Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 10 letos plánuje další výsadbu stromů a úpravy veřejných prostranství
Projekt Nový strom za každé dítě spustila desátá městská část v roce 2007, pokračovat v něm bude i letos. Foto: se svolením MČ Praha 10

Praha 10 letos plánuje další výsadbu stromů a úpravy veřejných prostranství

V letošním roce proběhne osazení zeleně v nádobách na ulici V Olšinách v úseku od Kubánského náměstí po ulici U Hráze. Bude se jednat o malokorunné stromy s podsadbou keřů nebo trvalek. Server Pražský patriot o tom informoval mluvčí Prahy 10 Jan Hamrník.

Po zvýšení množství zeleně v této oblasti volají i místní obyvatelé, protože ulice V Olšinách je výrazně zatížená dopravou. „Klasická“ výsadba tady přitom není možná vzhledem k vedení podzemních inženýrských sítí. Jedinou alternativou je tak podle Hamrníka osazení nádob s mobilní zelení.

„I letos budeme pokračovat v dlouhodobém projektu výsadby stromů za narozené děti. Posilujeme jím sounáležitost místních občanů se svou městskou částí, a zároveň podporujeme rozvoj zeleně. Výsadba probíhá v jarních a podzimních měsících za účasti rodin dětí. Uvidíme, nám zda stávající situace okolo pandemie covid-19 umožní tuto formu o letos, každopádně děti rozhodně o své stromy nepřijdou,“ sdělil mluvčí městské části.

Jaké investice do zvelebování veřejného prostranství bude Praha 10 realizovat letošní rok? „Největší letošní akcí je revitalizace parkové plochy při ulici Rybalkova, která navazuje na Havlíčkovy sady. Součástí úprav je revitalizace zeleně včetně výsadby nových stromů, výměna a doplnění mobiliáře i obnova parkových cest,“ sdělil Hamrník.

V parku Jiřího Karena aktuálně probíhá kompletní oprava parkových cest, již došlo k výměně veřejného osvětlení a veškerého mobiliáře. Novým prvkem v parku pak bude knihovnička, která byla iniciována místními občany.

„Mimo tyto technické prvky rovněž počítáme s výsadbou nových stromů, do budoucna plánujeme úpravu dětského hřiště. Změny probíhají na základě návrhu místních občanů a z větší části jsou financovány z příspěvku investora bytového komplexu v blízkosti tohoto parku,“ popsal Hamrník.

V oblasti Vršovic vytvoří Praha 10 oddychovou promenádu propojující oblast od ulice Bělocerkevská, přes Brázdův par až po ulici Bajkalská. Letos je v plánu dokončení rekonstrukce parkových chodníků a instalace kvalitního parkového mobiliáře.

Zajímavostí jsou již instalované pestrobarevné lavičky v Brázdově parku. Jedná se návrh žáků místní školy a barevně velice zajímavě korespondují s kontejnery na tříděný odpad na opačné straně tohoto parčíku.


Do soutěže Nej sestřička se lze přihlašovat do 30. dubna

Dnes v 10:32

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny desetitisíce lékařů a sester. Aby byli nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomohli jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester – to je...

PVK doporučují: Zkontrolujte vodu ve studních

Včera v 09:46

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrole, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.

Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

Včera v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

Zaměstnanci pražské záchranky podpoří sbírku pro malou pacientku

19. dubna 2021 v 19:08

Na jaře v roce 2019 se rodině Černých obrátil život naruby. Jejich nejmladší dcerka Šošana tehdy málem utonula v zahradním jezírku, pod jehož hladinou byla téměř deset minut. Noční můra každého rodiče, mimořádně náročný zásah pro pražské záchranáře. Díky 1,5 hodiny dlouhé resuscitaci, kterou...

Návrhy do Participativního rozpočtu mohou občané Prahy 15 podávat již zítra

18. dubna 2021 v 10:44

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Praha 13 se zapojí do Sbírky potravin

17. dubna 2021 ve 12:09

Za týden, v sobotu 24. dubna, proběhne po celé republice Sbírka potravin. Pokud nakoupíte v supermarketu, který je do sbírky zapojen, můžete přímo na místě věnovat část nákupu lidem v tísni. Vhodné jsou zejména trvanlivé potraviny, dětské výživy, drogistické zboží...

Zachytit osudy pamětníků 20. století zvládli mladí dokumentaristé i v době pandemie

17. dubna 2021 v 10:55

Ani náročný rok 2020 v době covidové epidemie, zavřené školy s distanční výukou, či online nahrávání nezabránilo mladým dokumentaristům z Prahy 11 zaznamenávat neobyčejná vyprávění pamětníků 20. století.

Praha 4 rozšiřuje sběr oleje a tuků z domácností, přibydou nová stanoviště

17. dubna 2021 v 10:04

Praha 4 bude pokračovat ve sběru olejů a tuků od obyvatel. Obyvatelé městské části mohou i nadále odevzdávat použitý olej do nádob na sběr použitého oleje, které jsou umístěné na vybraných stanovištích tříděného odpadu.

Praha 1 představuje plán na revitalizaci malostranského parku Cihelná

17. dubna 2021 v 09:05

Celková revitalizace prostranství na břehu Vltavy naváže na záměr hlavního města, které chce vést po rampě pod Mánesovým mostem cyklostezku směřující na území sousední Prahy 7. Projekt počítá i s opravou nábřeží, stezkou pro pěší, trávníky, hracím koutkem pro děti, pítkem, novými stromy, lavičkami...

Praha 6: Kontejnery na rostlinný odpad ze zahrádek

17. dubna 2021 v 08:01

Víkendové velkoobjemové kontejnery na likvidaci zejména rostlinného odpadu ze zahrádek, ale i na objemný odpad z domácností budou na stanovištích během tohoto víkendu.

Další články
Nahoru