Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 8. 12. 2022
Svátek má Květoslava
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

„Na základě našich dosavadních zkušeností i poznatků, které máme od zahraničních partnerů, jsme se rozhodli na radnici Prahy 1 zřídit kontaktní místo, na které se mohou občané postižení fenoménem krátkodobého ubytování obracet se svými stížnostmi, zkušenostmi, problémy i dotazy. Ty poté budou řešeny v rámci struktury úřadu,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Petr Hejma.

E-mailová adresa kontaktního místa je chcisevkliduvyspat@praha1.cz. Telefonní číslo je 221 097 241.

„Cílem zřízení kontaktního místa je jak sdílení zkušeností s tímto fenoménem, který komplikuje život nám, kteří ho zažíváme na vlastní kůži, tak i pomoc při řešení problémů v konkrétních domech a bytech. Každý dům se navíc nachází v jiné situaci, a tak je nutné vše posuzovat případ od případu. Věřím ale, že i tyto naše poznatky z praxe přispějí i k celkovému legislativnímu řešení, které přeci jen ještě chvilku potrvá,“ popsala předsedkyně Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Bronislava Sitár Baboráková.

Kontaktní místo bude při své práci spolupracovat se státní správou (stavebním úřadem, živnostenským odborem radnice atd.), samosprávou i s městskou policií a Policií ČR. Radnice o zřízení kontaktního místa i o aktuální situaci v legislativě a v řešení jednotlivých známých kauz nyní informuje jednotlivá společenství vlastníků jednotek a další vlastníky domů a bytů. Praha 1 si zároveň přeje prohloubit spolupráci s pražským magistrátem, protože zatímco ten má možnost předkládat Parlamentu legislativní návrhy na řešení, první městská část má zase bohaté praktické poznatky a zkušenosti, které lze při tvorbě nových zákonných norem využít.


Autor: TZ, red

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

6. prosince 2022 v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

6. prosince 2022 v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru