dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Praha 1 zakročila proti nepovolené předzahrádce
Demontáž zahrádky. Foto: Praha 1

Praha 1 zakročila proti nepovolené předzahrádce

Na území Prahy 1, konkrétně v ulici Národní, vyrostla na chodníku monstrózní restaurační předzahrádka, která bránila občanům v průchodu. Předzahrádka nebyla v provozu a nikdo se k ní nehlásil. Městská část Praha 1 se snažila vzniklou situaci co nejefektivněji řešit a všemi možnými způsoby, i za pomoci Městské policie, pátrala po majiteli předzahrádky. Místo, kde nepovolená předzahrádka vyrostla, je totiž místem památným vzhledem k událostem 17. listopadu 1989.

„Vadí mi stávající stav, kdy je u takové situace potřeba nejprve dohledat vlastníka předzahrádky a jednat s ním o odstranění. Jsem zastáncem názoru, že takto nepovolené umístění předzahrádky má být považováno nejen za porušení všech předpisů, ale vlastník komunikace má hájit svá práva a nakládat se předzahrádkou jako s odloženým odpadem. Je to podobné tomu, jako by vám někdo odložil vrak auta na váš pozemek a vy byste ho tam museli nechat do doby, než zjistíte, komu patří. Logické by bylo, abychom měli takové pravomoci, které by nám dovolovaly konat v řádech hodin.“ vyjádřil svůj názor na problematickou situaci místostarosta Prahy 1 Richard Bureš (ODS).

V neděli 7. června došlo k výraznému obratu. Městská část Praha 1 rozhodla o odstranění předzahrádky na vlastní náklady. K odstranění mělo dojít v noci z pondělí na úterý a předzahrádka měla být demontována, odvezena a uskladněna po dobu jednoho roku. Pokud by se k ní během té doby nikdo nepřihlásil, měla být prodána v aukci a výtěžek z jejího prodeje měl pokrýt náklady, které Městská část měla s jejím odstraněním a uskladněním. Nakonec ale k tomuto řešení nedošlo.

„Během sobotního dne jsem dorazil na místo, kde stála nepovolená předzahrádka a se svým kolegou jsem se velice hlasitě a zřetelně bavil o jejím odstranění, o dopravních omezeních s tím souvisejících a také o budoucnosti předzahrádky. Majitel byl asi nedaleko, protože se nakonec rozhodl konat na vlastní pěst a předzahrádku odstranil sám,“ poznamenává k tomu Richard Bureš.

Odstraňování předzahrádky, které nakonec zajistil sám majitel, byla přítomna i Městská policie, která celou věc zaznamenala a postará se o její další vyšetření. Radnice „jedničky“ nyní čeká na úřední záznam od Městské policie, aby mohla s pachatelem zahájit správní řízení.  


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru