Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 10: Cena Jindřicha Waldese pro jazykovou školu The Villa

Zástupci desáté městské části v čele se starostou Martinem Valovičem ocenili vítěze prvního ročníku ankety Podnikatel Prahy 10. O pořadí rozhodovali výhradně občané. 2268 hlasujících rozdělilo celkem 5712 hlasů v pěti kategoriích. Čtyři oborové kategorie doplnila hlavní cena Jindřicha Waldese. Tu si odnesla jazyková škola The Villa. Posláním ankety je systematicky podporovat místní živnostníky a malé a střední firmy působící na území městské části. 

Zajímavostí prvního ročníku, která se nejspíš jen tak nebude opakovat, je sdílené první místo v kategorii relax krása a zdraví. Cenu si odnesly zástupkyně Centra komplexní péče Sámova a Jóga studio Krymská. Ostatní kategorie byly jednoznačné. Gastronomii opanoval Malešický mikropivovar. Dále zazářilo legendární Vršovické knihkupectví a mezi řemeslníky uspěl Robert Večeřa s opravnou obuvi a výrobou klíčů.

„Jako člověk, který se většinu profesního života patřil k živnostenskému stavu, gratuluji z celého srdce všem vítězům. Podpora drobného podnikání a malých firem je jednou z mých starostenských priorit. Živnostníci a malí podnikatelé nikdy neměli na růžích ustláno, ale poslední roky byly doslova očistcem. Proto jsem rád, že vznikla tato anketa. Chtěl bych, aby byla základem širší diskusní platformy s těmi, co u nás podnikají,“ vysvětluje starosta Martin Valovič.

Cenu pro absolutního vítěze si odnesla jazyková škola The Villa. Ta nese jméno po továrníkovi Jindřichu Waldesovi, který z Vršovic expandoval do celého světa. Proto se mu také přezdívalo vršovický Baťa nebo král knoflíků. V současnosti je nejznámější název Koh-i-noor.

Anketa probíhala ve dvou fázích, či spíše ve dvou kolech. To první bylo čistě nominační. Každý mohl nominovat svůj oblíbený podnik. Podmínkou bylo, aby tato firma měla svou živnost aktivní a aby působila v Praze 10. To ověřovala komise pro podporu podnikání. Ve druhém kole se pak rozhodovalo mezi ověřenými a fungujícími podniky. Výsledkem tedy bylo 2268 hlasujících. Statistickou perličkou je, že anketa propagovaná v měsíčníku, na webu a sociálních sítích přitáhla hlavně ženy. Na celkovém počtu hlasujících měly podíl 63 procent.

Druhý ročník ankety se uskuteční na podzim roku 2024. Hlasování bude opět probíhat elektronicky. Bližší informace budou zveřejněny na kanálech městské části Praha 10.

Informace o vítězích:
Absolutní vítěz ankety Podnikatel Desítky pro rok 2023: The Villa
Zajišťuje individuální jazykovou výuku pro děti, studenty i dospělé. Dále má The Villa v portfoliu firemní výuku pro zaměstance malých, středních i velkých společností. Doplňkově nabízí překladatelské služby, korektury a studium v zahraničí.

1. místo v kategorii Gastronomie: Malešický mikropivovar
Malešický mikropivovar je rodinná restaurace s nezapomenutelnou atmosférou, výborným pivem na čepu, výběrovou pivotékou a vynikající českou kuchyní. Vedle vnitřních prostor nabízí v létě zahrádku. 

1. místo v kategorii Relax, krása, zdraví: Jóga studio Krymská
Studio nabízí různé styly jógy. Lekce probíhají v klidném prostředí a jsou vedené zkušenými a certifikovanými lektory.

1. místo v kategorii Relax, krása, zdraví: Centrum komplexní péče Sámova
Centrum komplexní péče Sámova je zdravotnické zařízení s psychosomatickým přístupem. Věnuje se péči o dospělé i dětské pacienty v oblastech fyzioterapie, rehabilitačního lékařství, psychoterapie a nutričního poradenství.

1. místo v kategorii Řemesla: Robert Večeřa – opravy obuvi, výroba klíčů
Řemeslu se pan Večeřa věnuje více než 20 let. Opravy provádí v nejvyšší možné kvalitě za použití špičkových zahraničních materiálů za rozumnou cenu. Kromě oprav obuvi nabízí opravy brašen, tašek, batohů, výměny zipů, výměny držadel, prodej kabelek a pásků, výrobu klíčů.

