Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

„Na základě našich dosavadních zkušeností i poznatků, které máme od zahraničních partnerů, jsme se rozhodli na radnici Prahy 1 zřídit kontaktní místo, na které se mohou občané postižení fenoménem krátkodobého ubytování obracet se svými stížnostmi, zkušenostmi, problémy i dotazy. Ty poté budou řešeny v rámci struktury úřadu,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Petr Hejma.

E-mailová adresa kontaktního místa je chcisevkliduvyspat@praha1.cz. Telefonní číslo je 221 097 241.

„Cílem zřízení kontaktního místa je jak sdílení zkušeností s tímto fenoménem, který komplikuje život nám, kteří ho zažíváme na vlastní kůži, tak i pomoc při řešení problémů v konkrétních domech a bytech. Každý dům se navíc nachází v jiné situaci, a tak je nutné vše posuzovat případ od případu. Věřím ale, že i tyto naše poznatky z praxe přispějí i k celkovému legislativnímu řešení, které přeci jen ještě chvilku potrvá,“ popsala předsedkyně Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Bronislava Sitár Baboráková.

Kontaktní místo bude při své práci spolupracovat se státní správou (stavebním úřadem, živnostenským odborem radnice atd.), samosprávou i s městskou policií a Policií ČR. Radnice o zřízení kontaktního místa i o aktuální situaci v legislativě a v řešení jednotlivých známých kauz nyní informuje jednotlivá společenství vlastníků jednotek a další vlastníky domů a bytů. Praha 1 si zároveň přeje prohloubit spolupráci s pražským magistrátem, protože zatímco ten má možnost předkládat Parlamentu legislativní návrhy na řešení, první městská část má zase bohaté praktické poznatky a zkušenosti, které lze při tvorbě nových zákonných norem využít.


Autor: TZ, red

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru