Dnes Čtvrtek - zatazeno 6°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 10 letos plánuje další výsadbu stromů a úpravy veřejných prostranství
Projekt Nový strom za každé dítě spustila desátá městská část v roce 2007, pokračovat v něm bude i letos. Foto: se svolením MČ Praha 10

Praha 10 letos plánuje další výsadbu stromů a úpravy veřejných prostranství

V letošním roce proběhne osazení zeleně v nádobách na ulici V Olšinách v úseku od Kubánského náměstí po ulici U Hráze. Bude se jednat o malokorunné stromy s podsadbou keřů nebo trvalek. Server Pražský patriot o tom informoval mluvčí Prahy 10 Jan Hamrník.

Po zvýšení množství zeleně v této oblasti volají i místní obyvatelé, protože ulice V Olšinách je výrazně zatížená dopravou. „Klasická“ výsadba tady přitom není možná vzhledem k vedení podzemních inženýrských sítí. Jedinou alternativou je tak podle Hamrníka osazení nádob s mobilní zelení.

„I letos budeme pokračovat v dlouhodobém projektu výsadby stromů za narozené děti. Posilujeme jím sounáležitost místních občanů se svou městskou částí, a zároveň podporujeme rozvoj zeleně. Výsadba probíhá v jarních a podzimních měsících za účasti rodin dětí. Uvidíme, nám zda stávající situace okolo pandemie covid-19 umožní tuto formu o letos, každopádně děti rozhodně o své stromy nepřijdou,“ sdělil mluvčí městské části.

Jaké investice do zvelebování veřejného prostranství bude Praha 10 realizovat letošní rok? „Největší letošní akcí je revitalizace parkové plochy při ulici Rybalkova, která navazuje na Havlíčkovy sady. Součástí úprav je revitalizace zeleně včetně výsadby nových stromů, výměna a doplnění mobiliáře i obnova parkových cest,“ sdělil Hamrník.

V parku Jiřího Karena aktuálně probíhá kompletní oprava parkových cest, již došlo k výměně veřejného osvětlení a veškerého mobiliáře. Novým prvkem v parku pak bude knihovnička, která byla iniciována místními občany.

„Mimo tyto technické prvky rovněž počítáme s výsadbou nových stromů, do budoucna plánujeme úpravu dětského hřiště. Změny probíhají na základě návrhu místních občanů a z větší části jsou financovány z příspěvku investora bytového komplexu v blízkosti tohoto parku,“ popsal Hamrník.

V oblasti Vršovic vytvoří Praha 10 oddychovou promenádu propojující oblast od ulice Bělocerkevská, přes Brázdův par až po ulici Bajkalská. Letos je v plánu dokončení rekonstrukce parkových chodníků a instalace kvalitního parkového mobiliáře.

Zajímavostí jsou již instalované pestrobarevné lavičky v Brázdově parku. Jedná se návrh žáků místní školy a barevně velice zajímavě korespondují s kontejnery na tříděný odpad na opačné straně tohoto parčíku.


Autor: Jan Puci

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

Včera ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

Včera v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

Včera v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

31. ledna 2023 v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Další články
Nahoru