Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 10 hledá v elektronické aukci nájemníky do svých bytů
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 hledá v elektronické aukci nájemníky do svých bytů

Hned deset bytů k pronájmu posílá Praha 10 do elektronické aukce. V nabídce jsou zrekonstruované bytové jednotky po celé městské části. Zájemci mohou své přihlášky posílat až do 6. dubna. Informoval o tom místostarosta Radek Lojda (Společně pro Prahu 10/TOP 09), který má bydlení ve své gesci.

Elektronická aukce se týká několika rozdílných bytů. „Nejmenší z nich má 29,75 metru, naopak největší má přes 82 metrů. Jde tedy o velmi širokou nabídku. Zájemci si mohou vybrat od bytů 1+0 až po 3+1,“ popsal nabídku aukce Lojda.

Do soutěže se ještě pár dní mohou zapojit všichni, kdo by chtěli na Praze 10 bydlet, žádná větší omezení v přihlášce nejsou. „Může se přihlásit rodina s dětmi, matka samoživitelka nebo lidé, kteří žijí sami. Chceme, aby se do naší soutěže opravdu mohl přihlásit každý,“ vysvětlil místostarosta.

Do bytového fondu Prahy 10 patří více než 3000 bytů, využívány jsou různým způsobem. Od dostupného bydlení až po klasické nájemní bydlení. „Desítka využívá byty různými způsoby, pomáháme seniorům i dalším citlivým skupinám, připravujeme pravidla pro podporu klíčových profesí. Tato aukce je ale otevřená komukoli. Víme, že aktuální situace s bydlením v Praze není jednoduchá a týká se spousty lidí, proto jsme podmínky aukce nijak dál neupřesňovali. Chceme byty opravdu nabídnout co nejširší skupině obyvatel,“ řekl místostarosta.

Do veřejné soutěže se mohou přihlásit občané starší 18 let. Není podmínkou mít trvalé bydliště na Praze 10, zájemce musí pouze složit kauci 30 tisíc korun. Přihlášky se podávají elektronicky a podrobná pravidla jsou zveřejněna na webu Prahy 10.

V prvním kole radniční komise posoudí, jestli jsou přihlášky v souladu s pravidly, v kole druhém už proběhne aukce na konkrétní byty. Vyvolávací ceny budou odpovídat 140 Kč/m², vítězové budou moci podepsat nájemní smlouvu na dva roky.


Autor: red

Praha 6: Červen v Letním kině

Dnes ve 13:13

Letní kino neKONEČNÁ Vypich začíná ve čtvrtek promítat.  V červnové nabídce najdete šest fimů, začíná se ve 21 hodin.

První červnový den nepoteče voda v Nuslích

Dnes v 08:38

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na 1. června. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražský profesionální hasičský sbor slaví. Na náplavce najdete výstavu

Včera ve 14:20

Úctyhodných 170 let již uplynulo od založení pražského hasičského profesionálního sboru a při této příležitosti se v průběhu letošního roku koná několik symbolických akcí. Jednou z nich je výstava fotografií nazvaná Pražští hasiči nového tisíciletí, která bude slavnostně zahájena 31. května v 17...

Den zdraví před radnicí

Včera ve 13:20

Praha 13 zve ve středu 14. června na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Velká výstava bezobratlých

27. května 2023 v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Hard Rock Cafe oslaví 52. narozeniny

26. května 2023 v 18:22

První Hard Rock Cafe bylo otevřeno 14. června 1971 na adrese 150 Old Park Lane, Hyde Park v Londýně a jeho majiteli byli dva Američané, Isaac Tigrett a Peter Morton. Uskutečnili tím svůj sen spojit poctivé americké jídlo, skvělou muziku a memorabilia hudebních hvězd. Značka se za dobu své...

Do konce května nepoteče voda v těchto ulicích

26. května 2023 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 9: Noc kostelů na Proseku

26. května 2023 v 10:27

V pátek 2. června se v rámci akce Noc kostelů můžete podívat do kostela sv. Václava na Proseku. Připraveny jsou přednášky, koncerty a na farní zahradě program pro rodiny.

Praha 4 ocenila emeritní zaměstnance ve školství

26. května 2023 v 09:28

V první polovině května se sešli nominovaní zaměstnanci školských zařízení zřizovaných Prahou 4, aby slavnostně převzali ocenění za svoji celoživotní práci a přínos v oblasti školství a vzdělávání. Oceněné doprovázely zvuky harfy a odnášeli si jak pamětní list, tak...

Červnové letní kino v Kasárnách Karlín

26. května 2023 v 08:51

Letní kino se znovu vrací do Kasáren Karlín. Startuje už ve čtvrtek 1. června projekcí populárního českého filmu Obecná škola. Červnový program láká celkem na sedm projekcí, od prověřených filmových klasik až po aktuální hity.

Další články
Nahoru