dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Pražský sport

Praha 10 již zná své nejlepší sportovce

Své nejlepší sportovce již zná pražská desátá městská část. Jejich jména a ocenění vzešla z ankety, kterou uspořádala místní radnice. „Sportovce mohli nominovat jednotlivci, ale i kluby v Praze 10, a to v kategoriích junioři, amatéři, profesionálové, sportovní legenda a nově také sportovní týmy/družstva,“ vysvětlila princip soutěže starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO).  

„Sportovní legendou se stal legendární lukostřelec Václav Karola z SK Slavia Praha, v kategorii ametérů zvítězila judistka Barbara Mertlová z TJ Sokol Praha Vršovice a v kategorii týmů si nejvíce hlasů a první místo odnesl ženký tým Kuželkářský klub Slavia Praha,“ vyjmenovala některé úspěšné sportovce starostka.
 
O výběru kandidátů do veřejného hlasování rozhodovala nominační komise složená ze zastupitelů a úředníků. Následovalo hlasování veřejnosti, kde každý občan mohl udělit hlas svému sportovnímu favoritovi. Sportovci s největším počtem hlasů se umístili na předních příčkách pomyslných stupňů vítězů ankety a zúčastnili se slavnostního vyhlášení, které se konalo v prostorách strašnického divadla Solidarita.
 
Z vítězství se mohl radovat také slacklineista Daniel Menšík, který obsadil první místo v kategorii juniorů. V kategorii juniorek získala největší počet hlasů sportovní gymnastka a baletka Anna Vágnerová. Na stupeň vítězů v kategorii profesionálové vystoupala také judistka z TJ Sokol Praha Vršovice Tereza Patočková. 


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru