Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 1: Základní škola ve Vojtěšské se dočká rekonstrukce
Významnou částí rekonstrukce bude i náročná oprava fasády. Foto: FB Praha 1

Praha 1: Základní škola ve Vojtěšské se dočká rekonstrukce

Nutnost renovace základní školy ve Vojtěšské ulici potvrdil v roce 2019 odbor výstavby Prahy 1, který vyhodnotil stav pláště objektu jako havarijní. Z uvedeného památkového významu již jasně vyplývá, že značná část oprav bude v gesci odborných restaurátorů, kteří zajistí citlivost jednotlivých prací tak, aby nebyl nijak narušen historický význam budovy. Zdejší dům pochází z roku 1906 a je zapsán v Ústředním seznamu kulturních památek. Architektem této secesní stavby byl František Velich. Celý projekt oprav bude i proto probíhat za přísného dohledu zástupců památkové péče.  

Hlavním cílem celé renovace bude oprava postupně dožívajících prvků celé konstrukce. Krytina střechy se nachází v havarijním stavu a její demontáž ve spojení s rekonstrukcí krovů je nevyhnutelnou součástí projektu.

V rámci prací na renovaci střechy dojde i k výměně oplechování a opravě veškerých oken a dveří. Neméně významnou částí rekonstrukce bude i náročná oprava fasády. Restaurování zdiva, ochranné nátěry či klempířské práce, to vše opět pod přísným dohledem památkářů. Vše by mělo být hotovo v průběhu příštího roku.

„Je to moje srdcovka. Dlouhá léta jsem právě na této škole působila, a tak se těším z toho, že se jí zrovna nyní dostává pozornosti a dočká se zásadní renovace. Jinak mezi školami na naší krásné Praze 1 rozdíly nedělám. Doufám, že je brzy všechny dáme do stavu, jaký si zaslouží. Školy jsou priorita a je fajn, že naše městská část je v tomto zajedno,“ uvedla místostarostka Prahy 1 Eva Špačková, která má oblast školství na starosti.
Autor: TZ, red

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

8. prosince 2022 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

8. prosince 2022 v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru