dnes
Sobota - oblacno
22°C
zítra
Neděle - skorojasno
23°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
23°C
Praha 1 zastavuje privatizaci bytů, čekatele na prodej bude posuzovat individuálně
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Praha 1 zastavuje privatizaci bytů, čekatele na prodej bude posuzovat individuálně

Zastupitelstvo Prahy 1 tento týden rozhodlo oznámit záměr ukončení prodeje městských bytů, a tím ponechat městské části v rukou alespoň zbývajících sedm procent bytového fondu.  

Byty zůstanou k dispozici Praze 1, která tak bude moci alespoň v určitém rozsahu provozovat bytovou politiku, rovněž bude moci například nabízet bydlení těm, které pro své fungování potřebuje: například policistkám a policistům, učitelkám a učitelům. 

Koalice (Praha 1 Sobě, Piráti, My, co tady žijeme a Zelená pro jedničku) v úterý navrhla prodej posledních dvou bytů, kde již byla zaslána závazná nabídka. Ostatní případy, kdy občané na privatizaci bytů ještě čekají, bude koalice posuzovat individuálně na základě analýzy, která vznikne do jednoho roku.

„Individuálně posoudíme konkrétní případy lidí, kteří se nám již v této věci ozývají. Ukončit privatizaci je však od nás hospodářsky zodpovědný krok. V době rostoucích cen nemovitostí a postupující krize dostupnosti bydlení je jedině rozumné ponechat část bytů pro potřeby občanů městské části,” okomentoval krok koalice starosta Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě)


Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

Dnes v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru