Dnes Neděle - skorojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 10 chystá řadu předvánočních akcí i silvestrovské bruslení
Obyvatelé Prahy 10 se mohou těšit na silvestrovské bruslení. Ilustrační foto: Freeimages

Praha 10 chystá řadu předvánočních akcí i silvestrovské bruslení

Na dobu adventu připravila Praha 10 bohatý program. Ten začne na začátku prosince rozsvěcováním stromečků základních a mateřských škol. Mikulášské menu se bude servírovat hned na šesti místech a chybět nebude ani speciální vánoční koncert.

Napříč Prahou 10 se rozsvítí vánoční stromy a stromky, z nichž některé budou již tradičně patřit mateřským a základním školám zřizovaných radnicí. Rozsvícení vánočních stromečků škol se uskuteční v pátek 1. prosince od 16 hodin na Kubánském náměstí. Své vystoupení chystají žáci ZUŠ Olešská.

Řada vánočních stromů se rozsvítí v neděli 3. prosince. Hlavní strom Prahy 10 na náměstí Svatopluka Čecha, program začne v 18 hodin. Stromy se rozsvítí  po setmění také u malešického OC Oáza. U OC Víl na Zahradním Městě, ve strašnickém parku Solidarita, u stanice metra Strašnická, u Vršovického zámečku nebo na Bohdalci u křižovatky ulic Bohdalecká a Moskevská. 

Místní kulturní instituce připravují akce na Mikuláše. Například v neděli 3. prosince se v BR divadle uskuteční Mikulášská s Vilíkem, na pondělí 4. prosince chystá Strašnické divadlo Mikulášskou staročeskou nadílku, v úterý 5. prosince se uskuteční Mikulášská ve Vzletu. 

Obyvatelé Prahy 10 nepřijdou ani letos o tradiční předvánoční rozlévání rybí polévky před nákupním centrem Eden. Pro teplé občerstvení zdarma si mohou přijít v sobotu 23. prosince od 11 do 15 hodin před NC Eden. 

Na konec roku se chystá v areálu Gutovka víkendové silvestrovské bruslení. Zájemci si mohou přijít zdarma zabruslit 30. prosince od 8 do 21 hodin a 31. prosince od 8 do 12 hodin.

Podrobnosti o předvánočních akcích na Praze 10 jsou zde: praha10.cz/vanocenadesitce


Autor: puc

Na Staroměstském náměstí se rozzářil vánoční smrk, začaly trhy

Včera v 17:35

Na Staroměstském náměstí se v sobotu v 16:30 hodin rozzářil vánoční smrk. Je 22 metrů vysoký a vyrostl v Pertolticích pod Ralskem v Libereckém kraji. Smrk osvítilo osm kilometrů světelných kabelů a nabízí každou hodinu světelnou animaci na hudbu z filmu Tři oříšky pro Popelku. Strom ozdobilo...

Vánoční koncert v kostele sv. Václava

Včera v 15:03

Praha 10 a vršovická farnost pořádají vánoční koncert v kostele sv. Václava s pěveckým sborem Vox Nymburgensis.

Praha 6: Zahajovací koncert Vánoc

Včera ve 12:32

Praha 6 zve na zahájení vánočního programu slavnostním koncertem v kostele církve Československé husitské 7. prosince od 17 hodin.

Kostelní slavnosti: J. J. Ryba Česká mše vánoční

Včera v 07:38

Poslední letošní Kostelní slavnosti se konají v pondělí 18. prosince od 18 hodin v kostele sv. Jindřicha a Kunhuty u Jindřišské věže.

Zastavení u Ludmily

Včera v 07:32

V neděli 3. prosince odpoledne se koná tradiční Adventní zastavení u Ludmily na náměstí Míru. Pro děti bude připravena výtvarná dílna, malování perníčků a vyrábění vánočních ozdob nebo dvě divadýlka pro nejmenší.

Dnes se rozsvítí vánoční strom na Jiřáku

Včera v 07:29

Program na náměstí Jiřího z Poděbrad začíná v 16:40. Od 17 hodin uslyšíte koncert Mobilní pražské zvonohry.

Praha 13: Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému

2. prosince 2023 ve 20:06

V neděli 3. prosince se od 17 hodin uskuteční v Centrálním parku Prahy 13 u Kuželkárny Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému. „Přijďte si zazpívat, nebo se jen zaposlouchat do hlasů svých sousedů, přátel a lidí kolem sebe. Budeme společně zpívat známé vánoční koledy za doprovodu...

V botanické zahradě je Betlémská jurta Divadla bratří Formanů

2. prosince 2023 v 19:43

Se začátkem adventu startuje v Botanické zahradě hl. m. Prahy předvánoční program pro rodiny s dětmi. Botanická zahrada spojila své síly s Divadlem bratří Formanů a připravila betlémské putování za Ježíškem. Areálem zahrady provede trasa s tematickými zastaveními a na jejím konci pak poutníci...

Praha 2: Přivítáme bruslařskou sezónu

2. prosince 2023 v 11:48

Prvních 100 návštěvníků Grébovky zahřeje čokoláda, čaj nebo svařené víno zdarma. Bruslařská sezóna startuje ve středu 6. prosince v 17 hodin.

Adventní neděle v zahradě Strakovy akademie

2. prosince 2023 v 08:09

Úřad vlády pořádá cyklus adventních nedělí v zahradě Strakovy akademie. První z nich se uskuteční v neděli 3. prosince.

Koncerty v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě

2. prosince 2023 ve 02:00

Na Vyšehradě si můžete během adventu poslechnout jeden adventní a dva vánoční koncerty.

Suchdol: Komentované prohlídky kaple svatého Václava

1. prosince 2023 v 09:04

Prosincové komentované prohlídky kaple svatého Václava a setkání se starostou Suchdola.

Další články
Nahoru