Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 má koncepci podpory rodinné politiky, schválili ji zastupitelé
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 má koncepci podpory rodinné politiky, schválili ji zastupitelé

Zastupitelstvo Prahy 10 na svém zářijovém zasedání schválilo koncepci podpory rodinné politiky. Strategický dokument je výchozím podkladem pro zmapování výzev, kterým rodiny v desáté městské části čelí a přípravu na míru šitých řešení těchto konkrétních problémů v sociální, bezpečnostní nebo třeba zdravotní oblasti. Informoval o tom mluvčí Prahy 10 Ján Bruno Tropp.

Cílem je vytvořit prostředí, které se bude rozvíjet a bude se v něm dobře žít všem generacím. Právě místní samospráva může být hnacím motorem tvorby této struktury. Na rozdíl od centrálních úřadů může efektivněji propojit ty, kdo pomoc nabízí s těmi, kteří pomoc potřebují. Rodina je pro Prahu 10 partnerem rozvoje území, kde se dobře žije všem generacím.

„Koncepce rodinné politiky je tedy souborem řešení aktuálních výzev, které se rodin týkají a na které jako samospráva budeme reagovat. Ať už se jedná o péči o blízké, slaďování pracovního a rodinného života, nebo možnost trávení volného času,“ řekl místostarosta Prahy 10 David Kašpar (STAN). 

Již během roku 2023 podle něj byla realizována řada aktivit a projektů v rámci podpory rodinné politiky. „Nyní se připravuje akční plán, jež obsahuje konkrétní prorodinné projekty, které budou realizovány v příštím roce.

„Jde o zahájení přípravy ke zprovoznění moderního rodinného centra, zřízení informačního rozcestník pro rodiny, důkladně zmapujeme potřeby rodin v jednotlivých lokalitách,“ sdělil Tropp.

„Desítka je domovem tisíců rodin a další budou společně s rozvojem a výstavbou na území městské části přibývat. Naším úkolem je zkvalitňovat prostředí, ve kterém žijí a pomáhat potřebným,“ dodal starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS). Výhodou dokumentu podle něj je, že se dívá až do roku 2030.


Autor: Hla

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

Včera v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

Včera v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

Včera v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Další články
Nahoru