Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 zpřísní podmínky pro vjezd zásobování do pěších zón
Ulice 28. října mezi Můstkem a Národní. Foto: Jan Puci

Praha 1 zpřísní podmínky pro vjezd zásobování do pěších zón

Radnice Prahy 1 od příštího roku zpřísní podmínky pro vjezd vozů zásobování do pěších zón. Nově bude v časech uvedených na značkách povolen pouze bezemisním vozidlům. ČTK to sdělil radní městské části pro dopravu Vojtěch Ryvola (nezařazený, dříve ANO). Cílem je podle něj zlepšení životního prostředí v centru metropole.

„Zásobovací společnosti mají poslední šanci na objednání takovýchto (bezemisních) vozidel. Je opravdu nepřípustné abychom se při procházkách po naší krásné památkové rezervaci halili do oblak výfukového kouře," uvedl radní.

Nařízení se podle něj nebude vztahovat na složky integrovaného záchranného systému, úklidové a zahradnické služby a převozy peněz.

Praha 1 loni na krátkou dobu zavedla noční zákaz vjezdu aut mimo zásobování do části Starého Města kolem Dlouhé ulice. Obratem jej však kritizoval primátor Bohuslav Svoboda (ODS), podle něhož radnice omezení neprojednala s hlavním městem.

Opatření následně zrušil magistrátní odbor pozemních komunikací. Městská část ho podle dřívějších Ryvolových vyjádření plánuje v blízké době po projednání s magistrátem zavést znovu.


Autor: ČTK

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

20. května 2024 ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

Další články
Nahoru