Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 finančně podpoří projekty mladých lidí
Sněm žáků Desítky. Foto: praha.mladezkraji.cz

Praha 10 finančně podpoří projekty mladých lidí

Desátá městská část uvolní na projekty mladých lidí ze svého obvodu sto tisíc korun. Žáci a studenti základních a středních škol Prahy 10 mohou získat podporu pro veřejně prospěšné projekty ve výši 5 až 30 tisíc korun. Navíc získají cenné zkušenosti z projektového řízení. Smyslem programu je podpora participace mladých lidí ve veřejném prostoru.

Nápady se mohou týkat kultury, životního prostředí, aktivního trávení volného času nebo třeba lidských práv. Realizátorem programu je Rada dětí a mládeže hlavního města Prahy, která program zajistí po stránce administrativy, organizace, propagace i realizace. Podporu projektu poskytuje i Středoškolský sněm hlavního města Prahy.

„Jde o další způsob, jak se snažíme zapojit mladé lidi do veřejné debaty. Dlouhodobě spolupracuje se Sněmem žáků Desítky. Na posledním setkání jsme s nimi diskutovali o celé řadě nejrůznějších témat, jako výsadba a revitalizace zeleně, posílení bezpečnosti v městské hromadné dopravě nebo větší podpoře kultury a sportu,“ uvedl starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS).

Aby se mladí lidé mohli na projekty lépe připravit, jsou pro ně připravené semináře a vzdělávací akce, na kterých se dozví, jak připravit projekt na co si dát pozor při jeho realizaci. Samotné projekty mohou hlásit až do konce března 2024. V dubnu pak proběhne úvodní konference, kde budou všechny záměry prezentovány před porotou.

Ta následně rozhodne o konkrétní podpoře. Všechny projekty musí být zrealizovány do listopadu 2024. „Mladí lidé mají unikátní a skvělé nápady, umí přicházet s inovativními řešeními. Proto na Desítce systematicky děláme vše pro to, aby byl jejich hlas slyšet. Těší mě, že jsme první městkou částí, která se do projektu Mládež kraji zapojila,“ doplnil Milan Maršálek (VLASTA), gesční radní pro životní prostředí a udržitelnost a místní Agendu 21.

Na území Prahy je program realizován za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, pražského magistrátu a Prahy 10. Realizátorem programu je Rada dětí a mládeže hlavního města Prahy, která program zajistí po stránce administrativy, organizace, propagace i realizace. Podporu projektu poskytuje i Středoškolský sněm hlavního města Prahy.

Více informací o programu včetně metodiky a odkazu na přihlašování je umístěno na webu www.praha.mladezkraji.cz.


Autor: red

Výstava: Motýli, dobrodružná cesta

Včera v 10:35

Stovky motýlích křídel rozzářily skleník Fata Morgana v Botanické zahradě Praha. Letos se můžete těšit na cestovatelské téma – motýlí migraci.

Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna 2024

Včera v 07:42

Během odpoledne 25. dubna budou prezentovány ukázky činnosti bezpečnostních a záchranných složek.

Projekt Vektor Technická opět ožil

19. dubna 2024 v 16:33

Dejvická ulice Technická v Praze 6 se od půlky dubna do konce září opět promění z rušného místa v kulturní prostor s bohatým programem, akcemi, přednáškami, workshopy pod širým nebem a kavárnou, kde se přirozeně propojí studentský kampus s přilehlou čtvrtí. Letošní ročník projektu začal tento...

Praha 6: Přijďte se pobavit o tom, jak se žije na Petřinách

19. dubna 2024 v 16:29

Série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se tentokrát uskuteční v zahradě petřinské knihovny a bude o tom, jak se žije na Petřinách.

Čarodějnice na Ladronce 2024

19. dubna 2024 v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Praha 15 bude uklízet komunikace, které má ve správě

19. dubna 2024 v 15:40

I letos bude Praha 15 na jaře provádět úklid vybraných motoristických komunikací, které má ve správě.

Open House 2024 v areálu Podkovářská

19. dubna 2024 v 08:12

V rámci festivalu Open House Praha 2024 se v Praze 9 otevře areál Podkovářská. Jubilejní desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha proběhne v termínu od 13. do 19. května. Zatímco v týdnu od 13. května bude připraven bohatý doprovodný program, o víkendu 18. a 19. května zpřístupní...

Zlepšujeme Prahu 15: Zapojte se do ankety

19. dubna 2024 v 08:10

Jak rádi trávíte čas v Praze 15? Jaké akce a cíle zde rádi navštěvujete? Které akce a projekty městské části vás v poslední době oslovily? Dejte radnici zpětnou vazbu prostřednictvím ankety.

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

18. dubna 2024 ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

18. dubna 2024 ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

18. dubna 2024 v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Další články
Nahoru