Dnes Středa - polojasno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 11°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 10 finančně podpoří projekty svých obyvatel

Milion korun letos vyčlení desátá městská část na projekty svých občanů. Do soutěže „Zásobník projektů – partnerství pro Prahu 10“ se může přihlásit kdokoliv starší 18 let, kdo má nápad, jak zlepšit život na Desítce. Přihlášky radnice přijímá od 21. do 28. února, každý projekt podpoří částkou až 50 tisíc. 

„Zásobník“ se koná každoročně a občané ho využívají zejména na menší úpravy veřejného prostoru a pořádání sportovních, kulturních, sousedských či komunitních aktivit. „Může jít o jednorázové akce, jako závody, naučná procházka nebo bojovka v parku, ale také rádi podpoříme například provoz komunitních zahrad nebo jinou zajímavou a tvůrčí činnost. Podporujeme také vznik drobných venkovních prvků, které přispějí ke zlepšení veřejného prostoru,“ konkretizuje David Kašpar, místostarosta Prahy 10 pro školství, kulturu a sousedské aktivity.  

Všechny podané projekty posoudí pětičlenná odborná porota, 4. dubna vyhlásí výsledky a ještě do konce prvního pololetí letošního roku budou se všemi úspěšnými žadateli uzavřené smlouvy. Podrobnější informace k soutěži jsou na webu MČ Praha 10.  
Autor: Cen
Další články
Nahoru