Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 21°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 1: Základní škola ve Vojtěšské se dočká rekonstrukce
Významnou částí rekonstrukce bude i náročná oprava fasády. Foto: FB Praha 1

Praha 1: Základní škola ve Vojtěšské se dočká rekonstrukce

Nutnost renovace základní školy ve Vojtěšské ulici potvrdil v roce 2019 odbor výstavby Prahy 1, který vyhodnotil stav pláště objektu jako havarijní. Z uvedeného památkového významu již jasně vyplývá, že značná část oprav bude v gesci odborných restaurátorů, kteří zajistí citlivost jednotlivých prací tak, aby nebyl nijak narušen historický význam budovy. Zdejší dům pochází z roku 1906 a je zapsán v Ústředním seznamu kulturních památek. Architektem této secesní stavby byl František Velich. Celý projekt oprav bude i proto probíhat za přísného dohledu zástupců památkové péče.  

Hlavním cílem celé renovace bude oprava postupně dožívajících prvků celé konstrukce. Krytina střechy se nachází v havarijním stavu a její demontáž ve spojení s rekonstrukcí krovů je nevyhnutelnou součástí projektu.

V rámci prací na renovaci střechy dojde i k výměně oplechování a opravě veškerých oken a dveří. Neméně významnou částí rekonstrukce bude i náročná oprava fasády. Restaurování zdiva, ochranné nátěry či klempířské práce, to vše opět pod přísným dohledem památkářů. Vše by mělo být hotovo v průběhu příštího roku.

„Je to moje srdcovka. Dlouhá léta jsem právě na této škole působila, a tak se těším z toho, že se jí zrovna nyní dostává pozornosti a dočká se zásadní renovace. Jinak mezi školami na naší krásné Praze 1 rozdíly nedělám. Doufám, že je brzy všechny dáme do stavu, jaký si zaslouží. Školy jsou priorita a je fajn, že naše městská část je v tomto zajedno,“ uvedla místostarostka Prahy 1 Eva Špačková, která má oblast školství na starosti.
Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru