Dnes Pátek - zatazeno 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 11°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 10 finančně podpoří projekty svých obyvatel

Milion korun letos vyčlení desátá městská část na projekty svých občanů. Do soutěže „Zásobník projektů – partnerství pro Prahu 10“ se může přihlásit kdokoliv starší 18 let, kdo má nápad, jak zlepšit život na Desítce. Přihlášky radnice přijímá od 21. do 28. února, každý projekt podpoří částkou až 50 tisíc. 

„Zásobník“ se koná každoročně a občané ho využívají zejména na menší úpravy veřejného prostoru a pořádání sportovních, kulturních, sousedských či komunitních aktivit. „Může jít o jednorázové akce, jako závody, naučná procházka nebo bojovka v parku, ale také rádi podpoříme například provoz komunitních zahrad nebo jinou zajímavou a tvůrčí činnost. Podporujeme také vznik drobných venkovních prvků, které přispějí ke zlepšení veřejného prostoru,“ konkretizuje David Kašpar, místostarosta Prahy 10 pro školství, kulturu a sousedské aktivity.  

Všechny podané projekty posoudí pětičlenná odborná porota, 4. dubna vyhlásí výsledky a ještě do konce prvního pololetí letošního roku budou se všemi úspěšnými žadateli uzavřené smlouvy. Podrobnější informace k soutěži jsou na webu MČ Praha 10.  
Autor: Cen

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

28. března 2023 v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru