dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
25°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
25°C
Zpravodajství

Praha 10: Děti navrhly hřiště, kam by se dalo zdarma chodit cvičit

Žáci ze ZŠ Karla Čapka v Praze 10 před časem navrhli radnici městské části, aby v blízkosti školy postavila workoutové hřiště, kde by se dalo ve volném čase zdarma chodit cvičit. Obyvatelé Prahy 10 nápad podpořili v hlasování Moje stopa – Participativní rozpočet Prahy 10.

„Dnes již hřiště stojí, je hojně využíváno a děti z Prahy 10 se nyní se svým nápadem probojovali až do Senátu Parlamentu ČR. Jdou příkladem všem aktivním dětem, které se nebojí vystoupit se svým návrhem a propagovat myšlenku, o které jsou přesvědčeny,” vysvětluje radní pro Místní Agendu 21 Radní Ivana Cabrnochová (Strana zelených Praha 10).

„Workoutové hřiště v Heroldových sadech se velmi osvědčilo. Denně tam chodí desítky dětí z okolí. Každý rok vyčleňujeme 5 milionů korun na participativní rozpočtování právě na takovéto nápady. Je vidět, že to je správná cesta,” uvedl radní pro participaci Bohumil Zoufalík (NPP10-HPL10).

Čtveřice dětí ze ZŠ Karla Čapka v Senátu Parlamentu ČR vystoupila v rámci konference Škola pro demokracii.

Konferenci předcházelo celorepublikové hlasování o projektech aktivních žáků. Děti z Prahy 10 se umístily na třetím místě. “

„Navrhli jsme vznik hřiště, protože máme pocit, že se dnes děti málo hýbají. Hřiště dnes využívají i studenti nedaleké střední školy. Neslouží jen ke cvičení, ale i k velmi oblíbenému parkuru,” řekli v Senátu vršovičtí žáci Adéla Spáčilová, Jakub Kohoutek, Petr Budský a Ondřej Hřivna.

Více zpráv z Prahy 10 se dozvíte zde:

cover-zpravodaj

 

 

 

 

 

 

 

 


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Včera v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Včera v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru