dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Praha 10 bojuje s hazardem. Zrušila sto provozoven

Městské části Praha 10 se úspěšně daří bojovat s hazardem a redukovat místa s provozem loterií. Do konce loňského roku se počet těchto míst v Praze 10 rapidně snížil ze 129 na 31. „Výrazně jsme snížili nejen počet míst, kde byly provozovány loterijní hry, ale ještě jsme zpřísnili dobu provozu u stávajících provozoven od 10.00 do 22.00 hodin,“ vysvětlil starosta Bohumil Zoufalík (Nez.)

Problémem podle něj zůstávají místa s videoloterijními terminály, jejichž provoz spadá plně do kompetence ministerstva financí a městské části nemají potřebné legislativní nástroje pro jejich regulaci. „V tomto ohledu máme značně svázané ruce. Několikrát jsme na tento problém upozorňovali. Podařilo se prostřednictvím magistrátu podat podnět ministerstvu financí na úpravu provozu i těchto loterijních her,“ upřesnil starosta Zoufalík.

I když provozování loterijních her přináší řadu společenských problémů, na druhé straně i finance pro městské části. „Snažíme se je rozdělit zejména do prevence. Z odvodů a přerozdělením peněz z magistrátu jsme z loterií v loňském roce získali téměř 24 milionů korun. Polovinu z nich jsme vynaložili na podporu nestátních neziskových organizací, které dlouhodobě zajišťují organizovanou výchovu mládeže zejména v oblasti sportu,“ doplnil starosta Zoufalík.

Druhou polovinu zmiňované částky městská část uvolnila jako účelovou neinvestiční dotaci do kultury, zdravotnictví a sociální oblasti.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru