dnes
Pátek - jasno
18°C
zítra
Sobota - jasno
20°C
pozítří
Neděle - zatazeno
13°C
Praha 1 zastavuje privatizaci bytů, čekatele na prodej bude posuzovat individuálně
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Praha 1 zastavuje privatizaci bytů, čekatele na prodej bude posuzovat individuálně

Zastupitelstvo Prahy 1 tento týden rozhodlo oznámit záměr ukončení prodeje městských bytů, a tím ponechat městské části v rukou alespoň zbývajících sedm procent bytového fondu.  

Byty zůstanou k dispozici Praze 1, která tak bude moci alespoň v určitém rozsahu provozovat bytovou politiku, rovněž bude moci například nabízet bydlení těm, které pro své fungování potřebuje: například policistkám a policistům, učitelkám a učitelům. 

Koalice (Praha 1 Sobě, Piráti, My, co tady žijeme a Zelená pro jedničku) v úterý navrhla prodej posledních dvou bytů, kde již byla zaslána závazná nabídka. Ostatní případy, kdy občané na privatizaci bytů ještě čekají, bude koalice posuzovat individuálně na základě analýzy, která vznikne do jednoho roku.

„Individuálně posoudíme konkrétní případy lidí, kteří se nám již v této věci ozývají. Ukončit privatizaci je však od nás hospodářsky zodpovědný krok. V době rostoucích cen nemovitostí a postupující krize dostupnosti bydlení je jedině rozumné ponechat část bytů pro potřeby občanů městské části,” okomentoval krok koalice starosta Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě)


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

Včera ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru