Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 hledá v elektronické aukci nájemníky do svých bytů
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 hledá v elektronické aukci nájemníky do svých bytů

Hned deset bytů k pronájmu posílá Praha 10 do elektronické aukce. V nabídce jsou zrekonstruované bytové jednotky po celé městské části. Zájemci mohou své přihlášky posílat až do 6. dubna. Informoval o tom místostarosta Radek Lojda (Společně pro Prahu 10/TOP 09), který má bydlení ve své gesci.

Elektronická aukce se týká několika rozdílných bytů. „Nejmenší z nich má 29,75 metru, naopak největší má přes 82 metrů. Jde tedy o velmi širokou nabídku. Zájemci si mohou vybrat od bytů 1+0 až po 3+1,“ popsal nabídku aukce Lojda.

Do soutěže se ještě pár dní mohou zapojit všichni, kdo by chtěli na Praze 10 bydlet, žádná větší omezení v přihlášce nejsou. „Může se přihlásit rodina s dětmi, matka samoživitelka nebo lidé, kteří žijí sami. Chceme, aby se do naší soutěže opravdu mohl přihlásit každý,“ vysvětlil místostarosta.

Do bytového fondu Prahy 10 patří více než 3000 bytů, využívány jsou různým způsobem. Od dostupného bydlení až po klasické nájemní bydlení. „Desítka využívá byty různými způsoby, pomáháme seniorům i dalším citlivým skupinám, připravujeme pravidla pro podporu klíčových profesí. Tato aukce je ale otevřená komukoli. Víme, že aktuální situace s bydlením v Praze není jednoduchá a týká se spousty lidí, proto jsme podmínky aukce nijak dál neupřesňovali. Chceme byty opravdu nabídnout co nejširší skupině obyvatel,“ řekl místostarosta.

Do veřejné soutěže se mohou přihlásit občané starší 18 let. Není podmínkou mít trvalé bydliště na Praze 10, zájemce musí pouze složit kauci 30 tisíc korun. Přihlášky se podávají elektronicky a podrobná pravidla jsou zveřejněna na webu Prahy 10.

V prvním kole radniční komise posoudí, jestli jsou přihlášky v souladu s pravidly, v kole druhém už proběhne aukce na konkrétní byty. Vyvolávací ceny budou odpovídat 140 Kč/m², vítězové budou moci podepsat nájemní smlouvu na dva roky.


Autor: red

Pozvánka Prahy 4: Poslední adresa Antonína Šindeláře

Dnes ve 14:34

V pátek 19. dubna ve 12 hodin si městská část Praha 4 připomene úspěšného stavitele a politika Antonína Šindeláře, kterého komunistický režim připravil o podnikání, majetek a nakonec i život. Na domě číslo 1664/1 v ulici Sdružení v Nuslích bude umístěna pamětní tabulka Poslední adresa. Bude...

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Dnes v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

Praha 1 poděkovala pracovníkům školství

Dnes v 11:51

Muziky, tance, vybraných pochoutek i výhledů na historické centrum metropole si užívali účastníci plavby pro zaměstnance škol, kterou v pondělí 15. dubna zorganizovala radnice Prahy 1.

První jarní košt

Dnes v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Praha 14 zahájila sběr věcí pro Swap

Dnes v 08:33

Dnes začíná sběr oblečení a knih pro Swap, který proběhne 25. dubna před metrem Rajská zahrada v rámci Den Země a Reuse den Prahy 14.

Hostivařský session v Karolíně

Dnes v 08:24

Hostivařský session v Karolíně se koná ve čtvrtek 18. dubna.

Přileťte na koštěti do Žlutých lázní a oslavte Čarodějnice

Dnes v 08:13

V úterý 3????.dubna se od ???????? hodin otevře areál Žlutých lázní a promění se v místo plné zábavy pro celou rodinu. Těšit se můžete na čarodějnické dobroty z grilu, opékání špekáčků, pouťové atrakce pro malé i velké i pálení čarodějnic a zpívání...

Praha 6 vyhlásila výběrová řízení na obsazení pracovních pozic

Včera ve 22:47

Praha 6 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení různých pracovních pozic na úřadu městské části. Aktuálně se obsazuje pozice přestupkářů, referenta registrace vozidel nebo referenta dopravních prostředků.

Dubnová vycházka s Prahou 6

Včera ve 21:06

Dubnová vycházka Středem Hanspaulky se koná 22. dubna od 16 hodin, sraz je proti zastávce tramvaje Na Pískách na nároží ulic Evropská a Na Pískách.

Praha 9 i letos ocení své občany

Včera ve 12:01

Už od roku 2010 oceňuje Praha 9 ty své občany, kteří svůj život, působení a dílo spojili s městskou částí, s konkrétní oblastí jejího rozvoje, s jejími proměnami nebo přispěli k jejímu zviditelnění a pozitivní prezentaci. Toho, kdo by měl čestnou cenu dostat, navrhují sami obyvatelé deváté městské...

E-zápis do mateřinek v Praze 4

Včera v 11:48

Zápis dětí do mateřských škol (MŠ) probíhá letos elektronickou formou na https://zapisdoms-praha4.praha.eu. V aplikaci rodiče najdou seznam MŠ zřizovaných MČ Praha 4, popis a možnosti generování přihlášek a další dokumenty. Generování přihlášek je možné od poloviny dubna. Více informací na...

Káranský vodovodník zve na cyklojízdu, výlet pro pěší a prohlídku úpravny vody

Včera v 10:02

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne v sobotu 18. května 2024 v Káraném od 10 do 17 hodin. Její součástí je cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný...

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

Včera v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Lov hmyzu v parku Zahrádky

Včera v 08:55

Akce se koná v pátek 26. dubna od 14 hodin.

Další články
Nahoru