dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Praha 10 má nového místostarostu. Občanského demokrata Richtera nahradil Vinš z Nezávislých
Radnice Prahy 10. Ilustrační foto: archiv

Praha 10 má nového místostarostu. Občanského demokrata Richtera nahradil Vinš z Nezávislých

Místostarostou Prahy 10 byl zvolen Ivan Vinš, ve veřejném hlasování tak rozhodli zastupitelé desáté městské části. Vinš zároveň rezignoval na členství ve výboru kontrolním a finančním. Členem kontrolního výboru byl následně zvolen předseda klubu ODS Milan Richter, který na minulém zasedání na funkci místostarosty rezignoval, členem finančního výboru se stal někdejší starosta Vladislav Lipovský (klub Nezávislí).

Proti veřejné volbě se postavila Renata Chmelová ze Zaostřeno na Desítku. Richter reagoval, že se za své hlasování nestydí, proto je pro veřejné hlasování.

ivan-vins-nahled

Ivan Vinš

Chmelová namítala, že hlasování po jménech není na webu městské části, že si ho musí rychle fotit při jednání radnice, tajemník radnice Martin Slavík reagoval, že jí i jiným aktivistům veškerá hlasování na vyžádání zasílá a jsou pak na jejich webu. „Každý má přístup k informacím, takže si to fotit nemusíte,“ řekl.

Vinš je bývalý člen ODS, který byl ze strany vyloučen spolu s Bohumilem Zoufalíkem poté, co na pražském zastupitelstvu hlasovali proti volbě radních TOP 09, přičemž klub ODS se volby neúčastnil. Odůvodnili to tím, že chtěli dát aktivně najevo svůj názor.

Nyní je Vinš spolu se Zoufalíkem v klubu Nezávislí. Na radnici Prahy 10 je nyní koalice Nezávislí, ODS, ČSSD, Strana zelených, Desítka pro domácí a hnutí ANO.

Občan Prahy 10 Martin Moravec vznesl v této souvislosti na dnešním jednání radnice dotaz, co ČSSD říká přechodu místostarostky Radmily Kleslové ze sociální demokracie právě do hnutí ANO Andreje Babiše.

Místostarosta Vladimír Novák (ČSSD) odpověděl, že je to po dohodě a že oba subjekty spolupracují i na vládní úrovni. „Hnutí ANO reprezentuje 16 % voličů Prahy 10, tak nevím, proč by nemohla paní Kleslová, které si za její práci na radnici vážím, po dohodě přestoupit,“ řekl.


Autor: Anna Skálová

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru