Dnes Úterý - obcasny-dest 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 10 letos plánuje další výsadbu stromů a úpravy veřejných prostranství
Projekt Nový strom za každé dítě spustila desátá městská část v roce 2007, pokračovat v něm bude i letos. Foto: se svolením MČ Praha 10

Praha 10 letos plánuje další výsadbu stromů a úpravy veřejných prostranství

V letošním roce proběhne osazení zeleně v nádobách na ulici V Olšinách v úseku od Kubánského náměstí po ulici U Hráze. Bude se jednat o malokorunné stromy s podsadbou keřů nebo trvalek. Server Pražský patriot o tom informoval mluvčí Prahy 10 Jan Hamrník.

Po zvýšení množství zeleně v této oblasti volají i místní obyvatelé, protože ulice V Olšinách je výrazně zatížená dopravou. „Klasická“ výsadba tady přitom není možná vzhledem k vedení podzemních inženýrských sítí. Jedinou alternativou je tak podle Hamrníka osazení nádob s mobilní zelení.

„I letos budeme pokračovat v dlouhodobém projektu výsadby stromů za narozené děti. Posilujeme jím sounáležitost místních občanů se svou městskou částí, a zároveň podporujeme rozvoj zeleně. Výsadba probíhá v jarních a podzimních měsících za účasti rodin dětí. Uvidíme, nám zda stávající situace okolo pandemie covid-19 umožní tuto formu o letos, každopádně děti rozhodně o své stromy nepřijdou,“ sdělil mluvčí městské části.

Jaké investice do zvelebování veřejného prostranství bude Praha 10 realizovat letošní rok? „Největší letošní akcí je revitalizace parkové plochy při ulici Rybalkova, která navazuje na Havlíčkovy sady. Součástí úprav je revitalizace zeleně včetně výsadby nových stromů, výměna a doplnění mobiliáře i obnova parkových cest,“ sdělil Hamrník.

V parku Jiřího Karena aktuálně probíhá kompletní oprava parkových cest, již došlo k výměně veřejného osvětlení a veškerého mobiliáře. Novým prvkem v parku pak bude knihovnička, která byla iniciována místními občany.

„Mimo tyto technické prvky rovněž počítáme s výsadbou nových stromů, do budoucna plánujeme úpravu dětského hřiště. Změny probíhají na základě návrhu místních občanů a z větší části jsou financovány z příspěvku investora bytového komplexu v blízkosti tohoto parku,“ popsal Hamrník.

V oblasti Vršovic vytvoří Praha 10 oddychovou promenádu propojující oblast od ulice Bělocerkevská, přes Brázdův par až po ulici Bajkalská. Letos je v plánu dokončení rekonstrukce parkových chodníků a instalace kvalitního parkového mobiliáře.

Zajímavostí jsou již instalované pestrobarevné lavičky v Brázdově parku. Jedná se návrh žáků místní školy a barevně velice zajímavě korespondují s kontejnery na tříděný odpad na opačné straně tohoto parčíku.


Autor: Jan Puci

Pražské služby dětem. Na Ladronku přijde i Michal Nesvadba

Dnes v 19:10

Pražské služby zvou již podesáté na zábavnou rodinnou akci na Ladronce v sobotu 18. června od 11 hodin. 

Sérií vzpomínkových akcí si Praha 2 připomene 80. výročí operace Anthropoid

Dnes v 19:04

Městská část Praha 2 připravuje k letošnímu 80. výročí vojenské operace Anthropoid hned několik vzpomínkových akcí. Na mnohých se bude podílet také Československá obec legionářská. Mezi výčtem akcí nebudou chybět například panelové výstavy, tradiční pieta v Resslově ulici nebo celodenní akce pro...

Osmdesát let Operace Anthropoid připomene program na Karlově náměstí

Dnes v 16:36

Akce k připomenutí 80. výročí operace Anthropoid se uskuteční v sobotu 18. června na Karlově náměstí.

Desítka spouští vodní prvky

Dnes v 11:03

Desátá městská část postupně spouští vodní prvky ve svých parcích, na náměstích a na dalších místech ve veřejném prostoru. Velká soustava v parku Malinová – Chrpová už je v provozu, v nejbližších dnech a týdnech se přidají Malešický park a volnočasový areál Gutovka. Na desítkách dalších míst budou...

Putování Prahou 2 po stopách Milady Horákové do konce května

Včera v 16:54

Venkovní hra Putování Prahou 2 po stopách Milady Horákové, při které můžete získat věcné ceny, končí 31. května. Trasa začíná u rodného domu Milady Horákové, rozené Králové, na rohu ulic Rumunská a Bělehradská, kde je od ledna odhalena nová nepřehlédnutelná...

Ztracenou ženu odvezli domů k manželovi

Včera ve 13:53

Starší ženu trpící demencí, která zabloudila v okolí Kongresového centra, se podařilo strážníkům vypátrat a předat manželovi dříve, než by ji její vlastní zmatené kroky mohly přivést do případného nebezpečí.

Veřejná prezentace projektu se zástupci radnice Prahy 15

Včera v 10:46

Setkání radnice s obyvateli Prahy 15 u představení projektu mateřské školy a denního stacionáře pro seniory Gercenova 911.

Praha 11 zve na Jihoměstské posvícení

Včera v 07:26

V neděli 29. května od 10 hodin se v Komunitním centru Matky Terezy koná Jihoměstské posvícení.

Festival ambasád Food and Culture 2022

Včera v 06:54

Pátý ročník mezinárodní přehlídky gastronomie a kultury v rámci Trhů na Kulaťáku pod záštitou ambasád v sobotu 4. června od 8 do 20 hodin.

Den dětí v Parku pod Rajskou zahradou

Včera v 06:44

V sobotu 4. června v Parku pod Rajskou zahradou pořádá Praha 14 Den dětí.

Film Jiřího Sequense Atentát se bude promítat na Karlově náměstí

Včera v 06:13

V rámci akce pořádané k 80. výročí operace Anthropoid Československou obcí legionářskou a městskou částí Praha 2 se v pátek 17. června koná od 20 hodin na Karlově náměstí veřejná projekce filmu Jiřího Sequense Atentát z roku 1964.

Další články
Nahoru