Dnes Čtvrtek - oblacno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 10 má koncepci podpory rodinné politiky, schválili ji zastupitelé
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 má koncepci podpory rodinné politiky, schválili ji zastupitelé

Zastupitelstvo Prahy 10 na svém zářijovém zasedání schválilo koncepci podpory rodinné politiky. Strategický dokument je výchozím podkladem pro zmapování výzev, kterým rodiny v desáté městské části čelí a přípravu na míru šitých řešení těchto konkrétních problémů v sociální, bezpečnostní nebo třeba zdravotní oblasti. Informoval o tom mluvčí Prahy 10 Ján Bruno Tropp.

Cílem je vytvořit prostředí, které se bude rozvíjet a bude se v něm dobře žít všem generacím. Právě místní samospráva může být hnacím motorem tvorby této struktury. Na rozdíl od centrálních úřadů může efektivněji propojit ty, kdo pomoc nabízí s těmi, kteří pomoc potřebují. Rodina je pro Prahu 10 partnerem rozvoje území, kde se dobře žije všem generacím.

„Koncepce rodinné politiky je tedy souborem řešení aktuálních výzev, které se rodin týkají a na které jako samospráva budeme reagovat. Ať už se jedná o péči o blízké, slaďování pracovního a rodinného života, nebo možnost trávení volného času,“ řekl místostarosta Prahy 10 David Kašpar (STAN). 

Již během roku 2023 podle něj byla realizována řada aktivit a projektů v rámci podpory rodinné politiky. „Nyní se připravuje akční plán, jež obsahuje konkrétní prorodinné projekty, které budou realizovány v příštím roce.

„Jde o zahájení přípravy ke zprovoznění moderního rodinného centra, zřízení informačního rozcestník pro rodiny, důkladně zmapujeme potřeby rodin v jednotlivých lokalitách,“ sdělil Tropp.

„Desítka je domovem tisíců rodin a další budou společně s rozvojem a výstavbou na území městské části přibývat. Naším úkolem je zkvalitňovat prostředí, ve kterém žijí a pomáhat potřebným,“ dodal starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS). Výhodou dokumentu podle něj je, že se dívá až do roku 2030.


Autor: Hla

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

Dnes v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Další články
Nahoru