Dnes Čtvrtek - oblacno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Seniorská Praha

Praha 1 zve na Svátek seniorů, jeho konání schválilo vedení městské části

Radní Prahy 1 na svém aktuálním jednání schválili konání Svátku seniorů ve čtvrtek 5. října. Akce se uskuteční na ostrově Kampa od 10 do 17 hodin.

Vystoupí kapela Masakrózní hustec, Miroslav Satoplet a Petra Rézová, zpěvák Martin Růža, kapela Druhá Sláma, taneční soubor Medunky. 

Na místě si budou moci příchozí nechat bezplatně změřit cukr a tlak, proběhnou ukázky rehabilitačních pomůcek, nutriční poradenství, přednášky, praktické ukázky první pomoci a další. 

„Jsem ráda, že se každoroční akce jako je Svátek seniorů uskuteční. Z hlediska životního prostředí považuji za zásadní, že jsme zpřísnili pravidla záborů v zeleni, tedy i v parku Kampa. Park Kampa je dosti vytížený a je klíčové, aby zde pořadatelé akcí zajistili úklid a pořádek a aby nedocházelo k poškozování travnatých ploch,“ uvedla místostarostka Prahy 1 Kateřina Klasnová (Rezidenti 1). 

„Přijďte se pobavit a zažít bohatý program pro seniory, děti i dospělé. Bude sestaven z různorodých hudebních žánrů a určitě vás překvapí. Tradičně však vystoupí má srdcovka Masakrózní hustec, kapela ZŠ Vodičkova. Po celý den si můžete dát bezplatně změřit cukr a tlak, seznámit se s novinkami v rehabilitační péči, dozvíte se o základech první pomoci. Pro seniory je též zajištěna poradna pro tísňovou péči a prevenci kriminality,“ sdělil 1. místostarosta David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1). 

„Nejen senioři mají u nás při MČ Praha 1 zelenou. A Svátek seniorů je každý rok nutností. Na akci se moc těším, na její přípravě jsme se dohodli se spřátelenými subjekty Prahy 1 jako je Nemocnice sester sv. Karla Boromejského, Sborem dobrovolných hasičů, Městská policie a Policie ČR, Spolek prevence dětem. Pěkné počasí mám objednáno a těším se, že se všichni setkáme v příjemném duchu a v milé atmosféře,“ sdělila starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09).


Autor: red

V Domově seniorů v Krči již svítí vánoční stromy

1. prosince 2023 ve 12:05

Domov seniorů Krč ovládla vánoční atmosféra, klienti společně s ředitelkou domova Lenkou Kohoutovou a starostou Ondřejem Kubínem společně rozsvítili hned dva vánoční stromy.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 1: Heidi Janků a Bohuš Matuš vystoupí v Malostranské besedě

19. listopadu 2023 v 07:05

Praha 1 zve na společenské odpoledne pod názvem Veselé Vánoce z cyklu Pohodové melodie pro starší a pokročilé. Uskuteční se v neděli 17. prosince od 15 hodin v sále Malostranské besedy.

Obědy pro seniory za šedesát korun

16. listopadu 2023 ve 12:00

K jídelnám, kam si mohou senioři z Prahy 6 zajít na dobrý a kvalitní oběd za 60 korun, nově přibyla Menza Kajetánka.

Dům vzpomínek pro seniory Prahy 9

14. listopadu 2023 v 08:36

Místostarostka Prahy 9 Kamila Matějková oslovila spolek Loutky v nemocnici, který chodí hrát dětem do nemocnic a seniorům do domovů nebo na geriatrii, aby kousek sváteční atmosféry přivezly seniorům městské části.

Srdce osmičky pomáhá seniorům, rodinám a klientům sociálních služeb

11. listopadu 2023 v 08:35

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková (ODS).

Zimní bál pro seniory Prahy 10

8. listopadu 2023 v 19:18

V pátek 24. listopadu se v KD Barikádníků uskuteční Zimní bál pro seniory Prahy 10. Vystoupí taneční orchestr Stanislava Douši, připravena jsou taneční vystoupení a tombola. Bál je určený pro seniory ve věku 60 let a více s trvalým bydlištěm na území desáté městské části. Dvě vstupenky na osobu je...

Senior akademie v Praze 9

4. listopadu 2023 v 10:04

Praha 9 od ledna příštího roku otevře radnice Senior akademii, cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování dříve narozených, kteří patří ke zranitelnější části společnosti.

Praha 9 chystá vánoční dárek pro seniory

29. října 2023 ve 13:07

Každoročně zpříjemňuje devátá městská část seniorům adventní čas představením v Divadle GONG.

Fórum mladých hraje seniorům

16. října 2023 v 11:44

V Klubu seniorů Tomáš v Praze 1 budou ve čtvrtek 19. října hrát seniorům. 

Další články
Nahoru