dnes
Čtvrtek - jasno
22°C
zítra
Pátek - oblacno
23°C
pozítří
Sobota - bourky
23°C
Praha 1 zastavuje privatizaci bytů, čekatele na prodej bude posuzovat individuálně
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Praha 1 zastavuje privatizaci bytů, čekatele na prodej bude posuzovat individuálně

Zastupitelstvo Prahy 1 tento týden rozhodlo oznámit záměr ukončení prodeje městských bytů, a tím ponechat městské části v rukou alespoň zbývajících sedm procent bytového fondu.  

Byty zůstanou k dispozici Praze 1, která tak bude moci alespoň v určitém rozsahu provozovat bytovou politiku, rovněž bude moci například nabízet bydlení těm, které pro své fungování potřebuje: například policistkám a policistům, učitelkám a učitelům. 

Koalice (Praha 1 Sobě, Piráti, My, co tady žijeme a Zelená pro jedničku) v úterý navrhla prodej posledních dvou bytů, kde již byla zaslána závazná nabídka. Ostatní případy, kdy občané na privatizaci bytů ještě čekají, bude koalice posuzovat individuálně na základě analýzy, která vznikne do jednoho roku.

„Individuálně posoudíme konkrétní případy lidí, kteří se nám již v této věci ozývají. Ukončit privatizaci je však od nás hospodářsky zodpovědný krok. V době rostoucích cen nemovitostí a postupující krize dostupnosti bydlení je jedině rozumné ponechat část bytů pro potřeby občanů městské části,” okomentoval krok koalice starosta Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě)


Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

Dnes v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Včera v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

19. srpna 2019 v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru