Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 chce v Malešickém parku postavit restauraci s rozhlednou
Malešický park. Foto: Facebook / P10

Praha 10 chce v Malešickém parku postavit restauraci s rozhlednou

Radnice Prahy 10 plánuje v Malešickém parku postavit zahradní restauraci a rozhlednu. Na návrh vypsala architektonickou soutěž. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Předpokládané náklady na stavbu, která by měla vyrůst místo budov nyní částečně využívaných jako zázemí pro údržbu parku, jsou podle podkladů k soutěži 60 milionů korun.

Park o rozloze zhruba devět hektarů se nachází jižně od Malešické ulice. Městská část jej zhruba před deseti lety nechala revitalizovat a cílem vypsané soutěže je dále zvýšit jeho atraktivitu zejména pro místní obyvatele.

„Cílem je realizovat ‚šperk – jednoduchý, funkční, krásný‘. Umístit třešničku na dort, kterým je již fungující Malešický park," stojí v zadání soutěže.

Plánovaná restaurace by podle zadání měla mít kapacitu pro 50 lidí uvnitř a 90 na zahrádce, u podniku má vzniknout i plocha pro kulturní akce s pódiem. V současnosti je podle dokumentu nabídka občerstvení v parku nedostatečná. „Občerstvení je poskytováno formou prodejních kontejnerů situovaných podél promenádní aleje, což neodpovídá důstojnému užívání parku," píše se v zadání.

Součástí soutěže je i návrh zázemí pro údržbu parku a rozhledna, která má sloužit i jako výletní místo například pro cyklisty. „Předpokládaná výška rozhledny je asi 30 metrů tak, aby byl zajištěn výhled do okolí, za dobrého počasí i směrem na Kokořínsko, Bezděz, Brdy a Dobříš, Jizerské hory a Krkonoše," uvádí zadání.

Návrhy do soutěže mohou architekti posílat do letošního 3. května, následně je bude hodnotit porota složená ze tří zástupců vedení radnice a čtyř odborníků. Vítěz soutěže získá odměnu 300 000 korun, druhý nejlepší dostane 150 000 korun a třetí 75 000 korun. Výsledky soutěže plánuje městská část zveřejnit v červnu letošního roku.


Autor: ČTK

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Další články
Nahoru