Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 1 získala ocenění za péči o památky

Praha 1 převzala 18. dubna v kostele Pražská křižovatka ocenění za vítězství v krajském kole soutěže Historické město roku 2022. Obhájila tak prvenství z roku předchozího.

Soutěž každoročně vyhlašuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Historickým městem roku 2022 se stalo Vysoké Mýto.

„Mezi projekty, které se nám v minulém roce podařilo uskutečnit, bych ráda vyzdvihla opravu fasády, krovu a střechy secesní kulturní památky ve Vojtěšské ulici 13. Dokončili jsme také restaurování interiéru kostela Všech svatých na Pražském hradě. Ve veřejném prostoru to pak byla rekonstrukce parku Klárov a přilehlého parku Cihelná,“ řekla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská.

Praha 1 se přihlásila do Programu regenerace městských památkových rezervací a zón již v roce 1996. Od té doby z něj čerpá finanční prostředky na obnovu nemovitých kulturních památek, které má svěřené do správy od hlavního města. Z uvedené programu ale umožňuje čerpat peníze i jiným subjektům, jako jsou například soukromí vlastníci, církve či společenství vlastníků bytových jednotek.

V uplynulých letech se tak na území městské části uskutečnil bezpočet rekonstrukcí a obnov nemovitých kulturních památek ve spolupráci za finančního přispění Ministerstva kultury České republiky. Například v roce 2021 to byla úspěšná oprava barokního domu v Truhlářské 8 pro potřeby Střediska volného času Jednička, která pak také získala ocenění Památka roku 2021.


Autor: Alo

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru