Dnes Čtvrtek - jasno 31°C
Zítra Pátek - skorojasno 31°C
Čtvrtek 17. 6. 2021
Svátek má Adolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 1: Základní škola ve Vojtěšské se dočká rekonstrukce
Významnou částí rekonstrukce bude i náročná oprava fasády. Foto: FB Praha 1

Praha 1: Základní škola ve Vojtěšské se dočká rekonstrukce

Nutnost renovace základní školy ve Vojtěšské ulici potvrdil v roce 2019 odbor výstavby Prahy 1, který vyhodnotil stav pláště objektu jako havarijní. Z uvedeného památkového významu již jasně vyplývá, že značná část oprav bude v gesci odborných restaurátorů, kteří zajistí citlivost jednotlivých prací tak, aby nebyl nijak narušen historický význam budovy. Zdejší dům pochází z roku 1906 a je zapsán v Ústředním seznamu kulturních památek. Architektem této secesní stavby byl František Velich. Celý projekt oprav bude i proto probíhat za přísného dohledu zástupců památkové péče.  

Hlavním cílem celé renovace bude oprava postupně dožívajících prvků celé konstrukce. Krytina střechy se nachází v havarijním stavu a její demontáž ve spojení s rekonstrukcí krovů je nevyhnutelnou součástí projektu.

V rámci prací na renovaci střechy dojde i k výměně oplechování a opravě veškerých oken a dveří. Neméně významnou částí rekonstrukce bude i náročná oprava fasády. Restaurování zdiva, ochranné nátěry či klempířské práce, to vše opět pod přísným dohledem památkářů. Vše by mělo být hotovo v průběhu příštího roku.

„Je to moje srdcovka. Dlouhá léta jsem právě na této škole působila, a tak se těším z toho, že se jí zrovna nyní dostává pozornosti a dočká se zásadní renovace. Jinak mezi školami na naší krásné Praze 1 rozdíly nedělám. Doufám, že je brzy všechny dáme do stavu, jaký si zaslouží. Školy jsou priorita a je fajn, že naše městská část je v tomto zajedno,“ uvedla místostarostka Prahy 1 Eva Špačková, která má oblast školství na starosti.
Participace k budoucí podobě Jarovské třídy odstartovala

Dnes v 09:46

Veřejnost má šanci ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy. V Malešické ulici je až do 25. června umístěn informační kontejner. Online dotazníkové šetření probíhá do 11. července.

Web Praha školská bude informovat o vzdělávání v Praze

Dnes v 08:51

Praha má nový webový portál, který informuje o vzdělávání v metropoli a jejím okolí. Web Praha školská od loňského prosince úspěšně testoval svůj provoz a začátkem června byl oficiálně převeden pod hlavní server pražského magistrátu. 

Veřejnost se vyjadřovala k vybudování parku Na Pláni

Včera ve 20:43

V úterý 15. června v 17 hodin proběhla na on-line prezentace „Vybudování parku Na Pláni“.

Setkání ke Strategii rozvoje 2030+. Co čeká Košíře a Motol?

Včera v 08:05

Debata se zástupci radnice v ZŠ Weberova v Praze 5 ve čtvrtek 17. června od 17 hodin na téma co čeká Košíře a Motol v příštích několika letech? Jaké nové projekty se zrealizují?

Zasedne Komise pro strategické a územní plánování RMČ Prahy 11

15. června 2021 v 16:54

Jednání komise ve čtvrtek 17. června od 18 hodin je veřejné a bude se konat v zasedací místnosti Vidimova v budově úřadu.

Provozovateli hostince U Rotundy bude ukončena nájemní smlouva

15. června 2021 v 09:07

Radní Prahy 1 schválili návrh na ukončení smlouvy se současným provozovatelem hospody U Rotundy. Ten městské části dlouhodobě dluží na nájemném a jeho dluh už v roce 2018 činil 832 tisíc korun. Na tuto částku byl také v prosinci 2019 zastupiteli schválen splátkový kalendář. Nájemce ho ale...

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

15. června 2021 v 07:09

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu.

Hlavní město a Praha 12 budou spolupracovat na projektu nájemního bydlení a kulturního centra

15. června 2021 v 07:05

Rada Prahy schválila spolupráci s městskou částí Praha 12 na společném projektu výstavby městského nájemního bydlení a multifunkčního sálu pro společenské akce. Projekt, který na pozemcích hlavního města podél ulice Písková naváže na Novou Radnici Praha 12, zahrnuje rekonstrukci a rozšíření...

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

14. června 2021 ve 23:26

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

Petenti požadují, aby byl 27. květen prohlášen za významný den

14. června 2021 ve 23:00

Právě 27. května v roce 1942 českoslovenští parašutisté uskutečnili jeden z nejvýznamnějších odbojových činů 2. světové války, úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Petiční archy podporující, aby se tento den stal významným dnem České republiky, lze podepsat...

Další články
Nahoru