ V Olšinách, která byla zahájena v roce 2022. Další pokračující akcí je rekonstrukce Jeslí Jakutská a ještě letos bude zahájena akce Energetické úspory ZŠ Nad Vodovodem,“ popsal Tropp. 

Mezi plánované investice patří zateplení mateřských a základních škol, což povede k energetickým úsporám. „Největší část investic sice směřujeme do škol, ale investiční akce plánujeme i v jiných oblastech,“ sdělil mluvčí. 

Příkladem je podle něj revitalizace vybraných lokalit toku Botiče, revitalizace okolí metra Strašnická, budování parkovacích kontejnerů nebo výměna a instalace mobiliáře dětských hřišť. 

Současné úpravy jednotlivých kapitol rozpočtu na příští rok budou probíhat do poloviny listopadu. „Předpokládáme, že po projednání rozpočtu na Finančním výboru a po schválení radou městské části bude předložen zastupitelstvu na plánovaném jednání 18. prosince,“ dodal Tropp. Podíl investic má představovat zhruba třetinu rozpočtu.


Autor: puc

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru