Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 1 zvažuje další postup ohledně kruhového objezdu u Prašné brány
Kruhový objezd v sousedství Obecního domu a Prašné brány. Foto: Jan Puci

Praha 1 zvažuje další postup ohledně kruhového objezdu u Prašné brány

Radnice Prahy 1 zvažuje, jak bude dál postupovat v reakci na soudní rozhodnutí rušící kruhový objezd u Prašné brány. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí radnice Petr Bidlo. Dodal, že rozhodnutí soudu zatím nevstoupilo v platnost a soud ponechal úřadu čas pro napravení formálních pochybení. Podle verdiktu soudu radnice postupovala při vydání dopravního opatření nezákonně, protože veřejnost nemohla uplatnit námitky.

„Možnost dalších kroků ve vztahu k rozhodnutí soudu stále zvažujeme. Pravdou ale je, že soud nezpochybnil samotný obsah opatření obecné povahy, ale pouze formální postup úředníků. V tomto směru také ponechal úřadu městské části případný časový prostor pro jeho nápravu. I tento postup je jednou ze zvažovaných variant," uvedl Bidlo.

Na soud se podle dřívějších informací serveru Zdopravy.cz kvůli kruhovému objezdu obrátila fyzická osoba. Argumentovala především tím, že objezd nemůže vzniknout jen na základě přechodné úpravy provozu, uvádí server.

Podle názoru stěžovatele nebyly úpravy ani dostatečně vysvětleny. Soud rozhodl, že Praha 1 postupovala při povolení nezákonně. Použila totiž postup pro stanovení přechodné úpravy místního provozu, přestože ve skutečnosti zřídila úpravu trvalou, a neposkytla prostor pro podání námitek.

Vybudování kruhové objezdu u Prašné brány hájil počátkem května radní Prahy 1 Richard Bureš (ODS). ČTK řekl, že stavba pomůže odlehčit dopravu v dalších částech centra a souvisí s dalšími budoucími změnami dopravy v okolí, například s obousměrným provozem v Hybernské ulici.

Řešení naopak kritizoval primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a jeho náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Kruhový objezd Praha 1 v minulosti udělala také na křižovatce Národní třídy, Jungmannovy a Perlové.


Autor: ČTK

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru