Dnes Sobota - obcasny-dest 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 11°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 zvažuje další postup ohledně kruhového objezdu u Prašné brány
Kruhový objezd v sousedství Obecního domu a Prašné brány. Foto: Jan Puci

Praha 1 zvažuje další postup ohledně kruhového objezdu u Prašné brány

Radnice Prahy 1 zvažuje, jak bude dál postupovat v reakci na soudní rozhodnutí rušící kruhový objezd u Prašné brány. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí radnice Petr Bidlo. Dodal, že rozhodnutí soudu zatím nevstoupilo v platnost a soud ponechal úřadu čas pro napravení formálních pochybení. Podle verdiktu soudu radnice postupovala při vydání dopravního opatření nezákonně, protože veřejnost nemohla uplatnit námitky.

„Možnost dalších kroků ve vztahu k rozhodnutí soudu stále zvažujeme. Pravdou ale je, že soud nezpochybnil samotný obsah opatření obecné povahy, ale pouze formální postup úředníků. V tomto směru také ponechal úřadu městské části případný časový prostor pro jeho nápravu. I tento postup je jednou ze zvažovaných variant," uvedl Bidlo.

Na soud se podle dřívějších informací serveru Zdopravy.cz kvůli kruhovému objezdu obrátila fyzická osoba. Argumentovala především tím, že objezd nemůže vzniknout jen na základě přechodné úpravy provozu, uvádí server.

Podle názoru stěžovatele nebyly úpravy ani dostatečně vysvětleny. Soud rozhodl, že Praha 1 postupovala při povolení nezákonně. Použila totiž postup pro stanovení přechodné úpravy místního provozu, přestože ve skutečnosti zřídila úpravu trvalou, a neposkytla prostor pro podání námitek.

Vybudování kruhové objezdu u Prašné brány hájil počátkem května radní Prahy 1 Richard Bureš (ODS). ČTK řekl, že stavba pomůže odlehčit dopravu v dalších částech centra a souvisí s dalšími budoucími změnami dopravy v okolí, například s obousměrným provozem v Hybernské ulici.

Řešení naopak kritizoval primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a jeho náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Kruhový objezd Praha 1 v minulosti udělala také na křižovatce Národní třídy, Jungmannovy a Perlové.


Autor: ČTK

Očkování zvířat osob bez domova

Dnes v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Další články
Nahoru