1. místo v kategorii Ostatní služby a prodejny: Vršovické knihkupectví
Dnes už věhlasné knihkupectví na rohu Moskevské a Slovinské nabízí 80 tisíc titulů knih, her a CD pro malé velké. Tradici knihkupectví založilo nakladatelství Toužimský a Moravec již za první republiky. Nad knihkupectvím funguje vršovické literární centrum Waldes, kde se pravidelně konají literární akce.  


 


Autor: Alo

Radnice Prahy 13 vypsala výběrová řízení na další pracovní pozice

Včera v 15:18

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.  

Praha 2 pomáhá s bydlením mladým rodinám, samoživitelům i sociálně potřebným

Včera v 10:58

Nová Pravidla sociální bytové politiky radnice Praha 2 reagují jak na vývoj situace na trhu s bydlením, tak i na změny v sociální politice. Cílí zejména na případy, kde selhává či nedostačuje státní podpora. Adresná a sociálně citlivá podpora se tak dostane těm, kteří ji opravdu potřebují,...

Praha 14: Přihlaste se na festival Antifetfest 2024

Včera v 08:18

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je již tradiční přehlídkou žákovských a studentských filmů, které se zaměřují na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy.

Festival Na hlavu 2024

Včera v 08:00

Festival o duševním zdraví a mysli Na hlavu letos nese téma Diverzita: Chceme hledat cesty k tomu, co nás spojuje – ať už se jedná o odlišnou sexuální orientaci, psychické či jiné onemocnění, rozdílnost v náboženském vyznání, v tom jak vypadají naše těla, v barvě pleti...

Na Dni otevřených dveří FEL ČVUT nahlédnete do studia robotiky, elektroniky či (bio)informatiky

Včera v 07:37

Sedm bakalářských programů, které lze studovat na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL ČVUT), si mohou studenti a studentky středních škol projít už 23. února 2024. Bohatý program se uskuteční jak ve fakultní budově v Dejvicích, tak na Karlově náměstí. Návštěvníci a návštěvnice během něj...

Neděle: Procházka Vyšehradským hřbitovem

20. února 2024 ve 12:21

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února v 11 hodin se projdete Vyšehradským hřbitovem.

Dálkový odečet spotřeby vody využívá stále více zákazníků PVK

20. února 2024 v 11:43

Stále více odběratelů využívá dálkové odečty spotřeby vody, jednoduchou a bezpečnou formu kontroly nad svým vodoměrem. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace měly tímto způsobem osazeno 17 138 vodoměrů, což je meziročně nárůst o 15 procent. Přitom v roce 2012 jich bylo pouhých...

Výstava Můj svět ukazuje život v sociálně vyloučené lokalitě očima dětí

20. února 2024 v 11:19

Seznámit se základy řemesla, ale především zažít úspěch a poznat něco nového. To bylo cílem fotografických dílen obecně prospěšné společnosti Nová škola a spolku 400 ASA pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí z Krásné Lípy a Šluknovska. Čtyřiadvacet vybraných fotografií, které v rámci...

Dakar, jak ho neznáte

20. února 2024 v 09:55

Dolnopočernické informační a kulturní centrum Oáza zve 27. února od 17 hodin na talk show Dakar, jak ho neznáte. Vyprávění a zajímavosti nejen ze zákulisí, ale i nepublikované fotografie a videa přímo z dakarského konvoje.

Lidová Pašijová hra v Loretě

20. února 2024 v 09:20

Barokní průčelí Lorety, korunované věží s historicky nejstarší chrámovou zvonohrou v Evropě, bude již po třetí svědkem Ježíšova evangelijního příběhu v lidovém zpracování.

Praha 4: Přednášky pomáhají pochopit svět dětí

20. února 2024 v 07:24

Spolek Krav Maga a pořádá ve spolupráci s městskou částí Praha 4 sérii přednášek nazvaných Porozumění světu našich dětí. Cílem pěti přednášek zaměřených na prevenci a zlepšení duševního zdraví školáků je poskytnout rodičům nejen hlubší porozumění problémům, kterým jejich děti čelí, ale také...

Točenský masopust

19. února 2024 v 17:41

Točenský masopust se koná v sobotu 2. března, začíná se v 9 hodin.

Další články
Nahoru