dnes
Úterý - jasno
14°C
zítra
Středa - zatazeno
17°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
22°C
Zpravodajství

Praha 10: Děti navrhly hřiště, kam by se dalo zdarma chodit cvičit

Žáci ze ZŠ Karla Čapka v Praze 10 před časem navrhli radnici městské části, aby v blízkosti školy postavila workoutové hřiště, kde by se dalo ve volném čase zdarma chodit cvičit. Obyvatelé Prahy 10 nápad podpořili v hlasování Moje stopa – Participativní rozpočet Prahy 10.

„Dnes již hřiště stojí, je hojně využíváno a děti z Prahy 10 se nyní se svým nápadem probojovali až do Senátu Parlamentu ČR. Jdou příkladem všem aktivním dětem, které se nebojí vystoupit se svým návrhem a propagovat myšlenku, o které jsou přesvědčeny,” vysvětluje radní pro Místní Agendu 21 Radní Ivana Cabrnochová (Strana zelených Praha 10).

„Workoutové hřiště v Heroldových sadech se velmi osvědčilo. Denně tam chodí desítky dětí z okolí. Každý rok vyčleňujeme 5 milionů korun na participativní rozpočtování právě na takovéto nápady. Je vidět, že to je správná cesta,” uvedl radní pro participaci Bohumil Zoufalík (NPP10-HPL10).

Čtveřice dětí ze ZŠ Karla Čapka v Senátu Parlamentu ČR vystoupila v rámci konference Škola pro demokracii.

Konferenci předcházelo celorepublikové hlasování o projektech aktivních žáků. Děti z Prahy 10 se umístily na třetím místě. “

„Navrhli jsme vznik hřiště, protože máme pocit, že se dnes děti málo hýbají. Hřiště dnes využívají i studenti nedaleké střední školy. Neslouží jen ke cvičení, ale i k velmi oblíbenému parkuru,” řekli v Senátu vršovičtí žáci Adéla Spáčilová, Jakub Kohoutek, Petr Budský a Ondřej Hřivna.

Více zpráv z Prahy 10 se dozvíte zde:

cover-zpravodaj

 

 

 

 

 

 

 

 


Další články
Nahoru