Dnes Neděle - polojasno 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

„Na základě našich dosavadních zkušeností i poznatků, které máme od zahraničních partnerů, jsme se rozhodli na radnici Prahy 1 zřídit kontaktní místo, na které se mohou občané postižení fenoménem krátkodobého ubytování obracet se svými stížnostmi, zkušenostmi, problémy i dotazy. Ty poté budou řešeny v rámci struktury úřadu,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Petr Hejma.

E-mailová adresa kontaktního místa je chcisevkliduvyspat@praha1.cz. Telefonní číslo je 221 097 241.

„Cílem zřízení kontaktního místa je jak sdílení zkušeností s tímto fenoménem, který komplikuje život nám, kteří ho zažíváme na vlastní kůži, tak i pomoc při řešení problémů v konkrétních domech a bytech. Každý dům se navíc nachází v jiné situaci, a tak je nutné vše posuzovat případ od případu. Věřím ale, že i tyto naše poznatky z praxe přispějí i k celkovému legislativnímu řešení, které přeci jen ještě chvilku potrvá,“ popsala předsedkyně Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Bronislava Sitár Baboráková.

Kontaktní místo bude při své práci spolupracovat se státní správou (stavebním úřadem, živnostenským odborem radnice atd.), samosprávou i s městskou policií a Policií ČR. Radnice o zřízení kontaktního místa i o aktuální situaci v legislativě a v řešení jednotlivých známých kauz nyní informuje jednotlivá společenství vlastníků jednotek a další vlastníky domů a bytů. Praha 1 si zároveň přeje prohloubit spolupráci s pražským magistrátem, protože zatímco ten má možnost předkládat Parlamentu legislativní návrhy na řešení, první městská část má zase bohaté praktické poznatky a zkušenosti, které lze při tvorbě nových zákonných norem využít.


Autor: TZ, red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru